Sestdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards

Sākas Liepājas sakoptāko namu un teritoriju konkurss

Sākas Liepājas sakoptāko namu un teritoriju konkurss
Foto: Liepājas pašvaldība
07.08.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"/liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Sākas Liepājas sakoptāko namu un teritoriju konkurss – otrdien, 6. augustā, “Kurzemes Vārdam” pastāstīja pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Viņš aicina iedzīvotājus aktīvi tajā iesaistīties un katram paskatīties – par ko būtu paslavējams kaimiņš? Konkursā vērtēs gan iestādes un uzņēmumus, gan privātmājas, gan daudzdzīvokļu namus.

“Pēdējo gadu laikā redzams, ka aizvien vairāk īpašumu pilsētā tiek sakopti un priecē gan pašus iemītniekus, gan arī garāmgājējus. Liela nozīme ir tam, ka vēsturisko namu atjaunošanas līdzfinansēšanas programma sāk dot pirmos redzamos rezultātus, tāpat arī daudzdzīvokļu namu iekšpagalmi arvien lielākā skaitā tiek labiekārtoti un iegūst šodienīgām funkcionalitātes prasībām atbilstošas aprises. Taču vislielākā nozīme jebkura īpašuma sakopšanā ir pašu namīpašnieku vēlmē, apņēmībā un entuziasmā, jo katrs iekopts dārzs vai ziedošu puķu dobe mājas priekšā ir pacietīga un neatlaidīga darba rezultāts. Vēlos pateikt paldies ikvienam pilsētas namīpašniekam un apsaimniekotājam, kurš kopj un uztur savu īpašumu, bet tāpat gribu aicināt arī visus liepājniekus ziņot un pieteikt šajā konkursā tos namus un dārzus, kas liek mūsu pilsētai izskatīties skaistākai,” sacīja G. Ansiņš.

Kopumā sakoptākie nami tiks vērtēti trīs kategorijās – iestādes un uzņēmumi, privātmājas, kā arī daudzdzīvokļu mājas. Ieteiktie nami un labiekārtotie dārzi tiks apskatīti klātienē, lai žūrijas komisija varētu lemt par kopīgu lēmumu.

Žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, Jaunliepājas un Karostas rajonu arhitekte Iveta Ansone, dārzniece Alda Damberga, Liepājas pilsētas pašvaldības Izpilddirektora biroja vadītāja Daina Matule, ainavu arhitekte Laura Stilbiņa, Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke un sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, vērtēs objekta sakoptību, mazo arhitektūras formu tehnisko stāvokli, apstādījumu un labiekārtojumu kvalitāti, visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistisko vienotību, ideju, kā arī izmantoto materiālu oriģinalitāti.

Sapostākos namus meklēs arī būvvaldes un izpilddirekcijas darbinieki, kuri paši apsekos pilsētu.

Paredzēts, ka uzvarētājus godinās 6.septembrī, bet konkursa dalībnieki pašvaldībā jāpiesaka līdz 23. augustam.

Pieteikumus var iesniegt klātienē Rožu ielā 6, var arī zvanīt uz Apmeklētāju pieņemšanas centru vai rakstīt pašvaldībai pa e-pastu, vai arī rakstīt sociālajos medijos feisbukā un tviterī, kuros Liepājas pašvaldībai ir oficiālie konti. Konkursam var pieteikties arī namu īpašnieku paši. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)