Ceturtdiena, 6. oktobris Monika, Zilga, Zilgma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sākas teritorijas plānojuma grozījumu apspriešana zemesgabalam Ģenerāļa Baloža ielā 61

Sākas teritorijas plānojuma grozījumu apspriešana zemesgabalam Ģenerāļa Baloža ielā 61
21.11.2008 15:44

Būvvalde aicina uz pašvaldības teritorijas plānojuma grozījumu pirmās redakcijas sabiedrisko apspriešanu zemesgabalam Ģenerāļa Baloža ielā 61. Apspriešanai līdz 2009. gada 9. janvārim ir nodots pašvaldības teritorijas plānojuma grozījuma projekta pirmā redakcija. Sabiedriskajā apspriešanā aicināts piedalīties ikviens pilsētas iedzīvotājs vai interesents.

Pašvaldība gaidīs iedzīvotāju priekšlikumus un citas atsauksmes par šīs teritorijas plānojuma grozījuma projektu, kas noteiks tās tālākos attīstības virzienus un izmantošanu.

Ar sabiedrisko apspriešanu saistītie materiāli ir apskatāmi Liepājas pilsētas Domes ēkas 1. stāva vestibilā, Liepājā, Rožu ielā 6, darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00 (pirmdienās un ceturtdienās līdz 18.00).

Konsultācijas un informācija saņemama Liepājas pilsētas Būvvaldē, katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 17.00.

Sabiedriskās apspriešanas laikā grozījumu pašvaldības teritorijas plānojuma projekts būs apskatāms interneta mājas lapā www.liepaja.lv.

Sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiks š. g. 1. decembrī plkst. 17.00 Liepājas pilsētas Domes ēkā – 207.kabinetā.

Rakstiskus priekšlikumus un atsauksmes varat iesniegt Liepājas pilsētas Būvvaldē, Rožu ielā 6, Liepājā, darbadienās no plkst.8.30 līdz 17.00. Iesniegumos un atsauksmēs iedzīvotāji ir lūgti norādīt iesniedzēja vārdu, uzvārdu, adresi; juridiskās personas – nosaukumu, reģistrācijas numuru un juridisko adresi.

Teritorijas plānojuma grozījumi noteikti ir jāzina Nākotnes ielas, Ģenerāļa Baloža ielas, Tosmares, arī Karostas iedzīvotājiem, kā arī tiem liepājniekiem, kuriem ir mazdārziņi plānojuma teritorijas ziemeļaustrumu pusē.

Spēkā esošajā teritorijas plānojumā paredzēts, ka plānojamo teritoriju šķērso jauns rajona nozīmes maģistrālās ielas posms. Tas savieno Nākotnes, Ģen. Baloža un Cukura ielu krustojumu ar Tosmares daudzdzīvokļu dzīvojamo rajonu un tālāk uz ziemeļiem – ar iespējamās turpmākās attīstības teritorijām – agrāko Karostas munīcijas noliktavu rajonu un vēl tālāk, pieslēdzoties Laboratorijas ielai.

Šis maģistrālais ielas posms varētu veidot jaunu ievadu pilsētā no ziemeļiem.

Tā kā Karostas un Tosmares ziemeļu daļas attīstības perspektīvas plānojamajā periodā nav definētas un ir pretrunīgas un neskaidras, SIA ”IMINK” 2003. gadā izstrādātajā darbā ”Liepājas transporta shēma. 1.redakcija” šāds savienojums ar maģistrāles statusu nav paredzēts.

Lai arī pašreiz šim transporta savienojumam nav praktiskas nozīmes, tālākas attīstības scenāriju gadījumā tā nozīme var aktualizēties vairākos aspektos:

– pašreizējie transporta ievadi Tosmares dzīvojamās apbūves mikrorajonā pa Mežmalas un Spīdolas ielām neērtā un nepārskatāmā veidā un vietās šķērso dzelzceļa līniju. Ja pie pašreizējās kustības intensitātes tas vēl ir pieņemami, tad, pieaugot dzelzceļa līnijas noslodzei, šos krustojumus varbūt būs jāslēdz satiksmes drošības dēļ un jāveido viens jauns ievads pa Nākotnes ielas turpinājumu;

– ja notiek intensīva pilsētas attīstība uz ziemeļiem no Tosmares un Karostas, neatkarīgi no tās funkcijas – dzīvojamās vai ražošanas teritorijas, pašreizējie savienojumi ar pilsētas centru pa Atmodas bulvāri, Lībiešu, Pulkveža Brieža un Laboratorijas ielām var būt neefektīvi un paredzama nepieciešamība pēc vēl vienas maģistrālās ielas starp Laboratorijas ielu un 14. novembra bulvāri, kas nodrošinātu tiešu savienojumu ar ostu un izvadu Rīgas virzienā (uz Cukura/Pulvera ielas apli);

 kā viena no iespējamām versijām pilsētas Dienvidu-Ziemeļu maģistrāles turpinājumam Karostas virzienā pilsētas attīstības plāna (ģenplāna) izvērtējumā tika apskatīta iespēja veidot Karostas kanāla šķērsojumu aptuveni Nākotnes ielas koridorā.

Ņemot vērā, ka šis trasējums sakrīt ar Meldru ielas trases turpinājumu pāri dzelzceļam, tas, eventuāli, ļautu arī veidot tiešāku plānojamā Liepājas apvedceļa ievadu, nebraucot caur Grobiņu, bet savienojot to ar Meldru ielu gar Liepājas ezera ziemeļu galu.

Ņemot vērā Karostas kanāla attīrīšanas plānus un dambja un grunts depozīta izveidi, aizberot tā austrumu galu, šāds savienojums nākotnē varētu būt iespējams un lietderīgs, tāpēc Meldru – Nākotnes ielas koridors sarkanajās līnijās būtu saglabājams.

Pašā plānojuma teritorijā izveidojusies mazdārziņu kolonija, kas teritorijas ziemeļaustrumu pusē gar dzelzceļa trasi robežojas ar priežu meža audzi. Dārziņu robežas nav reģistrētas un oficiāli noteiktas. To teritorijā sastopamas dažādas konstrukcijas, apjoma un kvalitātes patvaļīgi būvētām dārza mājiņām un palīgbūvēm.

Plānojuma sabiedriskās apspriešanas pirmā posma beigās pilsētas Būvvaldē saņemts Rutas Pampāles iesniegums ar 24 mazdārziņu lietotāju parakstiem, kurā lūgts šo teritoriju saglabāt mazdārziņu vajadzībām.

Blakus teritorijās, gar Nākotnes ielas nepāra (Nr. 13.-19.) un gar Ģen. Baloža ielas nepāra (Nr.47.-59.) pusēm, atrodas vairākas mazstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas. Dzīvokļi tajās pilnībā vai daļēji privatizēti. Ēku tehniskais stāvoklis ir ļoti atšķirīgs un atkarīgs no iedzīvotāju rocības un sadarbības spējām.

Dažas ēkas būtu uzskatāmas par avārijas stāvoklī esošām, kamēr citās vērojami lielāki vai mazāki uzlabojumi: veikta logu un durvju nomaiņa utml.

Dažas Nākotnes ielas agrākās baraku tipa ēkas tika rekonstruētas vēl 80-to gadu beigās. Tās varētu uzskatīt par gluži pieņemamu apkaimi, ja vien ne ražošanas teritoriju tuvums.

Diemžēl nav sagaidāms, ka plašās blakus teritorijas ap Karostas kanālu un dzelzceļa atzariem varētu tikt pārstrukturētas citai izmantošanai. Tā ir vēsturiski attīstījusies kā rūpnieciska un noliktavu zona, vienmēr kā tāda plānota un arī tagad, kaut pārstrukturējoties un mainoties īpašniekiem, tomēr saglabā vidēji smagas rūpniecības zonas iezīmes.

Neviena no ražotnēm nav uzskatāma par dzīvojamai apbūvei draudzīgu un vairumam jau esošo to radītās ietekmes zonas sniedzas pāri to zemesgabalu robežām, skarot iepriekš pieminēto dzīvojamo apbūvi.

Aigars Štāls,
Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists

Zemesgabala Ģenerāļa Baloža ielā 61 novietnes plānu skatiet šeit

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz