Trešdiena, 22. janvāris Austris

Servisa diena Liepājā. Autovadītājus aicina pārbaudīt sava spēkrata tehnisko stāvokli

Servisa diena Liepājā. Autovadītājus aicina pārbaudīt sava spēkrata tehnisko stāvokli
Foto: publicitātes
01.11.2019 10:24

liepajniekiem.lv

Trešdien, 6.novembrī, autovadītāji Liepājā varēs bezmaksas veikt sava transportlīdzekļa tehnisko pārbaudi pie Drošas braukšanas skolas komandas speciālistiem. Pārbaužu laikā autovadītājiem būs iespēja noskaidrot, vai spēkratā pilnvērtīgi darbojas visas drošības sistēmas, ieskaitot elektroapgādi.

Drošas braukšanas skola Servisa dienu rīko sešās Latvijas pilsētās. Tā izvadīta jau Rēzeknē, šodien, 1.novembrī, notiek Valmierā. Vēl priekšā Liepāja, Jelgava un Rīga.

“Tuvojoties ziemai, ārkārtīgi svarīgi ir sagatavoties gan autovadītājiem pašiem, gan parūpēties par automašīnas tehnisko stāvokli,” uzsver Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks. “Tas nozīmē ne tikai aprīkot auto ar ziemas riepām un ledus/sniega skrāpjiem, bet arī pārbaudīt drošības un elektrosistēmas. Atskatoties uz pērno gadu rezultātiem, secinām, ka šādas pārbaudes ir ļoti vajadzīgas un autovadītāju vidū augsti novērtētas.”

Akcijas laikā ar “Inter Cars Latvija” piegādātajām un apkalpotajām diagnostikas iekārtām tiks pārbaudītas auto elektroapgādes un drošības sistēmas, ko ikgadējās tehniskās apskates laikā parasti nav iespējams kontrolēt, taču to nevainojama darbība ir svarīga drošībai, īpaši palielinoties diennakts tumšo stundu skaitam rudenī un ziemā, norāda J.Vanks.

Pēc vadītāja izvēles automobilim varēs pārbaudīt drošības sistēmas (bremžu pretbloķēšanas sistēmu ABS, stabilitātes kontroles sistēmu ESP, gaisa drošības spilvenus u.c.) vai būtiskākos elektroapgādes mezglus (akumulators, starteris, ģenerators). Visām automašīnām tiks veikta lukturu pārbaude, noteikta logu slotiņu kvalitāte un riepu atbilstība tehniskajiem noteikumiem un sezonai. Pēc pārbaudes autovadītāji saņems speciālistu slēdzienu, kas palīdzēs atbilstoši sagatavoties ziemas braukšanas sezonai.

Pērn līdzīgā akcijā tika pārbaudīti gandrīz 600 automobiļi, vairāk nekā pusei atklājot dažāda līmeņa nepilnības, par ko daudzi vadītāji pat nenojauta.

Bezmaksas automobiļu pārbaudes notiek no 30.oktobra līdz 8.novembrim. Liepājā pārbaudes notiks 6.novembrī no pulksten 11 līdz 18 degvielas uzpildes stacijā “Circle K”, Esperanto ielā 2/8, kā arī CSDD, Brīvības ielā 148. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)