Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Skolā skan Olafa Gūtmaņa dzeja

Skolā skan Olafa Gūtmaņa dzeja
Foto: Agnese Matisone
18.01.2017 07:00

"Kurzemes Vārds"

Dzejnieka Olafa Gūtmaņa jubilejas mēnesī J. Čakstes 10. vidusskolā notikuši vairāki pasākumi. “Mūsu skola ar dzejnieku pazīstama daudzu gadu garumā. Viņš bijis gaidīts ciemiņš gan tad, kad lasījis savu dzeju, gan tad, kad iepazīstinājis ar citiem Liepājas jaunajiem dzejniekiem. Kad dzejnieks aizgāja mūžībā, katru gadu mēs, “Dzejas tējnīcas” dalībnieki, viņu atceramies Klusajā stundā. Viņš kopā ar mums ir arī tajās reizēs, kad dziedam skolas himnu, jo Gūtmanis ir mūsu himnas vārdu autors,” pastāstīja skolotāja Baiba Lāma.

Jubilejas nedēļa iesākās ar piemiņas svecītes aizdegšanu un vainadziņa nolikšanu Liepājas Centrālajos kapos. Skolas bibliotēkā bija izveidota dzejnieka dzīvei un daiļradei veltīta izstāde.  “Dzejas tējnīcas” dalībnieki izsludināja akciju “Izlasi vienu Olafa Gūtmaņa dzejoli”.  6.b un 8.b klases skolēni kopā ar vizuālās mākslas skolotāju Gunu Skabarnieci un literatūras skolotāju Baibu Lāmu integrētajās stundās izveidoja savu skatījumu zīmējumā un pauda vārdos par Olafa Gūtmaņa dzejoli “Cīravā lazdas zied” un skolas himnu.

9. klases skolēni dziļāk ar dzejnieka tekstiem iepazinās literatūras skolotājas Aijas Blumbergas vadībā. Klašu durvis bija izrotātas ar skolēnu ilustrācijas un O. Gūtmaņa tekstiem. Jubilejas akcents bija Olafa Gūtmaņa bērnu, meitas Ievas Liedes un dēla Dāvja Gūtmaņa, viesošanās “Dzejas tējnīcā”. Sirsnīgā gaisotnē skolēni noklausījās nu jau pieaugušo dzejnieka bērnu atmiņas par tēti. Ja Dāvis vairāk atcerējās dažādus ikdienas mirkļus, lielos zvejas lomus, braukšanu ar motociklu, iešanu dabā, tad Ieva dalījās atmiņās par tēva vēstulēm, ko saņēmusi, kad bija tālu prom no Latvijas. Tās palīdzējušas dažādos dzīves mirkļos domāt ne tikai par ikdienu, bet arī izprast sarežģītus jautājumus, apzināties, ka arī pats dzejnieks visu laiku ir meklētājs. Tikšanos muzikāli kuplināja Paula Spriedēja ar saviem draugiem no ansambļa “Liedags”, kuru vada skolotāja Gunta Vite. Viņa pastāstīja par tikšanos ar dzejnieku dzīvē un mūzikā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli