Otrdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skolēni par poti aizvien ieinteresētāki

Vismazāk pret Covid-19 ir vakcinējušies seniori virs 90 gadiem un bērni no 12 līdz 15 gadiem. Lai arī vakcinācija skolas vecuma bērniem no 12 gadiem nav obligāta, tomēr ieteikumu vakcinēties arvien vairāk skolēnu un viņu ģimenes uztver kā pašsaprotamu rīcību, lai būtu pasargāti un varētu dzīvot arvien brīvāk.

Skolēni par poti aizvien ieinteresētāki
Patlaban Latvijā jaunākā vecuma grupa, kas drīkst un kam vēlams vakcinēties pret Covid-19, ir pusaudži vecumā no 12 gadiem. Latvija patlaban gaida Eiropas Zāļu aģentūras atļauju vakcinēt bērnus vecumā no pieciem līdz 11 gadiem. (Foto: CDC on Unsplash)
Patlaban Latvijā jaunākā vecuma grupa, kas drīkst un kam vēlams vakcinēties pret Covid-19, ir pusaudži vecumā no 12 gadiem. Latvija patlaban gaida Eiropas Zāļu aģentūras atļauju vakcinēt bērnus vecumā no pieciem līdz 11 gadiem. (Foto: CDC on Unsplash)
30.11.2021 06:00

Liene Kupiča

"Kurzemes Vārds"

Omītei kovids var būt nāvējošs

Pusaudžu vakcinācija sākās šī gada 2. jūnijā. No 12 līdz 13 gadus vecajiem potēšanās notiek ar vecāka atļauju un viņa klātbūtnē, savukārt 14 gadus vecs pusaudzis jau pats var izlemt par potēšanos.

Līdz 22. novembrim Liepājā vakcināciju šajā vecuma grupā no 3206 mūsu pilsētā dzīvojošajiem bija uzsākuši 1443 bērni (45%), pabeiguši 1197 (37%). Dienvidkurzemes novadā deklarēti 1527 šīs vecuma grupas bērni, pirmo poti saņēmuši 695 (46%), bet vakcināciju pabeiguši 523 (34%). Latvijā šajā vecuma grupā vakcināciju pabeiguši 41%.

Savukārt 16 līdz 17 gadu vecajiem jauniešiem potēšanās pret Covid-19 kļuva iespējama maijā. Šajā vecuma grupā vakcinēšanās rādītāji ir krietni labāki gan pilsētā, gan novadā.

Liepājā dzīvo 1490 šī vecuma pusaudži, no kuriem pirmo vakcīnu ir saņēmuši 1058 (71%), bet pilnībā sapotējušies ir 942 (63%). Savukārt Dienvidkurzemes novadā no 663 pirmo vakcīnas devu saņēmuši 461 jeb 70%, bet pilnībā sapotēti ir 401 jeb 60%. Šajā vecuma grupā vakcinācijas aptvere valstī ir 67,6%.

Līdz 15. novembrim no visām Liepājas pilsētas skolām kovidu pārslimojuši vairāk nekā 300 skolēnu, uzzinājām Izglītības pārvaldē.

Kopējie vakcinācijas dati valstī jauniešu grupās Eiropas valstu līmenī ir pietiekami augsti. Latvijā ir novadi, kur šajā vecuma grupā aptvere pat pārsniedz 80%, informē Vakcinācijas birojs.

Potēšanās pret kovidu skolēniem nav noteikta par obligātu. Visiem skolēniem, izņemot ar Covid-19 sertifikātu, skolās nodrošināti regulāri laboratoriskie testi, bet pilnībā visiem jāveic paštesti, lai pēc iespējas izskaustu Covid-19 pozitīvos gadījumus un novērstu vīrusa infekcijas izplatību.

Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka pašreiz tās dienaskārtībā nav plānots vakcināciju skolas vecuma bērniem un jauniešiem no 12 gadiem noteikt kā obligātu.

Arī Veselības ministrijā (VM) norāda, ka šāds jautājums nav apspriests. ”Saskaņā ar Veselības ministra rīkojumu vakcinācijas procesa prioritāšu augšgalā joprojām ir svarīgākā riska grupa – seniori vecumā 60+ un iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, nākamā prioritāte ir balstvakcinācija imūnsupresētām personām un iedzīvotāju 65+ balstvakcinācija,” norāda Vakcinācijas biroja pārstāve Inga Vasiļjeva.

”12+ vecuma grupa, skolēni, nav lielākā kovida riska grupa – ir atsevišķi smagāki saslimšanas gadījumi, bet to ir ļoti maz. Taču tas nenozīmē, ka nevajag vakcinēties, tas ir ļoti ieteicams, un par to noteikti ir ikviens mediķis.

Īpaši svarīgi potēties pret kovidu, ja pusaudžiem un jauniešiem ir kādas regulāras un pastāvīgas saslimšanas,” papildina VM pārstāve Sintija Gulbe. ”Vakcinācijas būtība ir liegt vīrusam saglabāt savu ietekmi un mazināt to. Vakcinētie arī saslimst, bet riski ir mazāki. Ja skolēns testējas un vēl papildus ir vakcinējies, lielāka drošība, ka viņš neaiznesīs slimību savai nevakcinētajai omītei, kurai kovids var būt nāvējošs.”

Atkarīgi no pieaugušo lēmumiem

Liela vidusskola vai pamatskola ar nelielu skaitu, bet aptaujātajās Dienvidkurzemes vispārizglītojošās skolās pret Covid-19 potējušies ir aptuveni 25 līdz 30% audzēkņi, kuriem vecums ļauj vakcinēties.

Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola ir lielākā Dienvidkurzemes novada izglītības iestāde ar pāri 900 audzēkņiem un var lepoties arī ar lielāko vakcinēto skolēnu skaitu. Skola aprēķinājusi, ka vakcinācija iespējama 465 skolēniem. “Man sanāk, ka vakcinējušies ir 29 procenti, pēc skaita vairāk nekā 120 skolēnu,” aprēķinājusi direktore Laila Roga.

“Attieksme pret vakcinēšanos ir ļoti dažāda, tiešām daudz atkarīgs no pieaugušajiem, kāda viņiem bijusi pieredze pēc vakcinēšanās. Šajā vecumposmā vairāk vai mazāk bērniem, pusaudžiem šādos svarīgos jautājumos vecāki nosaka, kā būs.

Īpaši ģimenēs, kur ir normālas attiecības, notiek viedokļu uzklausīšana un izrunāšanās, bērni respektē vecākus,” novērojusi L. Roga. “Vairums vakcinēto skolēnu laikus potējās, kopā ar visu pārējo ģimeni,” viņa piebilst.

Otrajā lielākajā novada izglītības iestādē Aizputes vidusskolā mācās 505 audzēkņi, no kuriem 250 ir vecumā no 12 līdz 18 gadiem. “Vakcinējušies ir 64 bērni, bērni to pamato ar vēlmi iesaistīties sporta treniņos un doties uz sacensībām,” saka skolas direktore Gunta Vīdnere.

Lielais vairums vakcinēto ir 8., 9., 10. klašu skolēni. Citās klasēs potējušies vien daži. Klases stundās pārrunā dažādus jautājumus, tostarp par vakcinēšanos. “Bet ir bijušas pretenzijas no skolēnu vecākiem pat par testēšanos un tās kārtību,” piebilst direktore, raksturodama situāciju, atzīstot, ka testēšana nav no tiem vienkāršākajiem darbiem, pat ja pie tā jau pierasts un iegājies ritms.

Ir arī vecāki, kuri par vakcināciju ļauj izlemt pašām atvasēm. Priekulnieces Līgas Svaras vecākajai meitai ir 15 gadi. “Šo jautājumu esam atstājuši pašas meitas ziņā, ja viņa izvēlēsies to darīt, mēs noteikti nebūsim pret, jo abi ar vīru esam vakcinējušies. Šobrīd meita paļaujas uz savu veselību. Šis ir ļoti aktuāls temats viņas vecuma jauniešu vidū, un, cik zinu, no viņas klases ir vakcinēti tikai kādi četri, pieci skolēni no 19,” teic Līga.

Nevar sagaidīt potēšanos

Rucavas pamatskolā mācās 65 audzēkņi, no 12 līdz 15 gadiem ir 30 skolēni. “No tiem vakcinējusies ir aptuveni ceturtā daļa,” viņa norāda. “Neteiktu, ka ļoti daudz, bet vakcinējas, un aktivitāte lēnām pieaug,” uzsver direktore.

“Lielākā daļa bērnu lēmumos atkarīgi no ģimenes – ja lielie nav potējušies, bērni arī līdz ar to nav. Bet bērniem par vakcinēšanos ir interese. Ir tādi, kuri nevar sagaidīt 12 gadus, kad varēs savakcinēties, jo tad varēs braukt uz sacensībām un visur iet,” situāciju apraksta L. Trumpika.

“Problēma ir cilvēku līdzatbildībā pret pārējiem. Tu tagad sevi nevari nolikt augstāk par citiem, jādomā par to, vai gadījumā, ja saslimsi, mājās nav vēl kāds, kurš var saslimt, kā rezultātā ķēdes reakcija var novest pie dažādām sekām,”

turpina stāstīt direktore, piebilstot, ka cenšas bērniem iemācīt līdzatbildību.

Direktore padalās pieredzē, kā novērsuši iespējamu plašu saslimstību skolā. “Testējām bērnus arī rudens brīvlaikā, izdevās atklāt gadījumus un noteikt rīcības plānu – kurš nāk uz skolu, kurš paliek mājās, lai novērstu infekcijas izplatīšanu.”

L. Trumpika arī teic, ka Rucavā kopumā lielu ieguldījumu, tostarp bērnu vakcinācijā, dod ģimenes ārsti. “Priecājamies par katru, kas vakcinējas,” pauž direktore.

Rucavnieces Līgas Ates 13 un 15 gadus vecie pusaudži sapotēti jau jūnijā. “Šajā jautājumā es pilnībā paļāvos uz ģimenes ārstu. Kad vajadzēja potēties, bērniem nebija nekādas īpašas reakcijas – ja vajag, tad vajag!” “Skolēni un vecāki saprot, ka vakcinēties vienreiz ir vienkāršāk, nekā testēties katru nedēļu,” piebilst Ata Kronvalda Durbes pamatskolas direktore Kristīne Bruzule.

”Mums vidusskolā vakcinējušies divas trešdaļas skolēnu, un prieks, ka mums salīdzinoši ir tik augsts rādītājs. Arī puse devītklasnieku ir potējušies,” saka Liepājas 5. vidusskolas direktore Inta Korņējeva. ”Nav tādu klašu, kur pilnībā visi būtu vakcinējušies, bet ir tuvu tam – vislabākā vakcinācijas aptvere ir divās 10. klasēs,” turpina direktore.

”Pēc tendencēm spriežot, jo vecāks bērns, jo patstāvīgāks savos lēmumos. Viņi atzīst, ka vakcinēti jūtas drošāki par savu veselību un brīvāki. Skolēniem ir svarīgi atrasties sabiedrībā, būt kustībā.”

Liepājas Katoļu pamatskolā arvien vairāk audzēkņu un vecāku saprot, ka nepieciešams vakcinēties. ”Ģimenes grib dzīvot dzīvi, un vakcinācija ir ieejas biļete klātienei. Visi bija noguruši no attālināto mācību perioda, no visām izmaiņām ar testēšanos, tāpat daudzi skolēni ir sportiski, piemēram, treniņi uz ledus var notikt tikai tiem, kuriem ir sertifikāts,” teic iestādes vadītāja Elvita Vizule.

Katrā pamatskolas klasē mācās maksimums 17 skolēni. Ir bērni, kas vēl ir skeptiski noskaņoti, 7. klasē puse ir vakcinējusies, puse kovidu pārslimojusi, bet 6., 8. un 9. klasē aptuveni ceturtdaļa ir potējusies.

Līdzīgās domās par vakcinēšanās nepieciešamību ir Krotes Kronvalda Ata pamatskolas skolotāja un 12 gadus vecās Lauras mamma Baiba Rosvalde. ”Īsti citu variantu nemaz nav – ir jāvakcinējas,” viņa saka. ”Meita sākumā baidījās. Mums gan vēl viss procesā, jo būs vēl otrā pote. Bet, cik zinu, daudzi bērni mūsu skolā ir potējušies. Arī Lauras klasē ir vēl viens, kurš arī uzsācis vakcināciju,” pastāsta Baiba.

”Gan jau nākotnē arī prasīs sertifikātu visiem, tāpēc nolēmu tagad, lai ir miers un nav kreņķis,” norāda mamma. ”Mēs jau parasti ceram, ka ar mums tas nenotiks, un domāt sākam tad, kad jau tas noticis. Bet es negribu par to domāt, jo mums jau par kovida bīstamību atgādina tāpat katru dienu, un tas jau notiek vairāku mēnešu garumā,” viņa uzsver.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz