Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skolotājus aicina pieteikties mācībām par STEM un vides zinātnēm

Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) piedāvā skolotājiem pieteikties bezmaksas neformālās izglītības programmām, kas balstītas uz zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku (STEM), kā arī uz vides zinātņu jomām.

Skolotājus aicina pieteikties mācībām par STEM un vides zinātnēm
Foto: Publicitātes
23.03.2023 06:00

"Kurzemes Vārds"

Mācības plānotas 18. aprīlī, un pieteikties aicināti pedagogi no visas Latvijas, pastāsta ZIIC pārstāve Laura Grundmane. “Mācības būs izglītojoši praktiskas savas profesionālās kompetences pilnveidei,” viņa norāda. Tās būs balstītas uz STEM, kā arī uz vides zinātņu jomām.

Dienu vēlāk, 19. aprīlī, skolotāji zināšanas varēs papildināt Norvēģijas reģionālā muzeja “Jærmuseet” ekspertu vadītās darbnīcās.

Mācību laikā Dabas mājā plānots īstenot programmu “Ekotehnoloģija mācību procesa pilnveidei”. Tā būs piemērota pedagogiem, kuri ikdienā strādā ar 7.–12. klasēm, precizē L. Grundmane.

Lekcijas vadīs ZIIC eksperti, Liepājas Universitātes pasniedzēja Dr. biol. Ieva Roze un dabas zinātņu laborante Sintija Ozoliņa.

Pedagogi mācībās skatīs ekotehnoloģiskās pieejas, ar kuru palīdzību dažādot mācību procesu. Būs iespēja izgatavot produktu – stādu podiņu, izmantojot ilgtspējīgus alternatīvos kompozīta materiālus, kā, piemēram, aļģes, apgūt ekodrukas tehniku, izmantojot augu krāsas, bet darbnīcas papildinājums būs I. Rozes teorētisks izklāsts par augiem.

Tāpat varēs praktiski apgūt āra pētniecības elementus, izmantojot dažādus lauka, tai skaitā ūdens, pētniecības rīkus.

Savukārt tehnoloģiju koprades telpā K. Ukstiņa ielā 17/23 īstenos programmu “Digitālā ražošana izglītībā”. Programma piemērota pedagogiem, kuri ikdienā strādā ar 7.–12. klasēm.

Pedagogiem būs iespēja uzzināt, kādas ir galvenās atšķirības starp tradicionālās un digitālās ražošanas iekārtām un rīkiem, kā arī, praktiski darbojoties, gūt priekšstatu par iespiedshēmas plates izveides principiem ar mazizmēra datorizētās ciparvadības (CNC) frēzi, kā arī apgūt elektronikas, tai skaitā lodēšanas, pamatus, gūt ieskatu dizaina domāšanā un secināt, kā to izmantot mācību procesā, gūt priekšstatu par digitālās ražošanas iekārtas – lāzergriezēja – darbības principiem utt.

Pieteikšanās ir atvērta līdz 31. martam vai līdz brīdim, kad tiks saņemti 30 pieteikumi. Interesentiem jāaizpilda elektroniskā anketa.

Mācību izglītības programmas izstrādātas projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros, sadarbojoties ar Liepājas Universitātes un “Jærmuseet” reģionālā muzeja ekspertiem.

Projektu finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma “Pētniecība un izglītība”.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz