Slimnīca sniedz atbalstu darbiniekiem arī pēc pandēmijas
No jaunā gada Liepājas Reģionālajā slimnīcā (LRS) par psihoemocionālās veselības veicināšanas koordinatori sākusi strādāt Inga Laugale, noskaidroja ”Kurzemes Vārds”.

Liene Kupiča
"Kurzemes Vārds"
LRS sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase pastāsta, ka pirms pusotra gada valsts izveidoja speciālu programmu – projektu, kas paredzēja, ka saspringtajā Covid-19 laikā Latvijas slimnīcu darbiniekiem tiek nodrošināts psihoemocionāls atbalsts.
”Skatoties, kā šī aizsāktā un ieviestā iecere darbojas reālajā dzīvē, un patiešām tā strādā, slimnīcā izlemts turpināt šo atbalstu arī ārpus valsts programmas,” norāda LRS pārstāve.
Psihoemocionālās veselības veicināšanas koordinatore sniedz atbalstu slimnīcas darbiniekiem, bet, ja palīdzība nepieciešama LRS pacientiem, arī tad speciālistes pakalpojumi ir pieejami bez maksas.
I. Laugale pastāsta, ka pērn, saskaņojot ar LRS un iepriekšējo psihoemocionālās veselības veicināšanas koordinatori, vienu dienu nedēļā brīvprātīgi sniegusi slimnīcas darbiniekiem bezmaksas koučinga-mentoringa sesijas.
”Pastiprinātu vēlmi sniegt atbalstu medicīnas darbiniekiem pēc smagajiem Covid-19 gadiem izjutu jau agrāk,” teic I. Laugale.
Viņa uzskata, ka mediķu darbs ir saistīts ar nopietniem izaicinājumiem un šāds atbalsts ir nepieciešams ikdienā.
Pērn psihoemocionālās veselības koordinators veica izpēti, aptaujājot darbiniekus ar kvantitatīvo anketēšanas metodi.
Pēc aptaujas datiem un individuālajām sarunām tika izdarīti vairāki secinājumi. ”Viens no tiem bija, ka medicīnas personāls novērtētu psihoemocionālā atbalsta sniegšanas nepieciešamību darba vietā, tāpat tika uzsvērta nepieciešamība pēc atbalsta speciālistu piesaistīšanas,” norāda I. Laugale.
Ikdienā psihoemocionālo atbalstu slimnīcas darbiniekiem sniedz: psihoterapeite, psiholoģe, kapelāns un koučs-mentors – psihoemocionālā kabineta koordinators – un sociālais darbinieks.
Darbiniekiem ir iespēja saņemt kā individuālu, tā komandas atbalstu, norāda I. Laugale.
Pirms šī darba I. Laugale trīs gadus vadīja Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāli. ”Mana ikdienas darbība bija saistīta ar jauniešu mentālo un psihoemocionālo veselību, paškaitējošu uzvedību, atkarību riskiem un suicidālu paškaitējumu. Divus gadus mēs visi strādājām paaugstināta stresa režīmā,” pieredzē dalās I. Laugale.