Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

Šogad reidā pieķer vairāk autovadītāju; rekords – 157 km/h

Šogad reidā pieķer vairāk autovadītāju; rekords – 157 km/h
Foto: Egons Zīverts
19.04.2018 10:16

liepajniekiem.lv

Apaļu diennakti – no trešdienas, 18.aprīļa, pulksten 6 rītā līdz ceturtdienas, 19.aprīļa, pulksten 6 rītā – Valsts policija nu jau ceturto gadu piedalījās Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) rīkotajā ātruma kontroles maratonā. Proti, visā valsts teritorijā ceļu policija pievērsa pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. 

”24 stundas lielākā daļa Eiropas Savienības dalībvalstu, tostarp arī Latvijas, ceļu policisti īpaši intensīvi kontrolēja atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei,” skaidro Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Simona Grāvīte.

Kā uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis: ”Šīs akcijas mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļa vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas un liktu katram autovadītājam aizdomāties, vai tās pāris minūtes, kuras tiks iegūtas, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, attaisno radīto risku ceļu satiksmes drošībai?”

Rekordu uzstāda dāma

Portāls vairākas stundas 18.aprīļa pēcpusdienā kopā ar policijas darbiniekiem strādāja uz autoceļa Grobiņa – Ventspils. Tiem, kuri vēl nav pamanījuši, varam pastāstīt, ka jau sen aiz muguras laiks, kad policijas darbinieki ar rokas radariem stāvēja ceļa malā un apstādināja automašīnas. Modernās tehnoloģijas, ar ko aprīkoti ceļu policijas operatīvie transportlīdzekļi, ļauj neapstājoties fiksēt gan pretimbraucošo, gan aiz policijas auto braucošo spēkratu ātrumu.

Pārliecinājāmies, ka vadītāji, vai nu ir informēti par policijas aktivitātēm un tādēļ ievēro noteikumus, vai arī patiesi ir apzinīgi. Vismaz Grobiņā un posmā no Grobiņas līdz Pāvilostai neviens no šoferīšiem noteikumus nepārkāpa un atļauto braukšanas ātrumu nepārsniedza.

Tiesa, ne tik apzinīgi tajā pašā laikā bija autovadītāji Aizputes pusē.

Ap četriem pēcpusdienā uz autoceļa Aizpute – Kuldīga Cīravas pagastā kāda dāma ar automašīnu ”Renault Laguna”, kā fiksēja cita Ceļu policijas ekipāža, atļauto 90 km stundā traucās ar ātrumu 157 km stundā.

Tiesa, kur 1966.gadā dzimusī dāma tā bija steigusies, tā arī noskaidrot neizdevās, jo, kad policisti viņu apstādināja, sāka plūst asaras.

Trako vairāk un piedāvā kukuli

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Mareks Vītols pēc reida noslēgšanās portālam pastāstīja, ka kopumā reida laikā Kurzemes reģionā par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu noformēti 164 pārkāpuma protokoli, kas ir vairāk nekā pērn šāda paša reida laikā, kad tika noformēti 113 protokoli.

Jautāts par iemesliem, kāpēc rādītāji šogad sliktāki, M.Vītols atzina, ka viens no iemesliem ir tas, ka ātrbraucēji tomēr neņem vērā brīdinājumus. Taču otrs iemesls varētu būt tas, ka šogad reida laikā Kurzemes pusē strādāja vairāk policijas darbinieku, kā arī tika piesaistītas netrafaretās ceļu policijas automašīnas.

Liepājā un tuvākajā apkaimē par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu noformēti 50 pārkāpumu protokoli. Otrs lielākais ātrums mūspusē fiksēts Nīcas novadā uz autoceļa A11, kur 1994.gadā dzimis vīrietis automašīnu ”Audi S6” stūrējis ar ātrumu 147 km/h. 

Jāpiebilst, ka ”Renault” vadītājas ātrums ir rekords ne tikai Liepājā un apkaimē, bet visā Kurzemē. Ventspils pusē lielākais fiksētais ātrums bija 137 km/h, bet Kuldīgas pusē – 135 km/h.

M.Vītols piebilst, ka vairākiem vadītājiem ļoti lielā ātruma dēļ nāksies šķirties no tiesībām, un klāsta, ka reida laikā konstatēti arī citi būtiski pārkāpumi.

Piemēram, Liepājas pusē no diviem spēkratiem – ”Toyota Land Cruiser” un ”Lexus RX450H” – izņemti antiradari, kas nav atļauti.

Vēl Liepājā pieķerts busiņš ”Renault Traffic”, kuram tīšām bija aizsegtas valsts numurzīmes, lai transportlīdzekli nevarētu fiksēt stacionārie radari. Bet Saldus pusē kāds ātrbraucējs, lai viņam netiktu noformēts protokols par ātruma pārsniegšanu, mēģinājis piekukuļot policistus. Tas gan viņam nav izdevies.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli