Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

SPA komplekss un vides apbūve viedokļu krustugunīs

SPA komplekss un vides apbūve viedokļu krustugunīs
20.07.2006 12:02

0

Atslēgvārdi

SPA kompleksa (kūrorta – viesnīcas) celtniecība Liepājā būtu pirmais šāda veida projekts un, ko tur liegt, pēc apjoma un ieguldāmajiem naudas līdzekļiem ļoti vērienīgs. Taču šobrīd varas (proti, pašvaldības) gaiteņos virmo visai pretrunīgas noskaņas. Vieni deputāti, iepazinušies ar SPA kūrorta celtniecības ieceri, tai gatavi dot zaļo gaismu, daži uz to skatās visai rezervēti, lai neteiktu – kā uz nopietnu draudu kādām citām iecerēm, projektiem. Proti, tiem, kas attiecas uz Liepājas apbūvēšanu. Meklējām atbildes uz jautājumiem: kuram tas ir izdevīgi un kas patiesi izdevīgi varētu būt pilsētai?


Kam izdevīga vētra?

“Es uzskatu, ka attiecībā uz SPA kompleksa un ēku celtniecību Zvejnieku alejā šobrīd tiek celta pēc būtības nevajadzīga vētra, apspriežot lietu, ko cilvēki nav pat redzējuši,” vakar sacīja Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke. “Izstrādāta Jūrmalas parka ziemeļu daļas detālplānojuma pirmā redakcija, kas pēc likumdošanā noteiktās kārtības būtu jānodod sabiedriskajai apspriešanai, pēc kuras varētu būt otrā un, ja vajag, vēl citas redakcijas. Saprotu, ka lietas virzību var ietekmēt pilsētas deputāti, bet lemšana viņu ziņā.”
Jau notikusi tikšanās vidi veidojošo profesiju klubā “V10”. Uz šo diskusiju Gunta Šnipke uzaicināja arī Kuldīgas un Jūrmalas arhitektus, kuri pērnā gada nogalē Liepājā piedalījās starptautiskā pilsētplānošanas plenērā par Liepājas Jūrmalas parka ziemeļu daļas attīstību. Kluba dalībnieku un pieaicināto speciālistu viedoklis: detālplānojuma pirmā redakcija atbilst Pilsētas domes apstiprinātajam darba uzdevumam un tā ir virzāma uz sabiedrisko apspriešanu.
Kā izdevās noskaidrot, daļu deputātu samulsinājis fakts, ka blakus SPA kompleksam, otrpus Zvejnieku alejai, ir iecere uzcelt vairākas divu līdz četru stāvu ēkas, kuru pirmajos stāvos būtu kafejnīcas un tirdzniecības vietas, bet augstāk – apartamenti izīrēšanai SPA apmeklētājiem, kas nevēlēsies dzīvot centrālajā kompleksa ēkā. Tieši tādēļ pagaidām atlikta detālplāna skatīšana domes sēdē.
Ja šis detālplāns tiktu atbalstīts, teritorija Zvejnieku alejas posmā no “Kursas” kluba līdz (nosacīti) pieminekļa zonai varētu tikt izveidota kā komplekss kūrorts, kurā ir vairākas celtnes, Zvejnieku aleja tiktu pārvietota uz jūras pusi par apmēram pieciem metriem un tā kļūtu par īstu kūrorta zonu.


Pagaidām šajā vietā atrodas kokiem aizaudzis, iežogots suņu pastaigu laukums. Interesanti, kāda šī vieta izskatīsies pēc gada, diviem, trim?

Atklātību un skaidrību

Pilsētas domes deputāts Uldis Grava: “Mani tāpat kā vairākus citus deputātus pārsteidza pēkšņi sāktās runas par to, ka blakus SPA kompleksam varētu būt ēku apbūve. Mana pārliecība, ka SPA kompleksam jābūt, jo tas Liepājai dos pozitīvu attīstību kā kūrorta pilsētai. To arī deputāti nolēmuši. Runājot par blakus teritoriju apbūvi, tas jāvērtē ar vēsu prātu, lai nebūtu sasteigtu lēmumu un pēc tam nevajadzētu kost pirkstos. Jābūt plašai vīzijai un deputātiem – skaidrībai, kas tad konkrētā vietā sagaidāms. Ne tikai es, bet arī citi deputāti ļoti labprāt no Griģa kunga dzirdētu, kā viņš redz teritorijas attīstību blakus SPA kompleksam, kādas tur iespējas. Tad tiks pieņemti konkrēti lēmumi un arī gaidīta liepājnieku atsaucība projekta sabiedriskajā apspriešanā.
Manuprāt, Liepājai ļoti jāsargā trīs zonas, kas atrodas tuvu jūrai, lai tās nepārvērstos līdz nepazīšanai un kā pilsētas vērtības nezustu. Tie ir Ziemeļu forti, teritorija, kur tagad atrodas Piejūras slimnīca, un Dienvidu forti. Tiklīdz ir runa par apbūvi tuvu jūrmalai, jābūt uzmanīgiem, kas īsti tur paredzēts. Jābūt pārliecībai, ka zeme netiks izmantota privātmāju celtniecībai.”
Deputāts un uzņēmējs Uldis Pīlēns: “Jau esmu izteicis atbalstu SPA kompleksa celtniecībai. Mana redzējumā galvenais ir sanatorijas būvniecība un tās iesēdināšana konkrētajā Jūrmalas paraka ziemeļu daļas vidē, nevis vēl cita apbūve un vides pārmainīšana, pateicoties tam, ka sanatorija ir pirmais atļautais objekts. Šis jautājums jāskata kompleksi un deputāti to darīs.”

Kas būs, ja būs

Jau esam informējuši, ka SPA kūrorta projekta pasūtītājs ir Andris Griģis un projektu veidojuši divi pasaules arhitektu aprindās atzīti arhitekti no Austrijas Romāns Perisuti un Markuss Šulcs. Kas paredzēts viņu projektā – daudzstāvu stiklā veidotā ēkā, kuras nosaukums varētu būt “Livland Resort”? Kas tajā būs? Tirdzniecības zona, klubi, dārzs, kafejnīcas, bāri, bufetes, panorāmas lifts, tiltiņš uz jūru, sirds un asinsvadu sistēmas stiprināšanas zona, trenažieru un vingrošanas zāles, procedūru kabineti, masāžas telpas, turku tvaika pirts, saunas, slānekļa eļļas tvaika pirts, vannas, burbuļvannas, sauna ar krāsu terapiju, saunas dārzs, peldbaseins, viesnīca, apsildāms āra baseins, siltā sālsūdens burbuļvanna, peldes ar gaismas un skaņu terapiju, rotaļu telpa bērniem, biroji, semināru un mācību telpas, bibliotēka, viesnīcas numuriņi sešos stāvos u.c.
Tikāmies ar uzņēmēju Andri Griģi, lai uzzinātu viņa domas par šobrīd neskaidrību izraisījušo plānoto māju apbūvi blakus SPA kompleksam. A.Griģis: “Deputāti ir devuši atbalstu tam, ka SPA kompleksam, sanatorijai jābūt un līdz ar to Liepājai jāattīstās arī kā kūrorta vietai. Tas, ko arhitekti, pilsētplānotāji Jūrmalas parka ziemeļu daļā iecerējuši un uz papīra uzzīmējuši, tas ir viņu redzējums par šīs teritorijas attīstību. Tas, kā, viņuprāt, šīs kvartāls varētu attīstīties. Tās nav mājas, kurās pārdos dzīvokļus, kur īrnieki uz balkoniem žāvēs apakšveļu, bet tie ir divu – četru stāvu īres apartamenti SPA kūrorta viesiem, tos viņi noīrē uz nedēļu, divām – uzturēšanās laikam Liepājā. Gluži tāpat kā tas kūrortos notiek visā pasaulē. Viņi negrib dzīvot viesnīcā, bet savos apartamentos. Atkārtoju, šīs ēkas nav dogma, bet arhitektu piedāvājums. Uzskatu, ka nevaram atļauties būt tuvredzīgi un skatīties tikai uz šodienu un rītdienu. Jāskatās arī nākotnē, zinot, kas šajā teritorijā varētu notikt pēc pieciem un desmit gadiem, jo tagad tā pēc būtības ir mirusi.”

Kā atdzīvināt mirušo zonu?

A.Griģis domā, ka teritorija starp jūru, “Olimpijas” stadionu, “Kursas” klubu varētu kļūt par tūrisma centru pie jūras. “Vai šī iecere kādam ir vai nav pieņemama, tas cits jautājums,” saka uzņēmējs. “Precizēšu – Austriešu arhitekti izstrādājuši tikai SPA kompleksa projektu, pārējā iespējamā apbūve kompleksa tuvumā ir pērn notikušā arhitektu plenēra dalībnieku redzējums un vīzija. Vai mājas būvēs Pēteris vai Miķelis, tas cits jautājums. Taču, manuprāt, nebūtu prātīgi pļavā nolikt vienu māju un gaidīt, ka dzīve kūsās un Liepāja no tā plūks augļus. Jābūt tomēr īpašai videi, teiksim, kompleksam, kas ir interesants apmeklētājiem.” Vēl jo vairāk tādēļ, ka Liepājas sanatorijas vecajā teritorijā esošās ēkas (netālu no estrādes “Pūt, vējiņi!” līdz piemineklim jūrmalā) jau ir privatizētas un pieder atsevišķām personām, par kurām stipri jāšaubās, vai tās savos īpašumos veidos sanatorijas un kūrortu.
Atbildot uz jautājumu, ko pilsēta iegūs, ja Liepājā būs gan SPA komplekss, gan, iespējams, vesela kūrorta zona ap to, Andris Griģis sacīja: “Pilsēta iegūs viesus, atbraucējus, kuri šeit atpūtīsies un atstās savu naudu. Paskatīsimies uz Turciju. Tās gada budžets ir apmēram 300 miljardi naudas vienību, no kuriem pusi dod tūrisms. Kas tur bijuši, redzējuši, cik intensīvi tiek apbūvēts, piemēram, Vidusjūras krasts, jo tāda ir valsts politika. Jā, Turcijā ir pievilcīgāki laika apstākļi un Latvijā uz to nevaram pretendēt, bet varam izveidot augsta līmeņa SPA kompleksu, kurš strādās visu gadu un uz kuru cilvēki brauks, jo tas piedāvās īpašus pakalpojumus. Katrs, kurš atbrauc uz Liepāju, vai nu viņš ir tūrists vai vienkārši interesents, šeit ēd, iepērkas, izklaidējas un līdz ar to tērē naudu. Nauda paliek Liepājā, un kādēļ lai tās nebūtu vairāk? Var nostāties pret jaunām idejām, jaunu apbūvi, jauniem objektiem un brēkt, staigājot basām kājām. Kas no tā būs ieguvēji? Domāju, tie, kas realizēs līdzīgu projektu, bet ne Liepājā.”
Uzņēmējs atgādināja, ka šobrīd Igaunijā, kas ir krietni mazāka par Latviju, jau ir padsmit SPA hoteļu, uz kuriem brauc no citām valstīm, tanī skaitā no Latvijas. “Kādēļ mums jābrauc uz kaimiņvalsti un nauda jāatstāj tur? Lai igauņi, lietuvieši, zviedri, somi un visi citi brauc pie mums, uz Liepāju!” turpina projekta iniciators. “Par ko ir stāsts? Par vienu suņu pastaigu laukumu, kuram var atrast vietu citur, vai attīstītu kūrorta zonu?”
Vai Andris Griģis pieļauj, ka Liepājā tomēr varētu nebūt ne iecerētā SPA kompleksa, ne attīstītas kūrorta zonas? Viņš teica: “Es pieļauju visu, jo tāds ir bizness. Zinu, ka biznesā var zaudēt. Zinu, ka var iegūt.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz