Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Studenti “iesprūduši” viesaugstskolās

Studenti “iesprūduši” viesaugstskolās
Vaibhavs Ahluvalia labprāt mācās svaigā gaisā, ko ļoti novērtē Liepājā. Dzīvojot Liepājas Universitātes studentu kopmītnēs, viņš ir pieradis pie apstākļiem, taču nesaprot, kāpēc "kojās" kopš koronvīrusa epidēmijas sākuma, kad telpas patukšojušās, bija jāaizslēdz daļa tualešu. "Es uzskatu, ka tas nav pareizi. Jo vairāk tualešu ir vaļā, jo higiēniskāk," indietis saka. (Foto: Ģirts Gertsons)
22.04.2020 06:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Sākoties Covid-19 pandēmijai, daudzās pasaules valstīs bija spiesti palikt mūsu tautieši, kas tur strādāja vai mācījās. Līdzīgi arī Liepājā tagad palicis 21 apmaiņas programmas “Erasmus+” students, mājās devušies tikai pieci. “Liepājā jūtos pasargāts,” mums saka Vaibhavs Ahluvalia no Indijas.

Liepājā ir drošāk

Indietis pastāsta, ka no Deli uz diviem gadiem šurp studēt atbraucis pērnā gada oktobrī. 22 gadus vecais Vaibhavs mācās maģistra studiju programmā “Informācijas tehnoloģijas”. Iepriekš mācības apvienojis ar darbu, bet, sākoties pandēmijas izraisītajai krīzei, tagad palikušas tikai studijas. “Neraugoties uz to, ka dažreiz paliek nedaudz garlaicīgi, mēģinu baudīt savu laiku. Katru dienu trenējos, mācos. Man ļoti palīdz mans labākais draugs Mārtiņš. Mēs dalāmies ar visu un viens otram palīdzam. Mārtiņš man palīdz ar tulkošanu, kad tas ir nepieciešams, jo es latviešu valodā pagaidām varu pateikt tikai dažas frāzes,” mums saka Vaibhavs. Indietis “Kurzemes Vārdam” nodemonstrē savas latviešu valodas prasmes un iepazīstina ar sevi latviski. Viņš paskaidro, ka, izvairoties no cilvēku pretreakcijas, vienmēr uzsāk sarunu latviski. “Tad cilvēki parasti ir laipnāki. Es vienmēr latviešu valodā pasaku, kā mani sauc, un pajautāju, vai varu runāt angliski.”

Puisim ir tālejoši plāni savā profesijā, tāpēc mācības viņš uztver ļoti nopietni. Vaibhavs cer, ka jaunais vīruss, kas pārņēmis šobrīd daudzas nozares, neapturēs arī viņa plānus. Students atzīst, ka, tā kā šobrīd nevar strādāt pie IT projektiem, ar iztikšanu ir slikti, jo izdevumi nav mazinājušies – jāmaksā par hosteli, vajadzīgs uzturs. “Nezinu, ko darītu bez sava labākā drauga Mārtiņa. Arī viņa ģimene ir ļoti laipna pret mani. Mārtiņš ir no Rīgas, bet mācās Liepājā. Viņa tuvinieki ne vārda nerunā angļu valodā, bet esam atraduši kopīgu valodu, neskatoties uz šķēršļiem. Kaut kā mēs saprotamies. Viņi ir jauki cilvēki, un mums kopā ir interesanti,” paskaidro indietis.

Vaibhavs atzīst, ka Indijā, kur vairāk iedzīvotāju, situācija ar vīrusa izplatību ir daudz bīstamāka, līdz ar to arī aizliegumu ir daudz vairāk nekā Latvijā. “Mēs staigājam gar jūras krastu, ejam pa mežiem. Man ļoti patīk Liepājas pludmale. Latvijā vispār ir skaisti,” students saka. Visvairāk Liepājā viņam patīkot tas, ka šeit nav daudz cilvēku, ir svaigs gaiss un dzīvnieki nebaidās no cilvēkiem. “Man tas tiešām bija liels pārsteigums. Putns stāv ielas vidū un nemūk, kad tam kāds tuvojas. Deli tā nenotiek. Tur cilvēku ir daudz, un ne visi ir jauki pret dzīvniekiem, tāpēc dzīvnieki ir iebaidīti un mūk.”

Okeāns dod mieru

Bet Leirijas Politehniskajā institūtā Portugālē šobrīd atrodas Liepājas Universitātes studiju programmas “Kultūras vadība” 3. kursa studenti Roberts Gorodko un Kristiana Anna Bumbiere, kuri tur ir kopš februāra sākuma. Viņi ziņo, ka viss ir kārtībā, situācija ir salīdzinoši mierīga, maksimāli tiek ievēroti preventīvie pasākumi – roku dezinfekcija, vienreiz lietojamo cimdu izmantošana, distances ievērošana.

Roberts stāsta: “Lieki mājas nepametam, studējam attālināti, izmantojot digitālās platformas. Notiek gan virtuālās lekcijas ar iespēju citam citu redzēt un sarunāties, gan dažādi rakstiskie darbi ar elektronisko resursu izmantošanu. Lai arī notiekošais būtiski maina cilvēku dzīvi, sabiedrība ir saprotoša, iecietīga un vienota, jo pēc iespējas ātrāk vēlas sagaidīt vīrusa uzliesmojuma beigas un atsākt ierasto dzīvi. Turklāt Portugāles daba – okeāns, klintis – spēj iedvesmot un dot mieru šajā pārmaiņu laikā.” Jautāts par to, kāpēc netika pieņemts lēmums atgriezties, Roberts skaidro: “Sapratām, ka būtu diezgan bīstami doties mājup, zinot, ka lidostās apgrozās liels skaits cilvēku. Turklāt mūs apmierina attālināto mācību formāts institūtā.”

Liepājas Universitātes Starptautisko sakaru daļas referente Madara Lindmane pastāsta: “No 27 studentiem, kas bija devušies studēt mobilitātes programmā uz sadarbības augstskolām, Latvijā atgriezās seši.” LiepU studē ap 50 pilna laika ārzemju studentu, informē universitātes pārstāve Simona Laiveniece. Daļa bakalaura studiju studentu devušies mājās, bet visi maģistrantūrā studējušie izvēlējušies palikt.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz