Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Studenti meklē risinājumus aprites ekonomikā

Studenti meklē risinājumus aprites ekonomikā
Foto: Ģirts Gertsons
13.03.2019 11:36

liepajniekiem.lv

No 10. līdz 16. martam Liepājas Universitātē pulcējas studenti un docētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, lai piedalītos aprites ekonomikas projektā, informē universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Latviju projektā pārstāv Vidzemes augstskolas un Liepājas Universitātes studiju programmu ”Ekotehnoloģijas” un ”Vides un atjaunojamo energoresursu pārvaldība un inženierija” studenti. Projekta koordinatore Liepājas Universitātē docente Lilita Ābele skaidro: ”Aprites ekonomika ietver rīcības tādās jomās kā plastmasa, pārtikas atkritumi, celtniecība, kritiskie izejmateriāli, ražošanas un ieguves atkritumi. Aprites ekonomika ir domāta uzņēmējiem, kas ražo, tātad arī iedarbojas uz apkārtējo vidi. Aprites ekonomikas pētnieki darbojas, lai uzņēmēji varētu ražot un pelnīt ar mazāku spiedienu uz apkārtējo vidi.”

Tāpēc šoreiz projekta praktiskajā daļā studenti un pasniedzēji sadarbojas ar uzņēmumu ”Liepājas papīrs”, kura ražošanas procesā rodas papīra un līmes atkritumi, kurus nav iespējams pārstrādāt ar kopējo papīra masu. Projekta dalībnieki iepazīsies ar uzņēmumu, ražošanas procesu, uzdos nepieciešamos jautājumus un projekta noslēgumā prezentēs risinājumus konkrētajam uzņēmumam, kā darboties atbilstoši aprites ekonomikas principiem.

Šajā projektā ir izstrādāts studiju kurss ”Aprites ekonomika” divu kredītpunktu apjomā, kuru šīs nedēļas laikā īsteno Liepājas Universitātē. Latvijā līdz šim nav pieredzes šāda kursa īstenošanā, turklāt studiju kurss ir starpdisciplinārs, jo tajā darbojas ne tikai ar vides jomām saistīti studenti, bet arī topošie inženieri, datoriķi un sociālo zinību studenti.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli