Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tautas kalpu darba un laika cena

Tautas kalpu darba un laika cena
01.05.2008 18:11

0

Šoreiz aplūkosim, cik pērn pelnījuši Liepājas pašvaldības firmu vadītāji: gan tie, kuriem uzņēmumu darbu vadība ir tiešais un galvenais pienākums – tātad uzņēmumu valdes priekšsēdētāji un valdes locekļi. Virknē uzņēmumu valdes darbu pārrauga atalgota padome, kurā ir priekšsēdētājs un padomes locekļi. Šo cilvēku rokās ir nodokļu maksātāju īpašums.

Algas valdēs

Vispirms – tikai tās algas, kuras saņemtas pašvaldības uzņēmumu valdēs: summas pirms nodokļu nomaksas, tūkstošos latu. Dažos uzņēmumos valdē ir trīs darbinieki, piemēram, Komunālajā pārvaldē, bet lielākajā daļā firmu darbu vada tikai viens valdes loceklis.

SIA “Liepājas ūdens” valdes priekšsēdētājs Andis Dejus: 30,29;
SIA “Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centrs” valdes locekle Violeta Celma: 24,55;
SIA “Liepājas Reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš (amatā no aprīļa): 23,48;
SIA “Komunālā pārvalde” valdes priekšsēdētājs Ģirts Reinbergs: 21,90;
SIA “Komunālā pārvalde” valdes loceklis Edgars Rāts: 20,37;
SIA “Liepājas Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis (amatā no aprīļa): 20,10;
SIA “Liepājas Tuberkulozes slimnīca” valdes loceklis Andris Kristons: 18,88;
SIA “Liepājas tramvajs” valdes loceklis Aigars Puks: 15,80;
SIA “Liepājas RAS” valdes loceklis Normunds Niedols: 15,18;
SIA “Aviasabiedrība “Liepāja”” valdes loceklis Aldis Mūrnieks: 12,95;
SIA “Karosta” valdes locekle Gaida Korņilko: 12,86;
AS “Liepājas Autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Gundars Kristapsons: 12,21;
SIA “Jaunliepāja” valdes priekšsēdētājs Rinalds Kržanovičs: 12,11;
SIA “Vecliepāja” valdes priekšsēdētājs Laimonis Kivlenieks (amatā līdz 6.novembrim): 11,28;
SIA “Jaunliepāja” valdes loceklis Kristaps Raģis:10,81;
SIA “Liepājas reģiona Tūrisma informācijas centrs” valdes priekšsēdētāja Monta Krafte: 9,71;
SIA “Nekustamā īpašuma rekonstrukcija” valdes loceklis Agris Sprūde: 9,45;
SIA “Liepājas Autostāvvietas” valdes loceklis Aldis Mūrnieks: 9,2 ;
SIA “Vecliepāja” valdes locekle Līvija Raģe: 8,79;
SIA “Vecliepāja” valdes loceklis Normunds Niedols: 8,74;
SIA “Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrs” valdes locekle Anita Liepa: 6,53.

Lieki piebilst, ka tādu amatu, kuros pērn būtu nopelnīts mazāk nekā gadu iepriekš, šeit nav.

Vairāki krēsli

E.Rāts ir arī Liepājas domes izpilddirektors, par šo darbu saņemta nedaudz lielāka alga nekā Komunālajā pārvaldē – nopelnīti 21,68 tūkstoši. Pēc domes struktūras Komunālā pārvalde ir izpilddirektoram pakļauts uzņēmums. Bez tam E.Rāts ir darbojies arī “Liepājas ūdens” padomē un par to saņēmis 4,82 tūkstošus.

A.Puks tur rūpi ne tikai par tramvaju, bet ir arī valdes priekšsēdētājs valsts SIA “Piejūras slimnīca”, kur pērn nopelnījis 22,45 tūkstošus latu. A.Pukam nozīmīgs ienākumu avots ir arī SIA “Rietumu radio”, kurā viņam pieder piecas daļas par 2500 latiem – no radio darbības saņemtas dividendes 2,39 tūkstoši latu.

L.Raģe strādā arī Liepājas domē, kurā ir, pēc deklarācijas, Eiropas strukturālā fonda darbiniece un projektu uzraudzības daļas vadītāja. Pērn domē nopelnīti 13,74 tūkstoši latu. Bez tam vēl darbs “Liepājas ūdens” padomē ar gada algu 2280 latu un “Liepājas RAS” padomē, kur nopelnīti 1440 latu.

Radikāli atšķiras abu poliklīniku vadītāju V.Celmas un A.Liepas deklarācijas. Pirmkārt, ar nopelnīto SIA amatos: V.Celmas alga ir teju četras reizes lielāka. Abas ir arī ģimenes ārstes. V.Celma uzrādījusi ģimenes ārsta privātprakses ienākumus – 25,06 tūkstošus latu, turpretī A.Liepa – ģimenes ārsta prakses peļņu 4,16 tūkstošus latu gadā. V.Celma arī saņēmusi autoratlīdzību no trijām farmācijas firmām, kopā 1,58 tūkstošus latu.

Padomēs alga mazāka

Uzņēmumu uzraudzītāji – padomju priekšsēdētāji un padomju locekļi šajos amatos pelnījuši daudz mazāk nekā valžu vadītāji, un šie pienākumi visi tiek savienoti ar citiem, pamatdarbiem.

SIA “Liepājas RAS” padomes priekšsēdētājs Raivo Špaks, kurš ir arī uzņēmuma jurists, šajā firmā nopelnījis 6020 latu. Taču pamatdarbs R.Špakam ir jurists domē, par to saņemta alga 10,38 tūkstoši latu. Un trešā alga – 2600 latu no SIA “Liepājas Olimpiskais centrs”, ar kuru R.Špaku saistījis uzņēmuma līgums. Citi amati: SIA “I un R” valdes loceklis, komisijas loceklis Liepājas cietumā un darbošanās ar Beatas Paškevicas ģenerālpilnvaru.

Domes izpilddirektora vietnieks Ronalds Fricbergs ir arī SIA “Liepājas tramvajs” padomes loceklis. Domē nopelnīti 26,98 tūkstoši latu, uzņēmuma padomē – 2160 latu. Otrs izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš ir “Liepājas ūdens” padomes loceklis. Viņa alga domē: 17,73 tūkstoši latu, uzņēmuma padomē – 2040 latu.

Vairāki citi amati ir Liepājas domes priekšsēdētāja biroja vadītājai Antrai Brūnai. Pamatdarbā domē nopelnīti 17,27 tūkstoši latu. Bet viņa ir arī SIA “Liepājas Reģionālā slimnīca” padomes priekšsēdētāja, amatā nopelnīts 4320 latu, SIA “Liepājas RAS” padomes locekle, alga – 1440 latu, SIA “Liepājas Latviešu biedrības nams” padomes locekle, alga – 1440 latu, SIA “Liepājas teātris” padomes locekle, alga – 823 lati.

Domes kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks (alga 14,38 tūkstoši latu) Juris Jirgens ir arī AS “Liepājas Autobusu parks” padomes priekšsēdētājs – alga 1320 latu. Par “Liepājas teātra” padomes locekļa, “Liepājas Latviešu biedrības nama” padomes locekļa un pilsētas domes Dzīvokļu komisijas locekļa darbu kopā nopelnīti 3148 lati. Vēl J.Jirgens darbojas arī divās komisijās Kultūras pārvaldē un Komunālajā pārvaldē un ir SIA “Jaunliepāja” valdes priekšsēdētāja palīgs, par ko saņemta alga 3139 lati.

Bijusī domniece Irēna Opšteine ir SIA “Karosta” padomes priekšsēdētāja ar algu 2240 latu un SIA “Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centrs” padomes locekle, alga 1500 latu. I.Opšteines pamatdarbs ir Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku Liepājas arodbiedrības organizācijas padomes priekšsēdētāja, par to saņemta alga 11,01 tūkstotis latu; viņa darbojas divās komisijās domē un no domes saņēmusi algu 5847 latus.

Cerams, lasītājiem ir dots priekšstats un iespēja pašiem izdarīt secinājumus. Katrs planētas iedzīvotājs ar arī pats apmierināt ziņkāri un ielūkoties internetā – Valsts ieņēmumu dienesta publicētajā amatpersonu datu bāzē atrodama lielākā daļa deklarāciju.

Uzziņai

Cik laika aizņem darbs pašvaldības uzņēmumu valdēs un padomēs?

Edgars Rāts, domes izpilddirektors un Komunālās pārvaldes valdes loceklis:
– Darba diena man nekad nav bijusi normēta. Ir kad strādāts dienā astoņas, desmit un vairāk stundu. Divdesmit četras, protams, nē. Darbam Komunālajā pārvaldē veltīju pietiekami, lai pienākumus izpildītu. Divas, trīs, četras stundas dienā, vasarā– vairāk.

Irēna Opšteine, “Karostas” padomes priekšsēdētāja un “Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centra” padomes locekle:
– Tas aizņem laiku tik, cik saveidojas problēmas. Kad darbs ir, tad to dara. Diezgan daudz pati esmu piedalījusies, lai izzinātu, vai daļa “Karostas” īrnieku ir ļaunprātīgi nemaksātāji, vai tur ir kaut kas cits. Citreiz vajag sākt no sešiem rītā un līdz nezin cikiem, kamēr tiekam galā. Es nevaru jums iedot ne stundas, ne minūtes. Negribētu, lai jūs mani uz to spiežat, tad mums tā saruna citāda iznāktu.

Raivo Špaks, domes jurists un “Liepājas RAS” padomes priekšsēdētājs:
– Padomes priekšsēdētājs uzrauga valdes darbību. Mēs Liepājas RAS sanākam kopā apmēram sešas reizes gadā. Un valde visu laiku uztur kontaktus ar mums, mēs zinām par procesiem. Laika patēriņš ir abstrakts jēdziens. Nav korekti atbildēt, cik laika tas aizņem, šis darbs nav salīdzināms ar ikdienas darbu. Mēs pievēršamies globālajām lietām, piemēram, mēģinām apgūt ES Kohēzijas fondu, veidot jaunas atkritumu šūnas, būvgružu novietni. Tas nav vienas dienas darbs.

Juris Jirgens, domes kultūras pārvaldes jurists un Liepājas Autobusu parka padomes priekšsēdētājs un vēl divu uzņēmumu padomju loceklis:
– Ieguldīto laiku grūti izmērīt. Es cenšos strādāt godīgi. Padomēs ir domes deleģēti cilvēki, un padome ir uzraugošā institūcija, kas atbild par uzņēmumu. Nebūtu pareizi sacīt, ka tā ir strādāšana desmit darbos. Piemēram, pašlaik diezgan daudz laika aizņem teātra mazās zāles risinājums. Jo padome būs tā, kas akceptēs projektu un izvērtēs finansiālos riskus. Dome atbildību prasīs no mums. Padome apstiprina gada pārskatu, kontrolē finanses. Aiz padomes muguras, tai nezinot, uzņēmumā ir grūti kaut ko izdarīt.

Mana darbadiena nav tikai astoņas stundas gara. Es varu darbam veltīt, cik vien gribu, man ir laiks darīt to, kas man ir mīļš. Tagad tuvojas Liepājas Autobusu parka akcionāru sapulce. Nedēļu pirms tās es mājās gatavoju tai ziņojumu. Ar teātri un biedrības namu ir citādāk, jo tas ir cieši saistīts ar darbu Kultūras pārvaldē. Šie pienākumi netraucē pamatdarbam.

Nora Driķe,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz