Pirmdiena, 6. februāra Dace, Dārta, Dora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Tukši solījumi jau cik gadus,” iedzīvotāji pārmet Gunāram Ansiņam

Klaipēdas ielas dīķu jautājums ir ielaists gadu desmitiem, tāpēc tagad vajag vairāk resursu. Par šo problēmu Dienvidrietumu rajona iedzīvotāji, kopā ar Ezerkrasta ļaudīm sanākuši uz pirmo klātienes tikšanos pēc ilga laika bibliotēkā ”Libris”, vēlējās runāt ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu.

“Tukši solījumi jau cik gadus,” iedzīvotāji pārmet Gunāram Ansiņam
Emīlijas kundzi uztrauc gan mazā pensija, kas spiež lūgt sociālo palīdzību, gan arī ēkas Baseina ielā pārdošana. Gunārs Ansiņš paskaidroja, ka šis īpašums nepiederēja pašvaldībai. (Foto: Egons Zīverts)
Emīlijas kundzi uztrauc gan mazā pensija, kas spiež lūgt sociālo palīdzību, gan arī ēkas Baseina ielā pārdošana. Gunārs Ansiņš paskaidroja, ka šis īpašums nepiederēja pašvaldībai. (Foto: Egons Zīverts)
25.01.2023 06:02

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Tukši solījumi vien

23. janvārī bija pirmā no pašvaldības vadītāja diskusijām ar mikrorajonu iedzīvotājiem. Tādas plānotas četras reizes gadā, nākamā iecerēta Karostā.

G. Ansiņš iepazīstināja sanākušos cilvēkus un klausītājus tiešsaistē ar šogad plānotajiem lielākajiem darbiem un nozīmīgākajiem projektiem Liepājā, uzsverot, ka prioritāte numur viens ir izglītība un tās kvalitātes celšana, sākot no bērnudārziem un līdz augstskolai.

Viņš uzsvēra arī nepieciešamību dažādot kultūras piedāvājumu un iesaistīt tās procesos vairāk cilvēku, tāpat piesaistīt pilsētai mediķus, jo ar 48 ģimenes ārstiem ir par maz.

Mērs arī lūdza būt pacietīgiem, gaidot tādu infrastruktūras objektu kā K. Zāles laukuma un Lielās ielas sakārtošanu, šogad sāksies arī Ganību ielas posma pārbūve.

Pēc valstī veiktās pensiju indeksācijas pašvaldība gatavojas mainīt ienākumu slieksni maznodrošinātas personas statusa iegūšanai.

”Nedrīkst pazaudēt cilvēkus, kuriem vajadzīga sociālā palīdzība,” teica G. Ansiņš.

Ezerkrastnieku balsis tikšanās laikā nedzirdēja, taču Dienvidrietumu rajona iedzīvotāji izmantoja iespēju atgādināt par savu sāpi. ”Vecais jautājums – kad beidzot sakārtos dīķus Dienvidrietumu rajonā? Tukši solījumi jau cik gadus,” teica sieviete, kura jau vairākkārt šo jautājumu pārrunājusi ar G. Ansiņu.

”Šajā brīdī esam tiktāl, ka Komunālā pārvalde mēģina sakalkulēt, cik tas varētu maksāt, un sadalīt pa posmiem, no kura gala sākt,” viņš skaidroja.

”Pilnībā atbalstu jūsu redzējumu, ka dīķīši pakāpeniski ir jāattīra un jāsakārto. Dienvidrietumu rajonam tas ir megaprojekts.”

Dzintra Eismonte minēja publikāciju pirmdienas ”Kurzemes Vārdā” rubrikā ”Pirms 30 gadiem” – toreiz bijis raksts par šo pašu tēmu, kurā teikts, ka Klaipēdas ielas dīķiem vajadzīgs saimnieks. ”Mēs pa trīsdesmit gadiem neesam izdarījuši neko,” viņa uzsvēra.

G. Ansiņš atzina, ka pašvaldība izdarījusi to, ko pagaidām varēja, – kopā ar aģentūras ”Nodarbinātības projekti” darbiniekiem apvākta dīķu apkārtne.

”Es negribētu, ka tos dīķus pavirši sakārto. Mēs varētu vienkārši traktoru atdzīt un kaut ko padarīt, bet es negribu jūs mānīt. Nepieciešama projektēšana, nopietna izpēte. Domāju, šajā gadā nonāksim līdz dokumentācijai, lai saprastu, ko tur darīt,” teica mērs.

Mājām jānāk kopā

Klaipēdas ielā dzīvojošie interesējās, kas atbildīgs par bērnu laukumu pretī 130. mājai. Tur jau vasarā salūzis kāds kāpslis, bet neviens nesalabo. ”Vai nevajadzētu ierīkot barjeru, jo bērni, braukājot pa rotaļu laukumu ar skrejriteņiem, var izbraukt uz brauktuves. Ārzemēs visi šādi laukumi ir norobežoti,” pauda iedzīvotāja.

Tāpat šoziem cilvēkiem nācies staigāt pa ielas vidu, jo neviens netīrot sniegu.

Par praktiskajiem jautājumiem G. Ansiņam talkā nāca klātesošais izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, kurš norādīja, ka visā rajonā ir ātruma ierobežojums 20 kilometri stundā un ātrumvaļņi.

Prioritāte šeit ir gājējiem. ”Satiksmi dzīvojamos rajonos vēl palēnināsim, cik tas vien ir iespējams,” viņš solīja.

G. Ansiņš atgādināja, ka sētnieka pakalpojumi dzīvojamām mājām jānodrošina pašām, ja iedzīvotāji izvēlējušies šādu modeli. Tāpat pašvaldība stumj sniegu tikai uz pašvaldības zemes.

Iedzīvotāji interesējās par pašvaldības atbalstu māju teritoriju apzaļumošanai. Pagalmu labiekārtošanas projektu konkursā tādu var saņemt, norādīja G. Ansiņš.

”Tām mājām, kas ir nosiltinātas un sanāk kopā vairākas, mēs dodam lielāku iespēju pretendēt uz domes finansējumu,” viņš atzīmēja un arī paslavēja Dienvidrietumu rajona māju vecākos par to, ka šeit ir visvairāk skaisti sakārtotu iekšpagalmu.

Uzziņai

Ezerkrasts

Iedzīvotāju skaits – 11 187 jeb 16,6%.

Būvdarbi un labiekārtošana 2022. gadā:

 • Daugavas ielas brauktuve posmā no Vaiņodes ielas līdz M. Ķempes ielai;
 • Daugavas ielas iekškvartāla brauktuve posmā no M. Ķempes ielas līdz zemesgabalam Daugavas ielā 15;
 • gājēju pāreja Lauku ielā pie Ezerkrasta sākumskolas;
 • Miera ielas posma asfaltēšana no Dzērves ielas līdz Zirņu ielai;
 • gājēju ietve Dzērves ielā no Lauku līdz Salmu ielai.

Plānotie būvdarbi un labiekārtošana 2023. gadā:

 • ietve Lauku ielā no gājēju pārejas līdz E. Tisē ielai;
 • Reiņu meža ielas atzars līdz ēkām M. Ķempes ielā 16 un 18;
 • pieturvietas pārbūve pretim t/c Dzērves ielā.

Dienvidrietumu rajons

Iedzīvotāju skaits 5 048 jeb 7,5%.

Būvdarbi un labiekārtošana 2022. gadā:

 • Klaipēdas ielas iekškvartāla brauktuve – piebrauktuve zemesgabaliem Klaipēdas ielā 104, 104A, 104B;
 • zemesgabala Dzintaru ielā 88A daļa (autostāvvietas);
 • ātrumvalnis pie Klaipēdas 110.

Būvdarbi un labiekārtošana 2023. gadā:

 • bērnudārzs Liedaga ielā 6;
 • Liedaga ielas posms gar jauno bērnudārzu;
 • uzsāks ietves projektēšanu Liedaga ielā un pie ēkas Klaipēdas ielā 72.

Avots: Liepājas pašvaldība

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz