Ceturtdiena, 23. maijs Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ugunsdzēsējs Elvijs Lankovskis-Ķeķis strādā īsto veču darbā

Galvenais ir mīlēt to, ko dari, tā uzskata Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas 1. daļas vada komandieris Elvijs Lankovskis-Ķeķis.

Ugunsdzēsējs Elvijs Lankovskis-Ķeķis strādā īsto veču darbā
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
19.04.2024 00:15

liepajniekiem.lv

Viņa vadībā likvidēti abi beidzamajā laikā bīstamākie aizdegšanās gadījumi – ražošanas uzņēmumā Kapsēdes ielas biznesa centrā un Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Vakars Zolitūdē – neizdzēšams

Bērnības sapņu profesijas viņam bija šefpavārs un jūrnieks, par ugunsdzēsību nedomājis.

“Izvēle bija balstīta uz to, ka jau no 13 gadu vecuma esmu centies darīt visu, lai būtu finansiāli neatkarīgs no vecākiem,” saka Elvijs.

Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā audzēkņiem maksāja algu.

Pēc vidusskolas vēlējies iestāties Aizsardzības akadēmijā, bet pats sevi iegāzis, pietiekami labi nenokārtojot angļu valodas eksāmenu.

Tomēr ar nākotnes darbu saskarē nācis Aizputes vidusskolā sporta spēlēs “Enkurs”, kurās bija daži ugunsdzēsības elementi.

“Tieši pretī skolai bija depo, mēs gājām pie viņiem trenēties. Tas, ko sapratu uzreiz, ka tas ir veču darbs, īstiem večiem paredzēts. Jā, es tā arī jūtos,”

viņš atzīst.

Pozitīvais šajā profesijā esot komandas darbs, savstarpēja uzticēšanās. Dežūrmaiņu laikā kolēģus saliedē sportiskas aktivitātes, populārs ir futbols, ko spēlē pašu izveidotā laukumiņā.

“Šeit var morāli atpūsties no ikdienas rutīnas. Nav jau noslēpums, ka katrs no mums strādā otru darbu. Šeit ir pilnīgi cita vide, kur var atpūtināt galvu no citām domām,” saka E. Lankovskis-Ķeķis.

Otra darbavieta ir uzņēmums “AE Partner”, kur viņš atbild par ugunsdrošību un pieslēdzies arī darba drošībai.

Pie darba mīnusiem ugunsdzēsējs nepiemin ne bīstamību, ne emocionālo smagumu, bet pārāk zemo atalgojumu nozarē, uz kura pieaugumu cer visi.

“Nav jau tā, ka mūs nekas neietekmē, ir darbinieki, kuri nav tik psiholoģiski noturīgi.

Laikam esmu piedzimis ar spēcīgākiem nerviem. Naktīs guļu labi.

Dežūrmaiņas laikā nodarbību plānā ik pa laikam ir arī darbs ar psihologiem. Un vada komandierim jābūt gatavam atbalstīt kolēģus,” viņš atzīmē.

Pats pirmais darba uzdevums dežūrā mācību laikā bijis zīmīgs – ar autokāpnēm jānoceļ kaķis no koka. Taču neizdzēšami atmiņā ierakstījies Zolitūdes traģēdijas pirmais vakars.

“Tik šausmīgs pēc tam nekas nav bijis. Nebiju tieši saistīts ar cietušajiem vai bojā gājušajiem, taču visgrūtāk bija vērot tos, kas stāvēja aiz žoga un gaidīja.

Diemžēl arī mūsu kolēģi gāja bojā. Bīstamais faktors mūsu darbā ir katrā notikumā. Man ļoti grūti bija trīs dienas. Pēc tam viss nosēdās, tiku ar to galā,” pastāsta Elvijs.

Tikai ne avārijas…

Par ugunsgrēku izcelšanās iemesliem publiskos objektos, kur taču noteikumi ļoti stingri, glābējs pauž, ka vienmēr pastāv cilvēciskais faktors. Vakara maiņa, nogurums.

“Reizēm liekas, ka ir izdarīts maksimums drošībai, varbūtība ir tuvu nullei, tomēr tā pastāv un vienā no tūkstoš reizēm izšaujas.

No viena uzņēmuma kļūdas uzreiz mācās visi pārējie un uzlabos situāciju,” viņš uzskata.

Uz Liepājas slimnīcu braucis, gatavs visam, un ar lielu pārliecību izdarīt pēc labākajiem principiem, bet, par laimi, nebija vajadzības evakuēt pacientus. Slimnīcas personāls tam jau bija sagatavojies.

“Ja sadzirdu no dispečera, ka jāizbrauc uz satiksmes negadījumu un piedevām ir informācija par iespiestiem cilvēkiem, tās ir reizes, kad bišķiņ notrīc viss ķermenis.

Tad ir jāpastrādā ar sevi ceļā uz notikumu, lai saglabātu mieru.

Nevienu notikumu, protams, es negaidu, ceru, ka katra maiņa paies mierīgi, bet visvairāk es ceru uz to, ka neteiks – tur ir autoavārija,” atklāj E. Lankovskis-Ķeķis.

Vada komandieris ir glābšanas darbu vadītājs, un notikuma vietā viņam jāaptver viss laukums.

Parasti darbu ar cilvēkiem uzticot Valsts policijai, bet, ja tās nav klāt, pašam jāuzņemas nomierināt, jo kādam var būt šoks vai panika.

Par daudzajiem maldinošajiem izsaukumiem ugunsdzēsējs nedusmojas. Viņaprāt, labāk lai piezvana un jābrauc uz maldinājumu, nekā nepiezvana tad, kad kaut kas notiek.

Spēcīgākais kautrējas

Mūsu sarunas laikā durvīs iestājas Elvija kolēģis. “Pierakstiet, ka viņš piedalās ugunsdzēsības sportā un 180 ķagā velk. Viņš mums ir spēcīgākais. Pats kautrējas, nestāsta,” saka ugunsdzēsējs.

Izrādās, šis nav ugunsdzēsēju sports, kas te ienācis no austrumu puses, tas Latvijā esot izmiris.

Toties jau trīs gadus ir “Stiprais ugunsdzēsējs” (“Firefighter’s Combat Challenge”), kas 90. gados aizsācies ASV kā ugunsdzēsēju fiziskās sagatavotības testēšana.

Sacensībās iekļauti pieci spēka vingrinājumi, kurus veic pilnā ekipējumā ar elpošanas aparātu un balonu uz muguras.

Smaguma uznešana pa kāpnēm, uzvilkšana ar virvi, sišana ar āmuru, tad jāvelk šļūtene ar ūdeni un beigās 90 kilogramus smags manekens jāaizvelk 50 metrus.

Braucot uz pirmajām sacensībām Jelgavā pirms trim gadiem, autobusā sarunājuši, ka komanda nopirks picu tam, kas uzrādīs vislabāko laiku. Tas bija Elvijs, 2,20 minūtes.

Pagājušajā gadā Austrijā viņa rezultāts bija 1,48 minūtes. Pasaules čempionu līmenī esot jāskrien vismaz 1,10 minūtēs.

Iesāktas sarunas ar pašvaldību un VUGD par treniņu torņa izveidi Liepājā.

“Čaļiem esmu apsolījis, ka būs, lai varam izveidot komandu un startēt Eiropā,”

vada komandieris ir apņēmības pilns.

Pagājušajā gadā bijis divos Eiropas čempionāta posmos ar Latvijas komandu. Vienā ieguvuši 3. vietu komandu stafetē. Nākamās sacensības ir Latvijas čempionāts Jelgavā 27. maijā.

Iepazīties ar citu valstu ugunsdzēsējiem esot aizraujoši. Arī brīvdienu ceļojumos viņš iegriežas ugunsdzēsības depo aprunāties ar kolēģiem.

Ceļot nesanāk tik bieži, cik gribētos, bet šogad ieplānoti divi atpūtas braucieni. Vēl Elvijs iet uz svaru zāli un spēlē hokeju Liepājas amatieru čempionātā, ir centra uzbrucējs komandā “Kolumbs”.

Tetovējumu tradīciju viņš neesot vis aizguvis no daļas vadītāja Jāņa Pošeiko, lai gan abi reizē mācījušies koledžā. Toreiz Jānim bijis tikai viens tetovējums.

“Ar brāli vienā dienā uztaisījām pirmo tetovējumu. Visi, kas to darījuši, zina, ka pēc tam tikai gribas vēl. Kādreiz to saistīja ar cietuma dzīvi, un mamma toreiz pārdzīvoja.

Es uz to skatos kā uz mākslu un skaistumu. Runā jau, ka “Ferrari” ar uzlīmēm neaplīmē, bet es neesmu “Ferrari”,” nosmaida Elvijs.

Foto: Egons Zīverts

Vizītkarte

Elvijs Lankovskis-Ķeķis

 • Dzimis 1994. gada 8. martā.
 • Bērnību pavadījis laukos, mācījies Apriķu pamatskolā.
 • Pārcēlies uz Aizputi, pabeidzis tur vidusskolu.
 • Absolvējis Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu.
 • RTU izstudējis par ugunsdrošības un civilās aizsardzības inženieri, ieguvis maģistra grādu.
 • Sieva Elīna ir horeogrāfe, deju skolotāja un fitnesa trenere.
 • Trīs meitas – Amēlija (12), Aurēlija (6) un Auguste (2).

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz