Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Uz trešā prāmja no Vācijas – pieci liepājnieki

Uz trešā prāmja no Vācijas – pieci liepājnieki
Foto: liepaja.lv
24.03.2020 20:39

"Kurzemes Vārds"

Otrdien ar prāmi no Vācijas Liepājas ostā ieradās 117 pasažieri, no viņiem tikai pieci liepājnieki, pastāstīja pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

Pasažieru pulku veidoja galvenokārt rīdzinieki, bet arī no citām vietām – Daugavpils, Valmieras, Madonas, Ogres, Jēkabpils, Madonas, arī no Igaunijas un Lietuvas. Arī šoreiz, tāpat kā abās iepriekšējās reizēs sagaidot prāmi valsts ārkārtas situācijā, pasažieru plūsmas organizēšanā iesaistīta robežsardze, Valsts policija, Pašvaldības policija, “Centrālā laboratorija” un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Atkarībā no tā, vai atbraucējiem ir kādas elpceļu saslimšanas pazīmes, viņiem veikti Covid-19 testi. Šoreiz tādi bijuši 30 cilvēki. Testi veikti arī visiem pieciem liepājniekiem, pēc pašvaldības lūguma, “maksimāli savējo drošībai”. Ja pieciem Liepājas pārstāvjiem analīžu rezultāts būs negatīvs, viņiem šo pārbaužu izmaksas segs pašvaldība, teica E. Tolmačova. Visi atbraukušie pret pārbaudēm izturējušies saprotoši. Starp liepājniekiem četri bijuši paši ar savām mašīnām, viens ne, viņu uz mājām aizveda ar pašvaldības sagādātu autobusu, cilvēks solījies tūlīt pēc tam doties ar savu mašīnu uz vasarnīcu četrpadsmit dienu pašizolācijā.

Starp pārbaudītajiem nav neviena no 22 kravas auto šoferiem, viņiem arī nav bijis nekādu slimības pazīmju.

Starp pārējiem pasažieriem astoņi, tostarp arī rīdzinieki, bijuši bez sava transporta līdzekļa, viņus līdz galvaspilsētai aiztransportēja uz Liepājas pašvaldības rēķina, bet tos, kuriem bija jātiek tālāk uz Ogri, Madonu un Jēkabpili, pašvaldībām sadarbojoties, Rīgā bija jāsagaida šo cilvēku pašvaldību transportam. Jau uz prāmja visi pasažieri esot aizpildījuši anketu, kurā ar parakstu apsolījuši, ka sešu stundu laikā nokļūšot mājās un nekavējoties sāks pašizolāciju. Cilvēkus, kas ar savu transportu no prāmja devās prom no Liepājas, policijas eskorts pavadījis Rīgas virzienā līdz Aizputes pagriezienam, Lietuvas virzienā – līdz Nīcai.

E. Tolmačova atstāstīja mediķu teikto, ka šoreiz atbraukušie ļaudis esot bijuši “nedaudz krekšķīgāki, cilvēki saguruši pēc tāla, grūta ceļa, kurā ilgi gaidīts transports”. Daži pasažieri paši lūguši veikt viņiem testus.

Vēl vienu, domājams, pēdējo prāmi ar repatriantiem Liepājā plānots sagaidīt ceturtdien, 26. martā, agrā rīta stundā. E. Tolmačova sprieda – lai arī pagaidām Liepājā esot apstiprināts tikai viens Covid-19 saslimšanas gadījums, tuvākajā laikā tikai sāksim redzēt īsto vīrusa situāciju pilsētā. “Datu aprite ir ierobežota, trūkst informācijas par to, cik cilvēku atgriežas Liepājā. Pašlaik vissvarīgākā ir sabiedrības izpratne un atbildīga sociālā distancēšanās,” viņa sacīja.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli