Otrdiena, 27. oktobris Lilita, Irita, Ita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzlabo Glābšanas dienesta darba apstākļus un profesionālo līmeni

Uzlabo Glābšanas dienesta darba apstākļus un profesionālo līmeni
25.05.2007 13:41

0

Atslēgvārdi

Liepāja kā sadarbības partneris ir paveikusi savus uzdevumus starpvalstu projekta ”Bay Watch” (”Pludmales patruļa”) ietvaros. Tagad pludmales glābēji ir apgādāti ar visu nepieciešamo ekipējumu, transporta līdzekļiem un citu aprīkojumu, kas turpmāk viņiem ļauj labā līmenī veikt savus profesionālos pienākumus. ”To pilsētu vidū, kuras iesaistījās šajā projektā un guvušas konkrētu labumu no līdzdalības tajā, ir arī Liepāja. Projekta galvenais mērķis ir attīstīt pludmales glābšanas dienestus Latvijā un Lietuvā, lai tie atbilstu augstiem un Eiropā atzītiem darbības standartiem,” uzsver projekta vadītāja Agnese Jurjāne.

”Liepājnieku un pilsētas viesu drošība – tas bija galvenais mērķis, kāpēc pašvaldība iesaistījās šajā projektā. Domāju, ka ir izdarīts ļoti labs darbs. Liepājas pludmales glābšanas dienests ir viens no labāk apgādātajiem un aprīkotajiem visā valstī,” uzskata Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Šogad jūnijā par projekta naudu Dienvidrietumu pludmalē uzstādīs pārvietojamo glābšanas stacijas torni. Tas izgatavots sadarbībā ar Liepājas firmu ”Skan Plast”, kas izstrādāja un piedāvāja arī torņa skices. Līdz ar to glābēji šajā sezonā pilnvērtīgi sāks strādāt arī Dienvidrietumu pludmalē.

Liepājā ir divas oficiāli atzītas pludmales, taču tikai vienā – Zilā karoga pludmalē – līdz šim strādāja glābšanas dienests. Šās pludmales sezonas laikā, tas ir, četrus vasaras mēnešus glābšanas dienestā būs nodarbināti 13 cilvēki. Ik dienas strādās divas maiņas – pa trīs glābējiem katrā. Viena maiņa uzraudzīs Zilā karoga pludmales zonu, otra – Dienvidrietumu pludmali.

Liepājas pludmales Glābēju dienests kopš 2001. gada atrodas Pašvaldības policijas pakļautībā.

Trīs glābēji ir ieguvuši nepieciešamos sertifikātus, tas ir, instruktora tiesības, kas ļauj apmācīt un sagatavot citus glābējus. Savas prasmes viņi pilnveidojuši, piedaloties apmācību semināros Jūrmalā un regulāri tiekoties ar kolēģiem citās piejūras pilsētās. Šobrīd trīs no glābējiem papildina savas zināšanas un prasmes kursos Rīgā.

2005. gada nogalē projekta ietvaros tika izremontētas Liepājas pludmales Glābšanas stacijas telpas. Līdz tam šeit nebija ne modernas labierīcības, ne arī veikts kosmētiskais remonts.

Projekta atsevišķos posmos ir iegādāts moderns glābšanas dienesta ekipējumu, sakaru līdzekļi, pirmās palīdzības sniegšanas līdzekļi, ūdenslīdēju aprīkojums.

Vēl par projekta naudu ir iegādāts kvadracikls ar piekabi, divas gumijas laivas, ūdens motocikls. Šie braucamrīki glābējiem ļaus ātrāk pārvietoties pa sauszemi un ūdeni gar visu pilsētas pludmali, kas ir vairāk nekā četrus kilometrus gara.

Projekta ietvaros jau divus gadus ir notikuši iedzīvotāju izglītošanas un informēšanas pasākumi – sevišķi daudz tajos ir iesaistījušies bērni un jaunieši. Vairāki izglītojoši un informējoši pasākumi par pareizu un drošu rīcību uz ūdens, notiks arī šogad.

 ”Mūsu mērķis ir atgādināt, ka atpūta pie ūdens ir ļoti laba lieta, taču vienmēr ir jāatceras, kā jāuzvedas, lai nenokļūtu nelaimē, un kā rīkoties tad, kad jāsniedz pirmā palīdzība cietušajam uz ūdens,” apmācību nozīmi uzsver glābšanas dienesta vadītājs Kristians Brūvers.

Liepājas Zilā karoga pludmalē trīs sezonas nav notikuši nelaimes gadījumi ar letālām beigām. K. Brūvers uzskata, ka tas nav tikai glābēju darba rezultāts, bet arī tas, ka pludmales apmeklētāji kļuvuši disciplinētāki, izglītotāki.

Interreg III A programmas projekts ”Bay Watch” (”Pludmales patruļa”) pludmales glābšanas dienestu attīstībai ir uzsākts 2005. gada 2. maijā. Projekta vadošais partneris ir Jūrmalas pilsētas Dome, partneri – Liepājas pilsētas Dome, Saulkrastu pilsētas Dome, Klaipēdas pilsētas Glābšanas dienests, Palangas pilsētas Dome un Neringas Komunālo pakalpojumu uzņēmums.

Kopējais projekta finansējums: 890 000 EUR, no tiem Liepājas pilsētas Domes ieguldījums projekta līdzfinansēšanā – 43 992 EUR, taču plānotais ieguvums projekta realizācijas gaitā – 175 970 EUR. 2005. gadā no atsevišķa pašvaldības finansējuma glābšanas dienestam ir iegādāta jauna laiva, kā arī apziņošanas aparatūra – kopumā par Ls 1600.

Par līdzdalību šajā projektā pilsētas Dome lēma 2004. gada oktobrī. Deputāti toreiz atzina, ka Liepājai ir ”svarīgi pilnveidot Pašvaldības policijas pludmales Glābšanas dienesta prasmes un iemaņas, uzlabot tā aprīkojumu un inventāru rīcībai ārkārtas situācijās un nelaimes gadījumu novēršanai, izveidot glābšanas dienesta infrastruktūru Dienvidrietumu pludmalē, kā arī sniegt informāciju un apmācīt iedzīvotājus drošai rīcībai uz ūdens”.

Interreg III A programmas projekta ”Bay Watch” (”Pludmales patruļa”) Liepājas pludmales Glābšanas dienestu attīstībai iegādātais inventārs:

• automašīna Mitsubishi
• kvadracikls
• divas gumijas laivas
• ūdens motocikls
• pārvietojamais novērošanas tornis
• sakaru līdzekļi
• novērošanas līdzekļi
• ūdenslīdēju aprīkojums – divi komplekti
• niršanas piederumu komplekti
• dators, fotokamera, videokamera

Ieteikumi Liepājas pludmales apmeklētājiem

Aizliegts peldēt aiz bojām!
Nedrīkst doties peldēties, kad mastā uzvilkta melnā bumba (sarkanā – bīstami).
Neiet ūdenī reibuma stāvoklī!
Nepārvērtēt spēkus un nepeldēt pārāk tālu! Labāk peldēt paralēli krastam.
Nenirt nepazīstamā vietā!
Nav vēlams doties peldēt tūlīt pēc maltītes.
Neatstāt bez uzraudzības bērnus, nelaist viņus vienus ūdenī!
Neatstāt mantas bez uzraudzības! 
Nelaimes gadījumā zvanīt 112 (norādot pilsētu un vietu, kur nepieciešama palīdzība, kā arī to, kāda palīdzība nepieciešama).

Ai­gars Štāls,
Liepājas pilsētas Domes sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu spe­ci­ālists

Aigara Štāla foto

Šogad pludmales glābšanas dienesta rīcībā ir moderns ekipējums un transporta līdzekļi, ka iegādāti par Eiropas Savienības finansēta projekta līdzekļiem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz