Sestdiena, 29. februāris

Vada gan Sporta pārvaldi, gan privātu firmu

Vada gan Sporta pārvaldi, gan privātu firmu
Foto: liepaja.lv
26.03.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas dome pilsētas Sporta pārvaldes vadītāja amatā ceturtdien apstiprināja Elanu Strazdiņu – līdzšinējo pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāju. Konkursā uz amatu piedalījušies astoņi pretendenti, bet konkursa otrajā kārtā notikušas pārrunas ar četriem – sēdē informēja domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis.

Domes sēdē opozīcijas deputāte Ludmila Rjazanova apšaubīja, vai pārvaldes vadītājs spēs apvienot savus daudzos pienākumus, jo viņam ir arī dažādi citi amati. Uz šo iebildumu E. Strazdiņu aizstāvēja domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, sakot, ka E. Strazdiņam ir skaidrs, kas ir viņa pienākumu prioritāte, un pilsētas galva Jānis Vilnītis, kurš uzskata, ir tikai ieguvums, ja Liepājas pārstāvis darbojas arī lielajās sporta organizācijās.

Taču domes sēdē netika pieminēts, ka E. Strazdiņam ir arī atalgots valdes locekļa amats privātā firmā ”Wood Express”, kas pieder viņam pašam kopā ar Guntaru Gotlību, pēc Uzņēmumu reģistra informācijas. E. Strazdiņš ”Kurzemes Vārdam” pirmdien apstiprināja, ka aizvien vēl vada šo privāto uzņēmumu, kurš importē kokmateriālus. E. Strazdiņš sacīja, ka par amatu privātā biznesā viņam ir saskaņojums ar augstākstāvošu amatpersonu – ar A. Deksni. Pēc E. Strazdiņa pārliecības, ”ja tas nav tiešā saistībā ar amata funkciju pašvaldībā un ja tas nerada interešu konfliktu”, tad viņam šo amatu bija iespējams paturēt ”kā papildus darbu, kas bija jau pirms tam”. E. Strazdiņš savā amatpersonas deklarācijā norādījis, ka 2018. gadā firmā ”Wood Express” saņēmis algu 4792 eiro (pirms nodokļu nomaksas).

Liepājas pašvaldības Kapitālpārvaldības un audita daļas vadītāja Oksana Luce, vaicāta, vai iestādes vadītājs var būt amatā privātā uzņēmumā, gan atbildēja noliedzoši: ”Nē, nevar būt.” Arī pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs nedrīkstēja vadīt privātu firmu. O. Luce piebilda, ka iestādes vadītājam apvienot amatus var atļaut vienīgi pilsētas dome, E. Strazdiņam ir domes dota atļauja apvienot Sporta pārvaldes vadību ar amatu ”Liepājas Olimpiskā centra” valdē. Savukārt A. Deksnis neatcerējās, ka būtu devis saskaņojumu E. Strazdiņam vadīt arī privātu firmu. ”Tā ir katra mūsu atbildība, ko mēs darām. Viņam šīs lietas ir jāsakārto,” sacīja A. Deksnis.

Savukārt atkārtotā sarunā E. Strazdiņš ”Kurzemes Vārdam” atzina: ”Esmu bijis pārpratis, tā ir mana kļūda,” un teica, ka no amata ”Wood Express” atteiksies nedēļas laikā, līdz tam brīdim, kamēr Izglītības un zinātnes ministrija atļaus viņu apstiprināt Sporta pārvaldes vadītāja amatā.

Domes sēdē, pieņemdams deputātu lēmumu līdz ar puķēm no domes vadības, Sporta pārvaldes vadītājs sacīja, ka šis ”ir balsojums par to, ka esmu uz pareizā ceļa. Mana sirds no bērnības pieder sportam, esmu pats no bērnības nodarbojies ne tikai ar tenisu, bet ar visiem sporta veidiem”, un apsolīja turpināt darbu ”pēc labākās sirdsapziņas”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli