Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Vai “Piejūras slimnīca” spēs turpināt darbu jaunajā gadā?

Vai “Piejūras slimnīca” spēs turpināt darbu jaunajā gadā?
Foto: Egons Zīverts
03.12.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Liepājas “Piejūras slimnīcas” Onkoloģiskās klīnikas valde nosūtījusi vēstuli Veselības ministrijai, kurā pauž savu lēmumu pilnībā slēgt klīniku Liepājā jau no šī gada 31. decembra. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz nepietiekamo finansējumu situācijā, ja ārstēšanas iestāde strādā tikai ambulatori.

“Es saprotu, ka no malas tas var izskatīties kā lēmums, kurš pieņemts, lai kādam iespītētu, bet tā nav. Tie ir aprēķini. Ja mums valsts piešķir finansējumu tikai kā ambulatorai klīnikai, mēs nespējam ar šiem līdzekļiem nodrošināt visus esošos resursus,” skaidro SIA “Piejūras slimnīca” valdes priekšsēdētājs Aigars Puks. Viņš arī apzinās, ka darbinieki paliks bez darba un pacienti – bez iespējas saņemt palīdzību, jo ambulatorie pakalpojumi vēl uz Reģionālo slimnīcu netiek pārcelti.

Kā jau ziņojām iepriekš, Veselības ministrija ir pieņēmusi lēmumu par Onkoloģiskās klīnikas stacionāra slēgšanu no šī gada 1. janvāra, atstājot “Piejūras slimnīcā” tikai ambulatoros pakalpojumus. “Pagaidām Strika kungs (Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks – aut.) nav gatavs uzņemt slimnīcā visus ambulatoros pakalpojumus onkoloģijas nozarē, tāpēc pāreja būs pakāpeniska, taču ar nākamā gada 1. jūliju Liepājas Reģionālajā slimnīca pārņems visus pakalpojumus, kas saistīti ar onkoloģiju,” novembra vidū notikušajā sapulcē skaidroja Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Aigars Puks informē, ka šajā situācijā neko nevarot mainīt. “Varbūt Veselības ministrija spēs rast situācijas atrisinājumu. Ar šo pārsteidzīgo Veselības ministrijas lēmumu par mūsu klīnikas pēkšņo slēgšanu esam kā ķīlnieki – gan mēs, gan noteikti arī Reģionālā slimnīca. Apzinos, ka šis lēmums situāciju saasina un Strika kungam varbūt nāksies meklēt iespēju ambulatoros pakalpojumus Reģionālajā slimnīcā nodrošināt ātrāk par jūliju, bet vairāku mēnešu vakuums šajā nozarē noteikti būs jūtams,” stāsta A. Puks.

Tomēr Liepājas Reģionālā slimnīca pagaidām nevar uzņemties tādu atbildību, jo, kā “Kurzemes Vārdam” atbildēja tās valdes priekšsēdētājs E. Striks: “Noteikti nevaru pagaidām komentēt šo situāciju. Neesam pat saņēmuši vēl dokumentus par iepriekš izvirzīto versiju.”

Veselības ministrija informēja, ka vēstule no “Piejūras slimnīcas” valdes ir saņemta. “Šobrīd notiek darbs pie problēmas risinājuma. Veselības ministrija, sadarbojoties ar Nacionālo veselības dienestu, meklē iespēju nodrošināt valsts apmaksātās ārstniecības pieejamības nepārtrauktību Liepājas “Piejūras slimnīcā”,” apgalvo Veselības ministrijas Komunikāciju nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)