Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Varētu nograut arī pašvaldība

Varētu nograut arī pašvaldība
Foto: Egons Zīverts
16.04.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas pašvaldība ir vienu soli no tā, lai par pilsētas līdzekļiem aizvāktu nepabeigto būvi Liedaga ielā 8/14, – tā pirmdien, tiekoties ar senioriem Pensionāru dienas centrā, teicis pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis. Ja ēkspoku tiešām noārdītu pašvaldība, tad rēķinu par to pilsētas dome piesūtītu ēkas īpašniekam. J. Vilnītis arī sacījis: “Uz maija vai jūnija sēdi virzīsim šo jautājumu.”

Ēka Liedaga ielā 8/14 tiek pārdota, un arī pašreiz par to interesējoties vairāki iespējamie pircēji, starp tiem arī “nopietni” – savukārt pastāstīja nekustamo īpašumu tirgotājs Ivars Dreijers. Viņš nosauca būves cenu – 165 tūkstoši eiro. Īpašums atrodas ekskluzīvā vietā, ļoti tuvu jūrai, iepretī jaunajai tenisa hallei, otrpus ielas. Tādēļ postaža vēl jo vairāk kontrastē ar tuvo jaunceltni.

Pašvaldība jau vairākus gadus cenšas panākt, lai īpašnieks Aleksejs Gundarins būvi sakopj – skaidroja Liepājas būvvaldes vadītājas vietnieks Arvīds Vitāls, kurš būvvaldē vada tā saukto “graustu parlamentu”. Aprīļa sākumā būvvaldē kārtējo reizi skatīts šīs celtnes jautājums. “Īpašums ilgstoši netiek apsaimniekots, regulāri tiek demolēts. Bijām uzdevuši caurumus aizdarīt, un bija arī aiztaisīts, bet drīz vien, jau pēc dažām dienām vai nedēļas, atkal ēkā varēja iekļūt,” teica A. Vitāls. Viņš arī neslēpa satraukumu par to, ka veikli jaunieši spēj iekļūt pat būves otrajā stāvā. Tā kā šīs ēkas problēmas ir ilgstošas un atrisinājums līdz šim nekāds nav rasts, pēc Lieldienām būvvaldē atkal gatavojas spriest par šo ēku, un, iespējams, tai mainīs statusu. Pagaidām tas ir ar apzīmējumu “vidi degradējošs” objekts, bet, iespējams, “būs jāvirzās uz paaugstināto nodokli”, pieļāva A. Vitāls. Kā zināms, nekustamā īpašuma nodokli ar paaugstināto likmi parasti uzliek maksāt par graustiem, kuri jau apdraud cilvēku drošību.

“Kurzemes Vārds” apskatījās būvi piektdien, 12. aprīlī. Pirmā stāva līmenī tajā iekļūt todien nevarēja, taču bija redzams – kāds sametis un sakrāvis ķieģeļus pie mājas sienas tā, lai pakāpjoties mēģinātu iekļūt otrajā stāvā. Jūras pusē pie ēkas samesti gan būvgruži, gan citi atkritumi. Kāds šeit nometis savu veco slēpju kolekciju.

Būves īpašnieka pārstāvis ir jurists Aleksandrs Šemjakins, kurš sarunā ar “Kurzemes Vārdu” sacīja, ka ēkas nākotnē kaut kas varētu mainīties uz labu, “bet jābūt pašvaldības pretimnākšanai”. Iepriekš pretēji īpašnieka interesēm pašvaldība esot samazinājusi zemesgabalu, ar kuru saistīta ēka, “teritoriju nogrieza neprasot”, aizrādīja A. Šemjakins. Kur esot tas bērnudārzs, kuru pašvaldība grasījusies te blakus būvēt? Turklāt īpašnieks esot pielicis lielas pūles, lai būvē nevarētu iekļūt, bet vai viņš vainīgs, ka ēku kāds demolē, un ne jau īpašnieks pie tās izmet atkritumus. “Kārtējo reizi, kad notiek Lielā talka, mēs attīrām teritoriju no matračiem, no kaķu barotavām. Nez kāpēc iedzīvotāji uzskata, ka ir pieņemami viņiem to visu atnest uz šejieni?” retoriski jautāja A. Šemjakins. Par to, lai jaunieši nelīstu būvē, esot runāts arī ar tuvās skolas pārstāvjiem.

Zeme, uz kuras atrodas ēka (apmēram 2700 kvadrātmetru) pieder pašvaldībai. Pašvaldība ir centusies panākt, lai būves īpašnieks maksā zemes nomu, bet tas līdz šim nav izdevies, jo “jebkurš domes lēmums tiek apstrīdēts” – savukārt pastāstīja pilsētas Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, taču apliecināja, ka “process juridiski vēl tiek kārtots”.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli