Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vecajās ēkās aizsalst caurules, daudzi pajumti meklē patversmē

Vecajās ēkās aizsalst caurules, daudzi pajumti meklē patversmē
28.02.2018 13:59

liepajniekiem.lv

Šorīt, 28.februārī, kad Liepājā tika fiksēts šoziem visbargākais sals, tas nodarījis arī līdz šim lielāko postu – aizsalušas caurules, no aukstuma cietuši cilvēki, noskaidroja portāls.

”Kopumā situācija vērtējama kā laba,” atzina lielākā mūsu pilsētas ēku apsaimniekotāja SIA ”Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA) sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Puka: ”Māju iedzīvotāji, kuri gadiem saskārušies ar līdzīgām problēmām, tiešām atbildīgi veic dažādus preventīvos pasākumus. Pamata noteikums ir aizvērt koridora ārdurvis, logus, neveidot caurvējus, uzturēt ūdensplūsmu caurulēs un, protams, uzturēt siltumu dzīvoklī un iespēju robežās arī koplietošanas telpās.”

”Šogad varam arī pārliecināties par to, ka sildvadi veic savu funkciju un, pareizi lietojot, aizsalumi neveidojas. Tāpat šogad faktiski vēl neesam saskārušies ar lāsteku problēmu. Pirmkārt, mājās, kurās šādas problēmas ir bijušas iepriekšējās ziemās, pakāpeniski ir veikti siltumizolācijas darbi bēniņos, arī karstā ūdens un siltuma caurulēm.”

Pārsteigumi vēl var būt

Nopietnākas cauruļu aizsaluma problēmas bijušas deviņās LNA apsaimniekotajās mājās: ”Visas ir vecās apbūves koka mājas Jaunliepājā un pilsētas centrā – Raiņa ielā, Jelgavas ielā, Tērauda ielā, Alejas ielā u.c. Divās no šīm adresēm aizsalums izveidojies tieši dzīvoklī un  tas, protams, ir stāsts par siltuma nodrošināšanu savā īpašumā.”

”Citu sūdzību vai ziņojumus par aukstuma nodarīto postu no klientiem neesam saņēmuši,” I.Puka piebilst: ”Vien iedzīvotāji paši uzsvēruši atbildības trūkumu, sākot ar kārtīgu ārdurvju aizvēršanu, sava īpašuma apkurināšanu un citiem obligātajiem darbiem šādos laika apstākļos.”

SIA ”Namu serviss Apse” informēja, ka šī uzņēmuma apsaimniekotajās ēkās līdz šim sala izraisīti negadījumi šoziem nav bijuši. Taču iepriekšējos gados gan. Visbiežāk un visātrāk caurules – gan ūdensvads, gan kanalizācijas caurules – aizsalst vecajās koka mājās, skaidro SIA ”Namu serviss Apse” darbinieki. Tāpat riska grupā ir telpas, kuras nav apdzīvotas.

Ņemot vērā slikto pieredzi, iepriekšējos gados veikta virkne pasākumu, lai pēc iespējas novērstu cauruļu aizsalšanu. Siltināti gan ēku bēniņi un pagraba telpas, gan izolētas caurules.

Taču uzņēmuma darbinieki, kamēr vien turpināsies sals, regulāri apsekos ēkas. Jo, lielākais risks, ka caurules var aizsalt, ir tad, ja sala laikā pastiprinās vējš. Kā arī tad, kad temperatūra sāk mazliet paaugstināties. Kad aukstums sasniedz tā saucamo sienas rasas punktu.

Apsaldēšanos veicina alkohola lietošana

Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase portālam pastāstīja, ka sala dēļ mūsu pilsētā cietuši un slimnīcā nonākuši četri cilvēki. Tas noticis jau pagājušajā nedēļā, bargā sala pirmajā dienā. 

”Sala pirmajās dienās cietušo nebija, bet, aukstajam laikam turpinoties, četri vīrieši aukstā laika dēļ guvuši kāju pēdu un pirkstu apsaldējumus,” viņa skaidro un piebilst, ka visi četri cietušie ir cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas, kuri apsaldējušies, būdami alkohola reibumā.

”Mediķi aicina cilvēkus rūpēties gan par savu un savu bērnu, gan līdzcilvēku veselību aukstajā laikā,” tā I.Grase: ”Īpašu uzmanību vajadzētu pievēst veciem un vientuļiem cilvēkiem – vai viņu mājokļi ir apkurināti utt. Un gadījumos, ja ir bažas ziņot atbildīgajām institūcijām – Sociālajam dienestam un policijai, lai cilvēki laikus saņemtu palīdzību.” 

Patversme strauji pildās

Sals piepildījis arī Nakts patversmi Flotes ielā. Ne vien patversmes augšējos stāvus, bet arī zemākā līmeņa Nakts patversmi ēkas pirmajā stāvā, kur tiek uzņemtas arī iereibušas personas, portālam pastāstīja Nakts patversmes vadītājs Dāvis Grietēns.

”Strādājam visaktīvākajā režīmā,” viņš klāsta: ”Īpaši modri Nakts patversmes darbinieki ir naktīs. Ik pa brīdim pārbaudām, vai kāds nav aiz durvīm. Lai cilvēks neapsaldētos.”

Pēdējo diennakšu laikā, salam pieņemoties spēkā, patversmē klientu ir vairāk, nekā ikdienā: ”Augšējos stāvos ir reģistrēts ap 110 personu, bet reāli uzturas 94 personas. Pēdējo divu dienu laikā skaits palielinājās par 6 personām, un tas ir daudz. Savukārt ēkas pirmajā stāvā naktī uz 28.februāri bija 23 klienti.” Līdz ar to nu jau teju visas vietas nav aizņemtas – zemākā līmeņa nakts patversmē kopumā var uzņemt 25 personas.

Nakts patversmes vadītājs uzsver: ”Interese par apmešanos patversmē ir. Arī policijas darbinieki atved cilvēkus, tostarp no viņu dzīvesvietām, kas nav apkurinātas. Cilvēki reizēm neapzinās risku gūt apsaldējumus. Mēs uzņemsim pilnīgi visus.”

Jāpiebilst, ka patversmes augšējos stāvos ir 140 gultas vietas, taču, kā uzsver D.Grietēns: ”Ja būs nepieciešams, esam gatavi uzņemt arī vairāk cilvēku. Izmitināsim atpūtas telpā u.c.”

Atgādināsim, ka tagad, sala laikā, Nakts patversme apmeklētājiem ir atvērta augu diennakti. D.Grietēns skaidro: ”Ārā salā nevienu nesūtām. Arī zemākā līmeņa Nakts patversme ir atvērta 24 stundas diennaktī.”

Savukārt Liepājas pilsētas Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un par ikvienu gadījumu, ja ir bažas par cilvēka veselību un dzīvību, ziņot Pašvaldības policijai vai izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķus.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz