Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Vēl tikai šodien – par bērziem Meldru ielā

Vēl tikai šodien – par bērziem Meldru ielā
Foto: Egons Zīverts
02.04.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Līdz šodienai, 2. aprīlim, ikviens var piedalīties publiskajā apspriešanā, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par četru koku ciršanu Meldru ielā 8 – vēstī būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Šajā vietā SIA “ICS Property” vēlas būvēt metāla virsmas apstrādes ražošanas ēku. Lai piekļūtu būvniecības teritorijai, jānocērt četri āra bērzi, kuru celma diametrs pārsniedz 20 centimetru. Šie koki aug ielas teritorijā. Iebrauktuves vietā ir kopā pieci bērzi, taču viens ir nokaltis.

Būvprojektu izstrādā SIA “KVITES”, kas lūdz Apstādījumu uzraudzības komisijai saskaņot koku izciršanu. Komisija nolēma rīkot par to sabiedrisko apspriešanu, jo cērtamo koku celma diametrs ir lielāks par 20 cm un ciršana paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā, kas nav mežs, un tiks īstenots sabiedriski nozīmīgs projekts.

Apstādījumu uzraudzības komisija ir arī lēmusi noteikt zaudējumu atlīdzību 1229,36 eiro apmērā par septiņu melnalkšņu un piecu bērzu nociršanu pašā ražotnes teritorijā. Par šiem kokiem publiskā apspriešana netiek rīkota.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas domes ēkā un arī Meldru ielā 8, kur šajās dienās jābūt izvietotam informācijas stendam, bet ielas teritorijā augošajiem izcērtamajiem kokiem – marķētiem ar košu lenti.

Apspriešanas ilgums šoreiz bija tikai piecas dienas – no piektdienas, 29. marta, līdz 2. aprīlim. Apstādījumu uzraudzības komisijas ieskatā tas ir “samērīgi” un “pietiekami”, lai dotu iespēju sabiedrībai paust viedokli – atbild A. Štāls. Komisija konceptuāli atbalsta šo koku ciršanu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli