Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Vīrieši reibumā uzmācas bērniem

Vīrieši reibumā uzmācas bērniem
Vīrieši, kuri uzmācās bērniem, ne tikai lietoja necenzētus vārdus, bet arī rādīja rupjus žestus. (Foto: aculiecinieces)
27.01.2020 07:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Ceturtdien Liepājā, Graudu un Ausekļa ielas krustojumam blakus esošajā skvērā, pašvaldības policisti aizturējuši divus vīriešus, kuri, būdami alkohola reibumā, uzmākušies garāmgājējiem, tai skaitā maziem bērniem.

Par aizdomīgajiem vīriešiem ceturtdienas pēcpusdienā Pašvaldības policijai ziņoja “Kurzemes Vārds”, un jau pēc dažām minūtēm likumsargi bija klāt. Iereibušie vīrieši tika aizturēti un nogādāti Valsts policijā.

“Gāju cauri nelielajam skvēriņam un pamanīju sēžam uz soliņa un lietojam alkoholu divus vīriešus, kuri izteica rupjas piezīmes garāmgājējiem. Dzirdēju, kā viņi aicināja pie sevis ciemos mazas meitenes. Blakus ir divas skolas, bērni staigā šurpu turpu, tas taču nav normāli,” stāstīja aculieciniece, kura laikrakstam ziņoja par redzēto. Kad pašvaldības policisti jautājuši, vai viņa rakstīs iesniegumu, sieviete piekritusi, taču vēlējusies palikt anonīma, proti, lai aizturētie vīrieši viņu nevarētu redzēt. “Valsts policijā mans lūgums palika nesadzirdēts – dzērāji redzēja mani un es viņus. Jūtos neomulīgi, īpaši pēc tam, kad dzirdēju, ka viens no aizturētajiem pa telefonu mani aprunāja. Es šī vīrieša sarunā saklausīju draudus. Vai tiešām man iesniegums bija jāraksta viņu klātbūtnē?” Pēc šī gadījuma liepājniecei radusies ne tikai baiļu sajūta, bet arī nevēlēšanās turpmāk ziņot policijai par iespējamiem pārkāpumiem.

Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova piektdien laikrakstam skaidroja: “Esam saņēmuši iesniegumu, ka vīrieši alkohola reibumā piedāvājuši sievietēm iepazīties. Aizturētās personas paskaidroja, ka fiziski nevienu nav aizskārušas, kā arī neviena no uzrunātajām sievietēm nav vēlējusies iepazīties ar viņiem. Vēlamies norādīt, ka, izsakot vēlmi iepazīties un aicinot uz tikšanos, neviens neizdara pārkāpumu. Svarīgi ir, kā uz to reaģē otrs cilvēks – katram pašam ir jāizvērtē riski. Taču, ja tiek uzrunāts bērns, par to gan būtu jāinformē Valsts vai Pašvaldības policija, kas tālāk skaidros lietas apstākļus, gluži kā šajā gadījumā.”

Ar abiem vīriešiem veiktas izskaidrojošas pārrunas. “Materiāls šobrīd atrodas Valsts policijā, un vēl tiks vērtēta vīriešu atbildība un skaidroti motīvi. Paldies sievietei, kura nebija vienaldzīga un informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju par situāciju.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli