Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Zāles augstumā sals šonedēļ sasniedzis pat -13 grādu

Zāles augstumā sals šonedēļ sasniedzis pat -13 grādu
Foto: Egons Zīverts
12.05.2017 14:58

LETA

Gaisa temperatūra divu metru augstumā šonedēļ vairākās vietās Latvijā noslīdēja līdz -5..-7 grādiem, savukārt zāles augstumā – līdz pat -11..-13 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Liepājas novērojumu stacijā, kas atrodas pie pilsētas dienvidu robežas, naktī uz 11.maiju minimālā temperatūra zāles augstumā sasniedza -13,5 grādus, savukārt naktī uz 10.maiju – teju -12 grādu.

Zosēnos naktī uz 9. un 11.maiju sals zāles augstumā sasniedza -13 grādu, vēl arī naktī uz piektdienu reģistrēta temperatūras pazemināšanās līdz -12,4 grādiem.

Skrīveros naktī uz 11. un 12.maiju temperatūra zāles augstumā noslīdēja līdz -11 grādiem.

Pārējās novērojumu stacijās salnas spēks bijis mazāks. Piemēram, Alūksnē līdz -9 grādiem, Daugavpilī līdz -6 grādiem, bet Rīgas centrā arī zāles augstumā nav reģistrēta par -2 grādiem zemāka temperatūra.

Atsevišķās vietās temperatūra zāles augstumā noslīdējusi gandrīz desmit grādu zemāk nekā divu metru augstumā.

Gaisa temperatūra piezemes slānī skaidra laika un bezvēja apstākļos mēdz būt ļoti dažāda, un novērojumu stacijā reģistrētā temperatūra var krasi atšķirties no temperatūras tuvējā apkaimē.

Salna zāles virskārtā Latvijā mēdz būt arī gada siltākajos mēnešos, pat jūlijā dažos gados reģistrēta salna līdz -4 grādiem.

Šogad Latvijā piedzīvots aukstākais 10.-12.maijs novērojumu vēsturē, atsevišķās meteoroloģiskajās stacijās pārspēts arī visa mēneša rekords.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli