Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Ziemas dienests ir uzsācis darbu

Ziemas dienests ir uzsācis darbu
Foto: Ruslans Šuļga
27.10.2017 12:21

liepajniekiem.lv

Komunālās pārvaldes Ziemas dienests, kas organizē ielu braucamās daļas uzturēšanu ziemā, ir uzsācis dežūras un seko laika apstākļiem un prognozēm, lai nodrošinātu Liepājas ielu tīrīšanu atbilstoši pilsētas noteikumiem “Par ielu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”, kā arī saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar Rīgā reģistrēto uzņēmumu SIA “Clean R”, portālam ziņoja LPPI “Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Minētais uzņēmums pašvaldības iepirkumā par tiesībām veikt pilsētas ielu un laukumu uzturēšanas darbus turpmākajās četrās ziemas sezonās no 2016. gada piedāvāja viszemāko cenu. Pagājušā, 2016./2017. gada ziemas sezona bija pirmā, kad SIA “Clean R” strādāja Liepājā.

“Gatavojoties brīdim, kad Liepājā uzsnigs pirmais sniegs vai sāks apledot ielu brauktuves, “Clean R” savlaicīgi ir veicis visus nepieciešamos priekšdarbus ziemas sezonai. Jau ir sagatavota nepieciešamā tehnika Liepājas ielu tīrīšanai – “Clean R” rīcībā ir kopumā 15 tehnikas vienības, kas paredzētas gan dažāda seguma ielu tīrīšanai, gan apstrādei ar pretslīdes materiālu. Tāpat noliktavā izveidota 1500 tonnu liela pretslīdes materiāla rezerve,” skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Leimanis.

Uzturēšanas prioritāte ir noteikta maģistrālajām ielām un ielām ar sabiedriskā transporta satiksmi, jo no šo ielu stāvokļa ir atkarīga autotransporta satiksmes funkcionēšana kopumā pilsētā. Tas nozīmē, ka vispirms tiks nodrošināta A, A1 un B klases ielu uzturēšana un tīrīšana noteiktajos termiņos un kvalitātē.

Noteikumi “Par pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” ar trīs pielikumiem ceļu uzturētājiem Liepājā nosaka precīzus tehniskos rādītājus un to izpildes termiņus.

Autoceļu uzturētāji nesola un noteikumi tomēr neuzliek par pienākumu nekavējoši A un A1 klases ielas notīrīt gluži kā vasarā. Atbilstoši noteikumiem, Liepājā mainīgos laika apstākļos uz brauktuvēm ziemas laikā pieļaujams sniega kārtas biezums līdz 6 cm, slapja sniega un sāls/smilts maisījuma kārta līdz 3 cm vai pat ledus rises – līdz 3 cm. Tātad – ir pieļaujama ledus vai sniega kārtas atrašanās uz brauktuves.

Lai kontrolētu uzdoto darbu izpildi, ielu kaisīšanas/tīrīšanas tehnika arī šajā sezonā būs aprīkota ar GPS sistēmu, kas fiksēs tehnikas pārvietošanos pilsētā. Tā ir papildu iespēja vizuālajai kontrolei, ko veic Ziemas dienesta dežurants. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli