Foto: Ar koncertiem Jelgavā un Ventspilī Liepājas Simfoniskais orķestris noslēdz Mārtiņa Brauna mūzikas koncerttūri
Nedēļas nogalē izskanēja divi noslēdzošie Liepājas Simfoniskā orķestra Latvijas tūres koncerti ar Mārtiņa Brauna mūzikas programmu, ziņo orķestra komunikācijas vadītāja Iveta Vēvere.
liepajniekiem.lv
Piektdien, 28. novembrī, “Mārtiņš Brauns. Dziesma par spēli” apbūra klausītājus Jelgavas Kultūras nama zālē, bet sestdien, 29. novembrī, gavilēja publika Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti”.
Pirmo reizi Liepājas Simfoniskais orķestris šo koncertprogrammu atskaņoja divos izpārdotos koncertos Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” 2024. gada vasarā, izpelnoties lielu publikas un arī kritiķu atzinību – koncerts tika nominēts rudens balsojumam prestižajai Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai kultūrā “Kilograms kultūras 2024”.
Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā kopā ar solistiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Ievu Kerēvicu šajā programmā izspēlēja gan smeldzīgi melanholiskās, gan ironiski jauneklīgās dziesmas, kas iekarojušas daudzu sirdis: “Dziesma par spēli”, “Daugaviņa”, “Dzied’ ar mani tautu meita”, “Es nesatiku”, “Lielais Alberts”, “Mīla ir kā uguns”, “Mūžīgā pilsēta” un citas.
Emīla Zilberta meistarīgi veidotās simfoniskās aranžijas atklāj Brauna daiļrades daudzpusību, savijot populāro mūziku ar akadēmiskās mūzikas niansēm un piedāvājot aizraujošu ceļojumu leģendārā latviešu komponista mūzikas pasaulē.