Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nāc pastaigāt tumsā

Nāc pastaigāt tumsā
Foto: Grobiņas novada tūrisma publicitātes
18.12.2018 07:09

"Kurzemes Vārds"

“Ko darīt, ja visu laiku ir tumšs? Nāciet pastaigāt pa Grobiņu,” aicina Grobiņas tūrisma eksperts Raimonds Reinis, “nav tā, ka ekskursijām būtu jānotiek tikai dienas gaismā. Tumsā ir daudz mistiskā un interesantā, turklāt vakara krēsla un dūmaka arī vēsturi padara interesantāku un saprotamāku.”

Tūrisma pārstāvis ir priecīgs, ka vasaras sezona Grobiņā esot aizvadīta lieliski, pieaudzis tūristu skaits, novadā izveidoti dažādi jauni pakalpojumi, kas piedāvā iedzīvotājiem un novada viesiem arvien jaunas atpūtas un tūrisma iespējas: “Ja mēs droši varam teikt, ka tūrisma sezona, kas ilgst no maija līdz oktobrim, bijusi veiksmīga, tad vienmēr liels izaicinājums ir ziemas sezona tūrisma nozarē. Tāpēc nolēmām iepazīstināt mūsu viesus ar Grobiņas vēstures lappusēm tumsas aizsegā un izveidojām tādu pakalpojumu kā #NaktsGids.”

R. Reinis skaidro, ka Grobiņas tiešais tuvums Liepājai rada iespēju attīstīt jaunus pakalpojumus arī ārpus aktīvās tūrisma sezonas: “Uz lielajiem kultūras pasākumiem Liepājas teātrī un koncertzālē “Lielais dzintars” dodas daudz cilvēku no visas Latvijas. Mūsu uzdevums savukārt ir ieinteresēt viņus ne tikai iztraukties cauri Grobiņai pa šoseju A9, bet iegriezties arī Grobiņas centrā un uzkavēties.”

Ziemas sezona, kad ātri iestājas tumsa, sākotnēji nešķiet piemērotākais laiks pastaigai kopā ar gidu pa pilsētu, lai iepazītu apkārtni, atzīst idejas autors, tomēr paskaidro, ka, stāstus savijot kopā ar vēsturiskām leģendām un ļaužu nostāstiem, neskaidriem notikumiem un seno teiku lasījumiem, tumsa kļūst par efektīvu pastiprinātāju, kas šādām ekskursijām piešķir burvību un vairo izzināšanas prieku: “Tur rodas sava veida mistika, un cilvēkiem tā patīk!”

Maršruts neesot garš, pastaiga ilgst aptuveni stundu, kuras laikā ekskursanti uzsāk ceļu pie Grobiņas viduslaiku pils, kur iespējams ielūkoties pils tapšanā, izzināt pazemes eju un velvju stāstus, iespējams saklausīt meiteņu raudas, kas nāk no pils apakšzemes pagrabiem, un tālāk dodas uz Grobiņas pilskalnu (Skābaržkalnu). R. Reinis stāsta, ka interesantākais varētu būt tas, ka ekskursijas laikā ikvienam būs iespēja šķērsot Ālandes upi ar pārceltuvi un noklausīties atklājumus par upes seno ceļu uz Baltijas jūru.

“Vai zinājāt, ka Grobiņā 17. gadsimtā izdots likums, ka Grobiņas iedzīvotājiem aizliegts slimību gadījumā griezties pēc palīdzības pie velna, burvjiem, vārdotājiem, sāls pūtējiem un tamlīdzīgiem darboņiem? Jo ne par velti pilsēta 16. un 17. gadsimtā bija ar burvestībām un mistiskām parādībām apsēsta. Šķērsojot Ālandes upes izgaismoto tiltu, ir iespēja pārbaudīt, vai jums nav uzlikts velna zīmogs. Ja ir interese pārbaudīties, – droši,” pilsētas nostāstus atklāj tūrisma eksperts.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz