Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uz skolu – ar Covid-19 sertifikāta vai testa caurlaidi. Liepājā vakcinēti 72% izglītības iestāžu darbinieku

Valdība apstiprinājusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Tie paredz, ka jaunajā mācību gadā mācībās klātienē skolēni varēs piedalīties ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai arī ar apliecinājumu par Covid-19 negatīvu testa rezultātu.

Uz skolu – ar Covid-19 sertifikāta vai testa caurlaidi. Liepājā vakcinēti 72% izglītības iestāžu darbinieku
Ministre Anita Muižniece pieņemtos noteikumus raksturo kā “ieejas principu” vispārizglītojošās skolās, lai droši varētu strādāt un mācīties klātienē. (Foto: Ruslans Šuļga)
Ministre Anita Muižniece pieņemtos noteikumus raksturo kā “ieejas principu” vispārizglītojošās skolās, lai droši varētu strādāt un mācīties klātienē. (Foto: Ruslans Šuļga)
12.08.2021 06:00

Liene Kupiča, Roberts Džeriņš

"Kurzemes Vārds"

Cik vakcinēto skolēnu?

IZM informē, ka, ierodoties izglītības iestādē, skolēnam būs jāuzrāda papīra vai digitālā formā sertifikāts vai Covid-19 testa negatīvais rezultāts. Tiem skolēniem, kuriem būs šis sertifikāts, siekalu testi nebūs jāveic.

Vispārizglītojošo skolu skolēniem pirmie siekalu testi būs jānodod jau pirms mācību gada sākuma – laika posmā no 23. līdz 30. augustam. Ministre Anita Muižniece pieņemtos noteikumus raksturo kā ”ieejas principu” vispārizglītojošās skolās, lai droši varētu strādāt un mācīties klātienē. Viņa informēja, ka testēti tiks visi skolēni no 1. līdz 12. klasei, kā arī profesionālajās izglītības iestādēs pēdējo kursu audzēkņi.

”Sarunās ar Veselības ministriju esam vienojušies, ka šis vienas nedēļas posms pirms jaunā mācību gada sākuma ir optimālais scenārijs, lai laboratorijas spētu izpildīt kapacitāti. Svarīgi, lai skolu vide ir droša, cik maksimāli iespējams,” preses konferencē pēc 10.augusta Ministru kabineta sēdes sacīja ministre.

Turpmākā testēšana mācību gada laikā notiks pēc Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās regularitātes – šobrīd plānots, ka reizi nedēļā. Testēšanu apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem.

Covid-19 testa veikšana notiks sadarbībā ar laboratoriju, kurai izglītības iestāde ar tai piešķirtajām tiesībām būs jānodod skolēnu dati, lai varētu plānot un organizēt testēšanas procesu un kārtību. ”Kurzemes Vārds” Liepājas un Dienvidkurzemes novada dažās lielākajās izglītības iestādēs noskaidroja, ka pagaidām tās vēl nav apkopojušas datus par vakcinēto skolēnu no 12 gadu vecuma daudzumu, taču noteikti tas būs pirmais darbs skolu vadībām un klašu audzinātājiem.

Grib mācības klātienē

”Mēs, protams, esam par klātienes mācībām. Darīsim visu maksimāli iespējamo, lai varam strādāt kopā ar bērniem,” uzsver Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas direktore Laila Urbāne. Dienvidkurzemes novadā šī ir lielākā skola, kuru apmeklē ap 920 bērni. Viņa teic, ka kolektīvā vakcinējušies nav vien pāris pedagogu. ”Visas šīs lietas sakārtosim, viss ir atrisināms.”

Aizputes vidusskola, kurā izglītojas ap 500 audzēkņiem, ir viena no tām izglītības iestādēm, kas zina, ko nozīmē organizēt Covid-19 testēšanu, jo šo pieredzi guva pavasarī, kad pēc infekcijas vairākiem uzliesmojumiem gan pašvaldībā, gan skolā atsāka mācības klātienē. ”Mūsu skola ir liela, pēc mūsu pieredzes, testēšanas darbs tas tiešām ir ļoti nopietns un apjomīgs. Taču arī tagad mēs to darīsim,” saka direktore Gunta Vīdnere.

”Ja būs iknedēļas testēšana, tad pozitīvie gadījumi tūlīt tiks konstatēti, to klasi varēs izolēt, bet pārējiem varēs turpināt mācīties.” Pedagogu vidū vakcinācijas aptvere ir ap 95 procentiem. ”Kuri vēl nav to izdarījuši, to vēl pēdējās dienas dara,” viņa piebilst.

”Skolai ir jābūt gatavai pie jebkādiem valdības lēmumiem. To jau parādīja pagājušais mācību gads, kad bija jāpielāgojas katrai situācijai, lai maksimāli skolēni varētu iegūt kvalitatīvu izglītību,” saka Jāņa Čakstes Liepājas 10.vidusskolas direktore Inta Freiberga. ”Par valdības pieņemto lēmumu zinām, bet tas vēl nav līdz galam noslīpēts, jo, ņemot vērā pagājušā gada pieredzi – izplāno vienu, bet lēmums tiek mainīts vai atcelts, gribam sagaidīt gala lēmumu. Prātā iztēlojamies, kā tas varētu notikt, bet ir vēl daudz neatbildētu jautājumu, bet vajag precīzas un konkrētas atbildes, lai arī viss skaidrs būtu ne tikai skolām, bet arī vecākiem, kuri ir daudz vairāk satraukti. Bet to, ka jāmācās klātienē, vienisprātis, manuprāt, ir ikviens,” norāda direktore. Šajā skolā izglītojas vairāk nekā 860 skolēni.

Bažīga gan ir Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere: ”Saprotu, ka testu organizēšana skolēniem būs valsts apmaksāta programma, bet reāli ikdienā to nodrošinās skolas personāls. Testēšana ir liels un smalks loģistikas pasākums. Skaidrs, ka tā būs mūsu ikdiena – visi būsim ļoti nodarbināti. Var pietrūkt laika pilnvērtīgi koncentrēties uz izglītības saturu un zināšanu kvalitāti.”

Vecāki atbalsta skolēnu siekalu testu

Aptaujājot vecākus par jaunā mācību gada klātienes mācību noteikumiem, ”Kurzemes Vārds” noskaidroja, ka vecāki atbalsta skolēnu siekalu testu veikšanu, jo nevēlas, lai bērni mācītos attālināti, taču ne visas ģimenes ar skolas vecuma bērniem steidz vakcinēties.

”Bērnu vakcināciju pilnībā neatbalstu, jo dabīgā imunitāte viņiem nav nobriedusi, ar katru poti tā tiek nedabīgi sapurināta. Ja veic siekalu testus, tad pret tiem man nav pretenziju, citi testi gan bērniem ir traumējoši,” saka trīs skolēnu mamma, farmaceite Kristīne.

Viņas ģimenē ir 11 un 13 gadus vecas meitas un dēls, kurš šogad vēl pirmsskolnieks.

”Mēs ar vakcinēšanos vilksim garumā, cik vien iespējams, kaut gan, jāatzīst, spiediens pieaug. Nu skolotāji ir neapskaužamā situācijā – kā bērniem vajadzīga laimīga mamma, tā skolēniem laimīgs un brīvdomīgs skolotājs. Nez, vai piespiedu vakcinēts tāds var būt – uzspiežot rodas pretreakcija.”

Arī Ilze, kurai ir divi bērni – 11 gadus vecs dēls un 15 gadus veca meita, skolēnu testēšanu uzskata par labu variantu. ”Nekad tā nebūs, ka visi būs vakcinēti,” uzskatu pauž liepājniece. Viņas meitai ir iespēja vakcinēties, neprasot vecākiem atļauju, taču paļaujas uz pieaugušajiem. Taču ko darīs, ja bez skolas gribēs aiziet uz pasākumiem, kur prasīs sertifikātu vai testēties un izmaksas būs no savas kabatas jāsedz? ”Bez daudz kā var iztikt, bet vienu reizi gadā, ja dikti vajadzēs, testu uztaisīsim. Nekur īpaši neesam gājuši līdz šim, atpūšamies brīvā dabā, bet ārpus mājām tāpat dodamies reti,” viņa pauž savu nostāju.

Liepājnieces Inetas Jermoļenko ģimenē, kurā ir divas skolnieces, ir vakcinējušies visi, līdz ar to siekalu testi nebūs meitu skolas gaitu ikdienas darba kārtībā. Jaunākajai meitai ir 13 gadi. Viņa mācās klasē, kurā ir 16 bērni. ”Sapratu jau laikus, ka ir jāvakcinējas. Skolotāja atsūtīja, ka, ja vēlas piedalīties dziesmu svētku gājienā, jābūt vakcinētiem vai jāveic tests. Pēcāk jau jaunākās meitas peldēšanas treneris informēja, ka baseinā varēs darboties vakcinētie, pārējiem būs sausais treniņš ārā. Sapratu – šis ir tikai sākums, jo nāk septembris, skola,” stāsta mamma.

Viņa norāda, ka skolas laikā arī notiek visādi pasākumi. ”Negribas, lai bērni tādēļ būtu ierobežoti un dalīti – kāpēc mēs varam vai kāpēc es atkal nevaru kaut kur iet?”

Ineta uzsver, ka jebkurā gadījumā tiem, kuri to var un atļauj vakcīnas saņemšanas vecums, vieglāk ir vakcinēties, un turklāt tas ir bez maksas.

Vakcinēti 72 procenti Liepājas skolu personāla

Liepājas izglītības pārvalde īstenojusi pedagogu un skolu tehniskā personāla aptauju, iegūstot datus par vakcinācijas aptveri Liepājas izglītības iestādēs. Anketas liecina, ka rādītāji ir augstāki nekā valstī kopumā. Izglītības pārvalde iecerējusi līdz septembrim sasniegt 80%.

10. augustā izglītības iestādēs Liepājā kopumā vakcināciju noslēguši 72% darbinieku, tostarp 70% pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošo un 74% vispārizglītojošo skolu darbinieku, rāda iegūtā informācijā. Tikmēr valstī kopumā vakcinēti 64% skolās nodarbināto.

“Līdz simts procentiem, protams, vēl ir tālu, bet situācija nav tā sliktākā,” vērtēja Kristīne Niedre-Lathere. Pirms vasaras atvaļinājumiem Liepājā vakcinējušies bija ap 850 pedagogu un tehnisko darbinieku, šobrīd vakcinējušies aptuveni 1560 no kopumā 2172 izglītības iestādēs nodarbinātajām personām.

11 Liepājas izglītības iestādēs vakcinējušies vairāk nekā 80% nodarbināto, tostarp sešos bērnudārzos un piecās skolās. “Tomēr ir arī pasīvākas izglītības iestādes, kurās šī aptvere ir vien nedaudz virs 50%,” norādīja K. Niedre-Lathere.

“Nekādā gadījumā neesmu par obligātu vakcināciju, bet anketas rezultāti ļauj uzskatīt, ka sekmīgas komunikācijas gadījumā un, nodrošinot speciālistu un mediķu konsultācijas, varam sasniegt vakcinācijas aptveri virs 80% visās Liepājas izglītības iestādēs līdz 1. septembrim,” norādīja K. Niedre-Lathere

Runājot par iemesliem, kas Liepājas pedagogus un skolu tehniskos darbiniekus atturējuši no vakcinācijas, tie dalāmi trīs kategorijās: vispirms ir gados jauni ļaudis, kas nav pārliecināti par to, kādas sekas vakcinācija var atstāt uz cilvēka reproduktīvo sistēmu, otrajā kategorijā ietilpst pensijas vai pirmspensijas vecuma pedagogi, kuriem ir zināmas veselības problēmas, arī dažādas alerģiskas slimības un trūkst pārliecības par to saderību ar Covid-19 vakcīnu, savukārt trešajā kategorijā ietilpst tie nodarbinātie, kuri gaidījuši “Jensen” vakcīnas, proti, vienreizēju vakcināciju, viņa skaidroja.

“Aicinu ģimenes ārstus runāt ar ikvienu no pacientiem un stāstīt par vakcīnas efektivitāti un nepieciešamību, lai sagatavotos nākamajam epidemioloģiskajam vilnim, jo signāli par to ir jau tagad. Redzam, ka saslimušo skaits pieaug straujāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada. Tie ir ticami dati, kas liek pieņemt lēmumu pasargāt sevi un savus līdzcilvēkus no smagas saslimšanas gaita.”

“Attiecībā uz trešo kategoriju – rīcība jau notiek. No 13. līdz 16. augustam, sadarbojoties ar pašvaldību, būs organizēta iespēja pedagogiem un skolu darbiniekiem vakcinēties tieši ar “Jensen” vakcīnām. Šie datumi izvēlēti tāpēc, ka tas dod absolūtus garantus, ka 1. septembrī varam mācības uzsākt klātienē,” atklāja K. Niedre-Lathere.

Viņa pauda gandarījumu, ka šī brīža rādītāji sasniegti ar brīvprātības principu. “Esam pietuvojušies labam ceļam, jo runas par obligāto vakcinēšanos radīja lielas bažas, domājot par pedagogu skaitu. Saskaramies ar personāla trūkumu pirmsskolas izglītības iestādēs. Neizdodas vienmēr nodrošināt divu pedagogu klātesamību grupiņā. Arī vispārizglītojošajās skolās ir aktuālas vakances un skaidrs, ka piespiedu vakcināciju pedagogu trūkumu būtu tikai palielinājusi, tā jau būtu jauna, liela problēma izglītības nozarē kopumā.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz