Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Skeitparkā savu meistarību demonstrē ekstrēmo sporta veidu braucēji

Papildināts – Skeitparkā savu meistarību demonstrē ekstrēmo sporta veidu braucēji
Foto: Ģirts Gertsons
02.07.2016 11:59

liepajniekiem.lv

Šodien, 2.jūlijā, Jūrmalas parka skeitparkā sākās un rīt no pulksten 12 turpināsies ekstrēmo sporta veidu sacensības “Mad: Liepāja”, kurās savu meistarību rāda BMX freestyle, inline un scooter braucēji no dažādām Latvijas pilsētām – Rīgas, Ventspils, Ķekavas u.c. vietām.

Vispirms sacensības atklāja iesācēji, pēc tam sekoja amatieri un meistari, kvalifikācijas braucienos cīnoties par iespēju startēt rīt finālā. Pirmo reizi sacensībās “Mad: Liepāja” atsevišķa disciplīna izdalīta scooter braucējiem, ņemot vērā, cik strauji pēdējā laikā palielinājies to skaits.

Kā novēroja portāls, braucēji nebaidījās riskēt un rādīja galvu reibinošus trikus – jo lielāka pieredze, jo arī sarežģītāki tie izdevās. Un skatītāji, kuri bija sanākuši pilnas tribīnes, pateicās ar skaļām ovācijām. Tika mēģināts uzmundrināt arī tos, kuri piedzīvoja sāpīgas neveiksmes. 

Liepājnieks Kristofers, ko portāls sastapa skatītāju rindās, atzina, ka redzētais ir patiešām iespaidīgi. “Jo brauc lielāki meistari, jo arī biežāk man aizraujas elpa no tā, ko redzu,” puisis neslēpj, ka ir pārsteigts, un ne retu reizi pie sevis nodomājis – kā to vispār iespējams izdarīt. “Pats ar ekstrēmajiem sporta veidiem neesmu aizrāvies, nodarbojos ar ielu vingrošanu, taču arī rīt noteikti nākšu paskatīties.

Pārāk daudz šāda veida sacensību Latvijā nemaz nenotiek, un tas, ko var šeit redzēt, ir tā vērts, lai atnāktu.

Turklāt piedalās daudzi mani draugi, – savējie jāatbalsta.”

Arī Mārtiņš, kurš bija atnācis vērot sacensības kopā ar savu sešus gadus veco dēlu Rūdolfu, atzina, ka biežāk ko tādu Liepājā vajadzētu rīkot. “Lai tik kaut kas notiek,” viņš mudināja, un par to, kas notiek skeitparka laukumā, vīrietis nešausminājās. “Viss ir normāli, tālāk būs trakāk,” Mārtiņš norāda, ka iesācēji vēl nebrauc tik jaudīgi, kā amatieri un meistari. “Tad būs ko redzēt!” Nākot uz Jūrmalas parku, mazais Rūdolfs bija paņēmis līdzi arī savu skeitbordu. To, vai atvasīte domā kādreiz pievērsties ekstrēmajiem sporta veidiem, tētis Mārtiņš vēl nevarēja pateikt. “Tas viņam pašam jāizlemj,” taču, ja Rūdolfs to vēlēsies, tētis viņa izvēli atbalstīšot. Arī pats bērnībā braucis ar dēli, tā kā – vide pazīstama.

Skatītāju rindās portāls sastapa arī Liepājas BMX freestyle braucēja Kristiana Špona tēti Arturu, ko uzrunājām tūlīt pēc 10 gadus vecā dēla starta. “Šis tas jau nesanāca, kā plānots, bet kopumā – labi bija, forši,” savas atvases sniegumu vērtēja Arturs. “Visu neparādīja, pietaupījās, jo viņam priekšā vēl viens brauciens. Domāju, ka tad gan šaus ārā visu, kas ir iekšā.” Kristians ar BMX riteni braukājot jau divus gadus. “Pats ieraudzīja, kā puiši lēkā, un izdomāja, ka arī gribētu. Iepatikās, un nu jau no skeitparka vairs nav atraujams,” par dēla aizraušanos ar smaidu saka Arturs, priecājoties, ka sacensības notiekot tepat uz vietas un ka nekur neesot jābrauc. “Prasītos vairāk skatītāju, bet tas jau ir tāds specifisks sporta veids, kurš ne visus interesē. Varbūt vajadzēja vairāk reklamēt, grūti pateikt.”

Ķekavnieki, inline braucēji Raivo Mihailovs (16) un Ervīns Knetcs (14) piekrita teiktajam, ka Liepājā šajā nedēļas nogalē ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem ir sava veida tusiņš.

“Visi ar visiem draudzējas, nešķirojam, vai tu brauc ar skrituļslidām vai BMX,” smaidot sacīja Raivo, kurš atbraucis uz Liepāju, jo “jāpiedalās ir visās sacensībās”. Viņš inline pievērsies pirms septiņiem gadiem. “Tāda daba,” jaunietis skaidro savu izvēli. Arī Ervīna atbilde ir īsa: “Vienkārši patīk!” Lai gan divu gadu laikā, kopš brauc ar skrituļslidām, iedzīvojies nopietnās traumās – izsitis priekšējos zobus, salauzis roku, nekas no tā nav atturējis braukšanu pārtraukt. Kad portāls abus sacensību dalībniekus uzrunā, starti vēl tikai priekšā, tāpēc, – vai rādīsiet ko īpašu? “Nē, es neko neesmu izdomājis,” neslēpa Raivo. Arī Ervīns teic, ka laukumā improvizēšot. “Braukājoties vējiņš pūš,” atbild Ervīns, vaicāts, vai laikapstākļi nav par karstu. Raivo piebilst, – lai ir labāk karsti, nekā auksti.

Jāatzīmē, ka sacensībās katru sporta veidu tiesā kompetenti tiesneši, kas vērtē dalībnieka stilu, stilam atbilstošu ātrumu, amplitūdu, triku sarežģītību, triku daudzumu un precizitāti, konstrukciju izmantošanu un brauciena saliedētību.

Pirmo trīs vietu ieguvēji katras disciplīnas iesācēju, amatieru un meistaru grupās tiks apbalvoti svētdien ap pulksten 19. Balvu fonds ir 2500 eiro, kā arī atbalstītāju balvas.

Sacensības “Mad: Liepāja” organizē biedrība “RAVE team”. Jāpiebilst, ka lietus gadījumā sacensību norisē iespējamas izmaiņas.

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz