Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Veiksmīgākais pilsētas sporta projekts

Veiksmīgākais pilsētas sporta projekts
19.09.2006 10:30

0

Atslēgvārdi

Tie ziemas sporta veidi, kas saistās ar ledu, Liepājā nekad nav bijuši gluži sveši. Tā, piemēram, hokejs Liepājā parādījās jau pirms Otrā pasaules kara. Daudzu gadu desmitu laikā tas ir spēlēts dažādās vietās – gan uz “Olimpijas” stadiona kanāla ledus, gan laukumā pie teātra, gan uz Liepājas ezera.


Bibliotēku ledushallē

Kopš pagājušā gadsimta nogales, bet precīzāk – kopš 1998.gada oktobra – pilsēta ir ieguvusi pavisam citas kvalitātes ledus laukumu. Savulaik Latvijas Arhitektu savienības par gada jaunceltni atzītā halle veiksmīgi darbojas nu jau gandrīz astoņus gadus.

Varbūt tagad liepājniekiem šīs sporta celtnes atrašanās gandrīz pašā pilsētas centrā šķiet pašsaprotama, bet pirms astoņiem gadiem netrūka kritiskas attieksmes pret tās celtniecību. Vietā, kur ilgstoši atradās mūžīgais būvlaukums, halles pamatakmens tika ielikts 1998.gada 6.aprīlī, bet jau pēc pusgada – 28.oktobrī notika tās svinīgā atklāšana.

Pārlapojot to dienu laikrakstus, ir jūtama zināma skepse, ar kādu tika uzņemts piedāvātais projekts, kā arī mēģinājums ar šīs celtnes uzsliešanu kaut daļēji atrisināt citas aktuālas problēmas, piemēram, piedāvājot ēkas otrajā stāvā iekārtot bibliotēku. Nevarētu teikt, ka gada beigās pēc halles vērienīgās atklāšanas tās idejas tēvs un galvenais aizstāvis Kirovs Lipmans tika celts debesīs, tomēr apzīmējums – “gada lielākais veiksmes un izdošanās simbols” – ir pietiekami daiļskanīgs.

No pirmā acu uzmetiena tas bija ļoti skaļš apzīmējums par tikai nepilna pusotra miljona latu vērtu projekta realizāciju. Bet atcerēsimies, ka tolaik valsts vēl pārdzīvoja ekonomiskās krīzes sekas un naudai bija krietni lielāka vērtība. Tomēr galvenais neslēpjas iztērēto latu daudzumā, bet gan faktā, ka pirmoreiz ārpus Rīgas tika realizēts šāds projekts. Tas bija kā ķēdes reakcijas sākums, pēc kura apjumtos ledus laukumus ieguva arī Daugavpils, Jelgava, Ogre, Ventspils, Valmiera. Tas bija kā signāls tam, ka arī nelielās pilsētās ir iespējams slidot visa gada garumā un uzturēt savu hokeja komandu.

Iespējams, ka halles celtniecība Lipmana kungam bija arī zināms politisks solis, jo viņš cīnījās par Latvijas Hokeja federācijas vadītāja vietu, taču atšķirībā no citiem, viņš var lepoties ne tikai ar solījumiem, bet arī ar padarīto.


Celtniecība attaisnojas

Ieguvuši savu ledushalli, liepājnieki nebija kūtri, bet aktīvi sāka izmantot tās piedāvātās iespējas. Tika izveidota hokeja komanda, kas aizvadīto gadu laikā ir spēlējusi gan Austrumeiropas hokeja līgā, gan Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā, gan, protams, Latvijas meistarsacīkstēs. Ir piedzīvoti tādi hokeja mači, kuros aptuveni 2000 skatītāju vietām paredzētā halle bija tiktāl pārpildīta, ka, lai varētu vērot uz ledus notiekošo, nācās krietni vien snaikstīt kaklus, bija arī tādas reizes, kad nūjas un melnās ripas meistarus atnākuši vērot tikai daži desmiti hokeja cienītāju.

Liepājā ir bijuši centieni iedibināt arī citus ledus sporta veidus, tomēr šorttreks šeit neiedzīvojās, daiļslidotāji gan vismaz reizi nedēļā savus treniņus aizvada. Galvenais ieguvums pilsētai ir tas, ka šeit izveidojās viena no valsts populārākā sporta veida – hokeja – sistēma. Pilsētnieki sāka ievērot, ka jau agri no rīta sabiedriskajā transportā, kas dodas ledushalles virzienā, bruņojušies ar pamatīgām somām un hokeja nūjām brauc mazi puikas, bet Liepājas 8.vidusskolā tika izveidotas specializētās hokeja klases.

Savs laiks ledushallē ir atvēlēts arī publiskajai slidotavai, kas joprojām ir ļoti populāra, ledus laukums tiek izīrēts amatieru hokeja komandām, bet pilsētas hokeja čempionāta rīkotājiem vairs nav jālauza galvas, vai iesāktās sacensības Liepājas nepastāvīgo ziemu dēļ izdosies arī sekmīgi aizvadīt līdz finišam. Hokeja apguvei ir pievērsušās arī daiļā dzimuma pārstāves – mūsu pilsētā pastāv komanda SK “Liepāja”, kas cenšas radīt nopietnu konkurenci valsts spēcīgākajai dāmu vienībai “Laima”.


Ne tikai eksistē, bet arī attīstās

Kopš pagājušā gada sākuma ledushalle ir ieguvusi arī mūsdienīgu piebūvi, kurā izveidotas gan sportistu ģērbtuves, gan trenažieru zāle, gan arī pirts. Jaunās iespējas atšķirībā no ledus laukuma gan ir pieejamas tikai FHK “Liepājas metalurgs” sportistiem, kas nevienu no malas šeit ielaist nevēlas, un nav jau arī īsti laika.

Ledushalles direktors Aivars Sveilis, kurš šajā amatā 1999.gada sākumā nomainīja Māri Šveiduku, pastāstīja, ka 3 – 4 reizes gadā ledushalle tiek izīrēta koncertu vai citu līdzīgu pasākumu sarīkošanai. Notiek gan grupu uzstāšanās, gan cīņu sporta sacensības, gan daiļslidošanas šovi. Savulaik halli bija iecienījuši arī dažādu izstāžu rīkotāji, bet pēdējā laikā viņi Liepājā izvēlas citas telpas. “Salīdzinot, piemēram, ar Latviešu biedrības nama zāli, mēs esam dārgāki, tomēr mūsu izmaksas ir pamatotas, jo uz ledus ir jāuzklāj grīda, kas ir dārgs un laikietilpīgs process.”

Par halles lielāko problēmu, līdzīgi kā citos uzņēmumos, ir minama kadru mainība, kas Olimpiskā centra pirmajos piecos darbības gados gandrīz netika novērota, bet tagad, pēc A.Sveiļa stāstītā, cilvēki meklē citas darbavietas gan tepat Liepājā, gan dodas peļņā uz ārzemēm.

Nesen FHK “Liepājas metalurgs” prezidents Sergejs Zaharjins, runājot par kluba pakļautībā esošajām sporta bāzēm, uzsvēra, ka mecenātisms attiecībā uz sporta celtnēm ir pieļaujams, tikai ieguldot līdzekļus to celtniecībā. Savukārt savu pastāvēšanu tām ir jāattaisno pašu spēkiem. Šajā sakarībā Liepājas ledushalli Zaharjina kungs minēja kā vienu no pozitīvajiem piemēriem.

Līdzīgās domās ir arī A.Sveilis, kurš uzskata, ka halle varētu veiksmīgi darboties arī tādā gadījumā, ja pilsētā vairs nebūtu profesionālā hokeja. Liepājā gandrīz katru gadu rodas aizvien vairāk amatieru hokeja komandu, kuru sastāvā iekļaujas no “Liepājas metalurga” sistēmas nākušie hokejisti. Savukārt Latvijas Hokeja federācijas plānos ir izveidot Kurzemes reģiona čempionātu. Gandrīz katru gadu pie mums treniņnometnes aizvada kāds spēcīgs Krievijas klubs, šogad tas bija “CSKA”, bet ir viesojušies arī “Dinamo” hokejisti.

Tādējādi, lai arī ledushalles gada budžets netiek atklāts, var noprast, ka šis, vismaz pagaidām, ir veiksmīgākais sporta projekts Liepājā.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz