Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ja vien zinātu, kur nolikt policistu

Ceļu satiksmes negadījumu skaits Latvijā beidzamajos gados palēnām sarūk, taču bojā gājušo 2023. gadā ir par 29 vairāk nekā aizpērn. Jau vairākus gadus galvenais smago negadījumu iemesls ir sadursmes.

Ja vien zinātu, kur nolikt policistu
Joprojām smago ceļu satiksmes negadījumu galvenie iemesli ir autovadītāju neuzmanība, nepareiza ātruma izvēle un riskanti manevri, kā arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi. (Foto: Egons Zīverts)
Joprojām smago ceļu satiksmes negadījumu galvenie iemesli ir autovadītāju neuzmanība, nepareiza ātruma izvēle un riskanti manevri, kā arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi. (Foto: Egons Zīverts)
15.04.2024 06:15

liepajniekiem.lv

Bojā gājušie ir vissāpīgākā problēma, atzīst Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds, īpaši tad, ja negadījumu izraisījis autovadītājs alkohola reibumā, kuru policijai nav izdevies laikus izslēgt no satiksmes.

Augšā un lejā

Mazināt cietušo un bojā gājušo skaitu uz ceļiem paliek galvenais uzdevums, viņš uzsver.

Likumsargi ievērojuši savādu sakarību, kam pagaidām nav raduši izskaidrojumu, – jo vairāk policija uzsāk administratīvo pārkāpumu procesus, jo tai gadā pieaug bojā gājušo skaits uz ceļiem.

“Vienu gadu ir labāk, nākamajā gadā rādītāji kāpj, tad atkal ir lejā un vēlreiz augšā. Ja skatās tā, tad šim gadam ceļu satiksmē jābūt labākam,”

pauž G. Ešenvalds.

Pērn visā valstī pieaudzis administratīvo pārkāpumu skaits, tostarp vairāk pieķerti ātrumpārkāpēji.

Tas ir vidējā ātruma kontroles iekārtu nopelns, tāpat augļus nesusi policijas reforma un jaunie, modernie transportlīdzekļi.

“Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, policijas klātbūtne šobrīd ceļu satiksmē ir daudz lielāka,”

uzsver G. Ešenvalds.

Pirms pāris gadiem Kārtības policijā bija Patruļdienesta rota, ko tautā dēvēja par ceļu policiju, bet tagad policijas iecirkņiem ir mobilie kabineti, kas ikdienā patrulē ielās, apkalpo izsaukumus un arī kontrolē ceļu satiksmi.

Tehnoloģijas ļauj aptvert un kontrolēt vienlaikus lielu skaitu satiksmes dalībnieku – uzrādās gan ātrumpārkāpēji, gan tie, kas brauc bez tiesībām, tehniskās apskates un OCTA.

“Ceļu satiksmes kontrolē pārkāpumu ir daudz vairāk, policijas reaģēšana uz notikumiem ir daudz ātrāka.

Satiksmei pievērš lielāku uzmanību nekā agrāk, kad uz iecirkni bija viena vai divas ceļu policijas patruļas,”

saka Kārtības policijas biroja priekšnieks.

Tagad arī pašvaldības policijai palielinātas pilnvaras ceļu satiksmes kontrolē, lai ķertu ātrumpārkāpējus.

Kurzemei 22 bojā gājušie ir daudz. Īpaši, atskatoties uz iepriekšējiem diviem gadiem, kad to bija attiecīgi 13 un 9.

“Mūsu uzdevums ir skatīties šo negadījumu iemeslus.

Vissāpīgāk ir tad, ja tie notikuši alkohola reibumā, jo tā jau ir policijas atbildība.

Mūsu uzdevums ir aizturēt transportlīdzekļu vadītājus, kas brauc apreibinošu vielu ietekmē. Neskatoties uz to, ka sodi ik gadu tiek palielināti un pret šādiem vadītājiem vēršas ar vislielāko likuma bardzību, viņi ir un nevar viņus izskaust,” secina G. Ešenvalds.

Kurzemē tāpat kā kopumā valstī pret dzērājšoferiem uzsākts vairāk kriminālprocesu, nekā administratīvo lietu.

Tas nozīmē, ka vairāk apkārt braukā tieši vadītāji stiprā reibumā virs 1,5 promilēm, īpaši neraizēdamies par ieviesto kriminālatbildību vai cerot, ka gan jau nenoķers.

Tie, kam jau atņemta vadītāja apliecība, turpina savu bezatbildīgo un bīstamo uzvedību, tomēr lielai daļai tiesības ir, bet viņi izvēlas vadīt auto krietnā dzērumā.

Grūtāk noķert narkošoferus

Policijai ir pilnīgi skaidrs, ka sabiedrībā pieaug narkotisko vielu lietošana. Par to liecina gan Kriminālpolicijas biroja konfiscēto bīstamo vielu daudzumi, gan regulārie reidi mācību iestādēs.

“Tāpēc stipri apšaubāmi, ka pie stūres narkotisku vielu ietekmē sēstos mazāk vadītāju nekā pirms pieciem gadiem. Ir vairāk, bet jautājums, kā varam to konstatēt,” problēmu iezīmē G. Ešenvalds.

Aizturēto šoferu narkotisko vielu ietekmē ir mazāk tāpēc, ka vieglāk ir noteikt, ka lietots alkohols, nekā narkotikas, skaidro Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna.

“Narkotesteri ir salīdzinoši nelielā skaitā un tehnoloģija nav tik attīstīta, lai būtu tikpat vienkārši kā pie alkohola – iedod vienu pūtienu, un uzrāda, ka lietotas narkotiskas vielas.

Vadāmies no savas pieredzes, no cilvēku uzvedības, ārējām pazīmēm un tā atlasām cilvēkus, kurus sūtām veikt pārbaudes.

Ja priekšpārbaudes būtu vienkāršākas, noķertu vairāk,” viņš uzsver.

Lai konstatētu narkotisko vielu ietekmi, nepieciešama medicīniskā pārbaude, kas uzliek likumsargiem papildu pienākumu cilvēku aizvest uz medicīnas iestādi.

G. Ešenvalds atzīmē, ka steidzami jārisina jautājums par vietām, kur šādas pārbaudes var veikt. Narkošoferus augu diennakti ņem pretī tikai atsevišķās medicīnas iestādēs, bet Liepājā tādas nav.

“Ir nepieņemami, ka, aizturot Liepājā vadītāju, kuru nepieciešams nogādāt uz pārbaudi, viņš jāved uz Tukumu vai Jelgavu.

Tas nav normāli, jo izņemam policijas norīkojumu ārā no ierindas,” viņš saka.

Jau runāts gan ar Liepājas pašvaldību, gan arī valsts mērogā, ka jau šogad reģionā jābūt medicīnas iestādēm, kur pārbaudes pieejamas 24/7, tad būs vieglāk kontrolēt vadītājus narkotisko vielu ietekmē.

Bez apreibinošām vielām otrs iemesls smagiem negadījumiem ir nepareiza ātruma izvēle. Gāze grīdā, apdzīšanas manevrs un… frontāla sadursme vai apgāšanās, cietušie un bojā gājušie.

“Mēs nevaram šādus gadījumus prognozēt.

Ja zinātu, ka ir vajadzīgs tieši tur nolikt policistu, varbūt tā nenotiktu, taču mūsu spēki ir par mazu, lai katrā līkumā stāvētu policists,”

saka G. Ešenvalds.

“Negadījumi satiksmē ir izaicinājums mums, kā izvēlēties pareizās vietas un laikus, kur mums būt, lai maksimāli tos mazinātu,” piebilst I. Blīgzna.

Trešdaļā avāriju vainojams ātrums

Par kontroli un lieliem sodiem neesot ko apvainoties, īpaši ātrbraukšanas cienītājiem, jo neatbilstošs ātrums ir iemesls, kāpēc transportlīdzekļi nokļūst pretējā braukšanas joslā un notiek frontālās sadursmes.

Policija turpinās pastiprināti kontrolēt drošības jostu un aizsargķiveru lietošanu, jo ir gadījumi, kad bez tām gūst smagus miesas bojājumus un aiziet bojā.

Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēdē nozares eksperti aktualizēja datus par situāciju ceļu satiksmes drošībā Latvijā, secinot, ka 2023. gadā samazinājies gan ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaits, gan arī tajos smagi ievainoto skaits, bet, salīdzinot ar 2022. gadu, bojā gājušo ir par 29 vairāk.

“Latvijas Valsts ceļu” (LVC) dati rāda, ka

pērn 38 cilvēki gājuši bojā sadursmēs, kas jau vairākus gadus ir biežākais smago CSNg iemesls.

18 cilvēki gāja bojā, kad apgāzās transportlīdzeklis, 16 – uzbraukšana gājējiem, astoņi – uzbraukšana velosipēdistiem, vēl 9 – uzbraukšana šķērslim vai kokam.

Turpina pieaugt smago CSNg skaits uz vietējiem autoceļiem, kur pusi no tiem izraisījuši autovadītāji reibumā.

Ceļu satiksmes drošības direkcija, analizējot ceļu satiksmes drošības indikatorus, tostarp apkopojot CSNg statistiku, izvērtējot ceļu satiksmes drošību ietekmējošos faktorus, veicot iedzīvotāju aptaujas, konstatējusi, ka 2023. gadā ir palielinājies to negadījumu skaits ar bojā gājušajiem, kur rupji pārkāpti satiksmes noteikumi un kustības drošības principi.

30% no visiem negadījumiem ir notikuši, pārkāpjot atļautā ātruma ierobežojumu vai izvēloties neatbilstošu ātrumu konkrētajiem ceļa apstākļiem.

Tāpat negadījumos ir vērojama tieša saistība starp transportlīdzekļa vecumu, tā tehnoloģisko aprīkojumu un negadījuma sekām.

Uzziņai

Ceļu satiksmes negadījumi Latvijā

2023. gadā – 18 899 (2022. gadā – 19 159, 2021. gadā – 19 641), dzīvību zaudējuši 142 cilvēki, tai skaitā 57 transportlīdzekļu vadītāji, 30 gājēji, 15 pasažieri un 14 velosipēdu vadītāji, 12 motociklu vadītāji.

2023. gadā 768 transportlīdzekļu vadītāji reibumā bijuši iesaistīti CSNg (2022. gadā – 949).

3413 procesi ierosināti par braukšanu reibumā, no tiem administratīvie 899, bet  kriminālprocesi 2514.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz