Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Paneļkastītē jeb cimdu nodalījumā cimdus glabā reti

Paneļkastīte, bardačoks, cimdu nodalījums vai kā nu vēl kurš to sauc var būt laba vieta, kur glabāt dažādus mašīnai paredzētus dokumentus un noderīgus priekšmetus.

Paneļkastītē jeb cimdu nodalījumā cimdus glabā reti
Ilustratīvs (Foto: unsplash.com)
Ilustratīvs (Foto: unsplash.com)
07.03.2024 00:30

liepajniekiem.lv

Cimdus tur glabā retais, bet šī mazā vietiņa automašīnā var noderēt, lai, piemēram, nepazaudētu čekus. Bet, ja automašīnu izmantojat reti – jāuzmanās, lai paneļkastītē neiemitinās grauzēji.

Trīs pāri saulesbriļļu

Jānim Ūdriņam, kurš ikdienā ar “BMW” markas auto pārvietojas no mājām uz darbu un veikalu, automašīnas paneļkastītē stāv trīs dažādas saulesbrilles, automašīnas ražotāja grāmatiņa un servisa grāmatiņa, mazais instrumentu komplekts, lādētāji, drošinātāji un skrūvgrieži, pildspalva un mitrās salvetes.

Autovadītājs ar pusotra gada stāžu uzskata, ka ražotāja un servisa grāmatiņu komplektam būtu vienmēr jābūt automašīnas paneļkastītē, lai tas nepazustu un jebkurā situācijā būtu iespējams izsekot līdzi datiem un tehniskajai informācijai.

Jānis Ūdriņš ir sagatavojis bardačoka saturu, lai saviem spēkiem spētu novērst nelielas ķibeles, kas piemeklē automašīnu. Foto: Jānis Ūdriņš

Mazais instrumentu komplekts, drošinātāji un skrūvgrieži noder, lai izietu no jebkuras situācijas, kad automašīnai kas atgadījies un tuvumā nav autoservisa, stāsta J. Ūdriņš.

“Tādējādi nelielu ķibeli ir iespējams izlabot turpat ar saviem spēkiem.”

Jautāts par daudzajām saulesbrillēm, autovadītājs atbildēja, sakot “trīs dažādas brilles, jo brīžiem ar citām ir ērtāk un acīm komfortablāk.”

J. Ūdriņš gan norāda, ka, ja mašīnā būtu rūpnieciski iebūvēta vieta saulesbrillēm, piemēram, kā “Honda” un “KIA” markas automašīnām, saulesbrilles viņš liktu tur.

Lauku mieram bonusā peļu midzenis

Samanta Sļesarenko stāsta, ka viņas automašīnas cimdu nodalījumā šobrīd neatrodas nekas. “Opel Insignia” automašīnu viņa izmanto, lai no laukiem tiktu līdz pilsētai.

Kad autovadītāja no pilsētas pārvācās uz laukiem, bija pamanījusi, ka cimdu nodalījumā no lauka ir “savilktas daudzas lapas”. “Es iztīrīju bardačoku un pēc pāris dienām pamanīju, ka tas ir noticis atkārtoti,” atklāj S. Sļesarenko.

Samanta Sļesarenko savu paneļkastīti tur tukšu pēc peļu midzeņa veidošanās gadījuma. Foto: Samanta Sļesarenko

Viņas ar māsu nosprieda, ka tās, visticamāk, ir peles, kas “atnākušas no kāda šķūņa”, jo cimdu nodalījumā tolaik stāvēja arī našķi.

“Kopš tās reizes es kārtīgi iztīrīju bardačoku un vairs neko tur neturu,”

stāsta šofere.

Šādi atgadījumi atkārtoti nav bijuši.

S. Sļesarenko norāda, ka, ja atkal sāks izmantot paneļkastīti, noteikti tur turētu roku dezinfekcijas līdzekli, salvetes, telefona lādētāja vadu, saulesbrilles un automazgātuves čipus.

Plāksteri noder visur un vienmēr

Daudzbērnu māmiņas Judītes Grīnes automašīnas “Volkswagen Touran” paneļkastītes sortimentā atrodas noderīgas lietas.

Tur parasti stāv plastmasas dakšiņa vai karote, kas no kādas maltītes palikusi neizmantota. “Tā gadās bieži, un tad galda piederumi ļoti labi noder,” atklāj J. Grīne.

Bardačokā stāv arī apaļas ziepju plāksnītes, ko viņai iedevis vīrs. Īpaši labi noder arī plāksteri, ja līdzi ir bērni.

Ibumetin trauciņā Judīte Grīne glabā apļveida ziepju plāksnītes. Foto: Judīte Grīne

No ziemas autovadītājas cimdu nodalījumā stāv arī “smērējamais durvju gumijām”, lai lielos mīnusu grādos neaizsaltu automašīnas durvis.

J. Grīne norāda, ka

“esošās lietas tur stāv ar domu, ka gan jau kādreiz vajadzēs”.

Mēdz būt arī tā, ka bardačokā ir ieliktas nevajadzīgas lietas, bet tad tas pēc laika tiek iztīrīts.

Kad vajadzēs, te būs

Jau kādus piecus gadus Mārtiņa Petruka bardačoks ir arī čeku novietne. Kāpēc liepājnieks glabā, piemēram, elektropreču čekus tieši automašīnas cimdu nodalījumā?

“Tā ir vieta, kur es reti ieskatos. Zinu, ja man būs vajadzīgs kāds čeks, tad tas tur arī būs,”

stāsta autovadītājs.

Viņš cimdu nodalījumā neliek visus čekus, bet tikai tos, kas pašam ir vajadzīgi. Piemēram, čeks var būt nepieciešams veļasmašīnas garantijai, ja tā saplīst.

Vecākais čeks M. Petruka bardačokā ir no 2019. gada par akumulatora iegādi.

Mārtiņam Petrukam paneļkastīte ir laba vieta, kur glabāt čekus. Foto: Mārtiņš Petruks

Lai arī čeki ņem virsroku liepājnieka bardačoka sastāvā, tur “ik gadu nonāk arī tehniskās apskates dokuments par veiksmīgi izietu tehnisko apskati”.

Viņš norāda, ka viņa “Volvo” markas automašīnas bardačoka sastāvs neiztiek arī bez mašīnas instrukcijas.

Nelikt uzliesmojošus priekšmetus

Autoservisa uzņēmuma “Perfection.86” īpašnieks Aivis Sveilis stāsta, ka cimdu nodalījumā cilvēki parasti liek visu, kas kaut kur mētājās.

Tur gan nevajadzētu likt viegli uzliesmojošus priekšmetus vai materiālus, piemēram, šķiltavas vai sērkociņus.

“Ir bijuši gadījumi, kad šādi priekšmeti bardačokā aizdegas,”

stāsta auto entuziasts.

Tāpat tur nevajadzētu novietot asus vai citus bīstamus priekšmetus. “Bardačokam ir tāda nozīme, ka tur var ielikt visu, kas neizraisa bojājumus,” norāda A. Sveilis.

Viņš iesaka tur turēt mašīnas dokumentus un citas svarīgas lietas, piemēram, dokumentus par mašīnas vēsturi un bukletus, kas nāk līdzi mašīnai.

Vērtslietas mašīnā vispār vislabāk neturēt, bet, ja nu tās tur ir, tad vislabāk tās ielikt cimdu nodalījumā.

“Katru lietu, ko grib noslēpt no acīm, to labāk ielikt tur,”

norāda A. Sveilis.

Visinteresantākais, ar ko auto entuziasts ir sastapies bardačokos, ir peļu vai žurku midzeņi. “Viņas var tikt iekšā, priekšā izgraužot caurumu zem motortelpas un caur ventilācijām tiek iekšā,” stāsta eksperts.

Visbiežāk tas notiek, ja mašīnu reti izmanto. “Ja sāk to mašīnu aiztikt, zvēriņi, protams, aizmūk, bet ir redzams, ka tas midzenis ir svaigs. Ir bijis arī, ka motortelpā esam atraduši mirušas žurkas vai peles,” notikumos dalās A. Sveilis.

Viņš norāda, ka “mašīnas vispār nevar atstāt ilgi stāvošas.”

Uzziņai

Kam jābūt auto cimdu nodalījumā

 • Medicīniskā informācija par katru, kas pārvietojas ar auto. Informācija noderēs nelaimes gadījumā, ja cietušie paši to nevarēs pateikt.
 • Informāciju ar telefona numuriem, kuriem piezvanīt ārkārtas gadījumos, ja jāzvana no citas personas telefona.
 • Papīrs un rakstāmais.
 • Zibspuldze – noderēs, ja telefons būs izlādējies.
 • Salvetes, roku dezinfekcijas līdzeklis – noderēs, ja jums ir bērni vai mēdzat ēst un dzert mašīnā.
 • Proteīna batoniņi – noderēs garākos braucienos, lai nav jāpiestāj veikalā.
 • Veikalu plastmasas maisiņus, lai nemestu ārā, var izmantot atkārtoti kā atkritumu maisus automašīnā.
 • Drēbju rullītis – noderēs, ja jums ir mājdzīvnieki.
 • Mašīnas manuālis – ja nu nepieciešams ko salabot vai iedegas nezināma kļūdas lampiņa panelī.
 • Mazliet skaidras naudas, piemēram, autostāvvietu apmaksai.
 • Telefona lādētājs.

 Avoti: Nationwide.com, cartakeback.co.nz

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz