Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Aktīvajā vakarā iemēģinās “Jēkaba krosa” distanci

Aktīvajā vakarā iemēģinās “Jēkaba krosa” distanci
Foto: Sense Media
08.04.2016 11:00

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Trešdien, 13.aprīlī, pulksten 19:00 notiks sporta sērijas “Izrāviens” otrais aktīvais vakars, lai gatavotos pavasara skarbākajam skrējienam – “Jēkaba krosam”, portālu informē Liepājas sporta sērijas “Izrāviens” komunikācijas vadītājs Mārtiņš Jansons.

Interesenti neilgi pirms tam aicināti pulcēties pie centrālās glābšanas stacijas jūras pusē. Dalība aktīvajā vakarā ir bezmaksas.

Uz pirmo aktīvo vakaru, kas notika 6.aprīlī, ieradās kupls skaits dalībnieku. “Aizvadījām samērā vieglu treniņu, uzmanību pievēršot tieši vingrinājumiem, kas izpildāmi pirms un pēc skrējiena,” pastāsta aktīvā vakara treneris Reinis Rozītis. ”Lēnā tempā visi kopā arī devāmies nelielā skrējienā.”

Starp aktīvā vakara dalībniekiem bija Pēteris Purmalis. Viņš vēlējies ko vairāk uzzinātu tieši par iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumiem. “Jā, par to ir pietiekami daudz literatūras, bet vērtīgāka tomēr ir tikšanās klātienē ar speciālistu,” uzskata Pēteris, kurš nopietni aizrāvies ar orientēšanās sportu. Aktīvā vakara noslēgumā viņš atzina, ka treniņš bijis noderīgs. “Domāju, ka būs īsi, parādīs kaut ko simboliski, bet nē, viss bija ļoti nopietni,” Pēteris paslavē rīkotājus, un apgūto vīrietis turpmāk izmantos savos treniņos.  ”Ja ir iespēja uzzināt, ko un kā pareizi darīt, lai skriešana izvērstos par pozitīvu pasākumu, tad tas noteikti jāizmanto, ko iesaku darīt arī citiem.”

Tā kā viens no šī gada orientēšanās sacensību posmiem, kurā Pēteris plāno piedalīties, notiks reizē ar Jēkaba krosu, sacensības Liepājā viņš izlaidīs. “Ja nesakristu un man būtu brīva diena, noteikti startētu,” pārliecināts P.Purmalis.

Otrais aktīvais vakars, kas norisināsies 13.aprīlī pulksten 19, plānots pie centrālās glābšanas stacijas jūras pusē. “Šis gatavošanās vakars dalībniekiem būs grūtāks, nekā iepriekšējais,” brīdina R.Rozītis, “jo paredzēts četru kilometru garš skrējiens, turklāt – arī pa kāpām, kā tas notiks “Jēkaba krosā”.” Otrā aktīvā vakara mērķis ir iepazīstināt interesentus ar “Jēkaba krosa” distanci, – lai zināms ar ko rēķināties sacensību dienā, kā arī, lai varētu pārliecināties par saviem spēkiem – to, cik esi gatavs krosam. “Taču kopumā treniņš tiks ieturēts mierīgā tempā,” norāda R.Rozītis, sakot, ka savas spējas par visiem simts procentiem varēs demonstrēt sacensību dienā.

Gluži kā iepriekšējā aktīvajā vakarā, arī šajā reizē dalībniekiem būs iespēja padzerties, kā arī tikt pie balvām no kafejnīcas “Darbnīca” un Liepājas ”Dzintara Boulinga”.

Septiņarpus kilometru garais skrējiens pa kāpām un pludmalē “Jēkaba kross” norisināsies 23.aprīlī, atgādina organizatori. Sacensības reizē arī atklās šīs sezonas skriešanas sacensības Liepājā. “Jēkaba kross” ir unikālas tautas sporta sacensības, kas norisināsies tikai otro gadu.

Interesenti “Jēkaba krosam” var pieteikties līdz 21.aprīlim sporta sērijas “Izrāviens” mājaslapā un pēc tam sacensību norises dienā klātienē.

Ikviens finišējušais dalībnieks uzsāks cīņu par sporta sērijas “Izrāviens” kausu. Tāpat kā pērn, arī šogad “Izrāviena” kopvērtējumā būs iekļauti četri posmi, kuros pārbaudīt savu spēju robežu: “Jēkaba kross”, “Liepājas pusmaratons”, “Karostas mezgls” un “Liepājas stunda”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli