Ar sacensībām un godalgām ražīgi

17.03.2009 17:26

Marta pirmajā pusē vairākās zīmīgās sacensībās piedalījušies Liepājas Kompleksās sporta skolas cīkstoņi, kuru panākumi neizpalika ne Latvijas jauniešu un junioru čempionātos, ne arī starptautiskā džudo turnīrā Viru pilsētā Igaunijā. Latvijas junioru čempionāts džudo cīņā un valsts sambo čempionāts jauniešiem un junioriem liepājniekiem bijis medaļām ražīgs.

Junioru čempionātā džudo cīņā pie medaļām tika četri mūsu sporta skolas audzēkņi – otro vietu izcīnīja Pjotrs Gerasimovs (līdz 81 kg), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Vladimirs Petriks (līdz 60 kg), Valērijs Meļihovs (līdz 73 kg) un Guntars Briljonoks (līdz 90 kg). Ja iepriekšminētajās sacensībās liepājnieki pie zelta tomēr netika, tad to pilnībā kompensēja Latvijas meistarsacīkstes sambo cīņā, kur mūsu puiši izcīnīja pavisam sešas augstākā kaluma godalgas – jauniešu konkurencē uzvarēja Marks Zinovenko (līdz 65 kg) un Iļja Kalugins (līdz 70 kg), bet junioru ieskaitē nepārspēti palika Valērijs Meļihovs (līdz 68 kg), Aleksejs Jažēvičs (līdz 74 kg), Oļegs Kaņko (līdz 82 kg) un Guntars Briljonoks (līdz 90 kg), bet Pjotrs Gerasimovs (līdz 81 kg) un Raivis Stonis (līdz 75 kg) ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu.

Tikmēr vēl vairāki Vaclava Jažēviča audzēkņi turpina cīņu par pirmā numura statusu Latvijas izlasē braucienam uz Eiropas čempionātu – Viru pilsētā Igaunijā notika kārtējais atlases turnīrs, kurā teicami sevi apliecināja Vladislavs Staruhs (līdz 50 kg), kas uzvarēja visās četrās cīņās. Līdz finālam spēja aizkļūt un otro vietu ieguva vēl divi U-17 vecuma grupas liepājnieki – Zurabs Štifurskis (līdz 55 kg) un Vladimirs Petriks (līdz 60 kg), bet trešais palika Pauls Feldmanis (līdz 55 kg). Igaunijā ļoti labi sevi apliecināja mūsu jaunie cīkstoņi, kas U-13 vecuma grupā izcīnīja četras zelta medaļas – Ruslans Soha (līdz 30 kg), Vitālijs Pimenovs (līdz 38 kg), Deniss Gogins (līdz 50 kg) un Ņikita Aržeņinovs (līdz 60 kg).

Jau rīt trīs no mūsu cīkstoņiem kopā ar V.Jažēviču brauks uz Brēmeni, kur džudo cīņā notiks vēl viens starptautisks atlases turnīrs.