Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar savu bāzi var elpot dziļāk

Ar savu bāzi var elpot dziļāk
08.10.2007 19:07

0

Kas notiek Liepājas sportā
Gluži tāpat kā daudz sporta veidu, arī jaunā peldēšanas sezona sākas rudenī. Liepājā šī sporta veida pārstāvji ir vieni no tiem, kam nav īpaši jāsatraucas par treniņapstākļiem, jo peldētāju rīcībā ir pašiem sava sporta bāze, un tas, ņemot vērā mūsu pilsētas problēmas ar atbilstošiem apstākļiem sporta nodarbībām, jau ir daudz.

Tas arī ir viens no galvenajiem iemesliem, lai peldētāji uz neviena vien cita Liepājas sporta veida fona, var justies visnotaļ komfortabli. Arī speciālistu trūkums peldēšanā netiek izjusts. Liepājnieki uzsver, ka ir izveidojies labs treneru kolektīvs, kurā strādā seši speciālisti, bet kopējais audzēkņu skaits svārstās ap 200 jaunajiem peldētājiem. Kopējais treneru skaits gadu gaitā ir visai stabils, bet ir palielinājies kvalificētu treneru skaits. Domājot par nākotni, šī ūdenssporta pārstāvji rūpējas arī par jauno speciālistu piesaistīšanu. Tā, piemēram, savai bijušajai skolai jau pašlaik trenēšanā palīdz LSPA studente Zane Dēbele.

Arī sporta veida struktūra Liepājas peldēšanā būtiski neatšķiras no citiem sporta veidiem. Tas ir piramīdas princips, kurā lielākais dalībnieku skaits ir jaunākajās vecuma grupās, bet jo vecāki kļūst sportisti, jo viņu paliek mazāk. “No visiem bērniem nevar izveidot meistarus, bet no visiem meistariem nevar izveidot starptautiskos meistarus,” saka ilggadējā peldēšanas trenere Irina Grodzicka.

Lielākā peldētāju priekšrocība ir tā, ka viņu galvenā bāze – Liepājas 8.vidusskolas peldbaseins – atrodas Liepājas Kompleksās sporta skolas rokās, līdz ar to peldētāji tur faktiski ir saimnieki. Salīdzinot ar to laiku, kad baseins sportistu vajadzībām tika īrēts, nodarbībām paredzēto stundu skaits ir palielinājies aptuveni trīs reizes.

Lai cerētu uz labākiem panākumiem būtu vajadzīgs tā saucamais garais ūdens jeb 50 metru peldbaseins, kādā notiek visi sezonas svarīgākie mači. Liepājas divdesmitpiecnieks ir visnotaļ piemērots treniņiem, taču pirms nopietnām sacensībām mūsu vadošajam peldētājam Romānam Miloslavskim ir jādodas trenēties garajā baseinā, pretējā gadījumā piedalīties sacensībās nav vērts. “Peldēšana 25 metru baseinā ir tas pats, kas spēlēt klasisko basketbolu uz vienu grozu,” salīdzina Grodzicka.

Aizvadīt treniņus ārpus Liepājas visbiežāk Romāns dodas uz Rīgu, kur baseina izmantošana, kā arī uzturēšanās nebūt neizmaksā lētāk nekā dažā labā Austrumeiropas vai Viduseiropas valstī, toties attālums līdz mājām ir daudz mazāks. Liepājā trūkst arī specifiska peldēšanas trenažiera, kas ļoti atvieglotu treniņprocesu, bet par tā iegādāti tiek lemts, cerot arī uz pilsētas atbalstu.

Bez Romāna Miloslavska, kura vārds sīkākus komentārus neprasa, Liepājas peldētāji var lepoties arī ar vairākkārtēju Latvijas čempioni Zani Dēbeli, bet starp tiem peldētājiem, uz kuriem cerības tiek liektas nākotnē, vispirms ir minami Ņikita Duboviks un Vadims Novikovs.

Peldēšanā infrastruktūra ir uzskatāma par visnotaļ sarežģītu, un Latvijā tā nav augstākajā līmenī, līdz ar to peldēšana nav pieskaitāma pie masveidīgākajiem sporta veidiem. Tomēr konkurence pastāv, un liepājnieki pieskaitāmi mūsu valsts peldēšanas rezultātu augšgalam.

No malas varētu šķist, ka sportistam vajag tik vien kā peldbikses un peldcepure, līdz ar to šis varētu būt viens no lētākajiem sporta veidiem, bet jau minētā sarežģītā infrastruktūra, kā arī nebūt ne lētais inventārs, peldēšanu padara par visnotaļ dārgu sporta veidu. Tā, piemēram, mūsdienīgs peldēšanas kostīms, bez kura nopietnās sacensībās vairs neiztikt, maksā, sākot no 150 latiem, bet viens tērps ir izmantojams tikai trīs startos. Turklāt nevis trīs sacensībās, bet gan vienu maču trīs peldējumos.

Peldēšanu, it sevišķi olimpisko spēļu laikā, droši var uzskatīt par vienu no pasaules populārākajiem sporta veidiem, kuram mediji velta visnotaļ daudz uzmanības. Par izteikti profesionālu šo sporta veidu gan nosaukt grūti, jo, salīdzinot ar citiem individuālajiem sporta veidiem, piemēram, tenisu, komercsacensībās nopelnāmo naudu nevar pat salīdzināt. Tomēr, pat neskatoties uz to, Romāns Miloslavskis ir uzskatāms par profesionāli, jo peldēšana ir viņa darbs. Kā jau sava sporta veida neapšaubāms līderis Latvijā, viņš saņem olimpiskās vienības dalībnieka stipendiju.

Par vienām no pirmajām sacensībām sezonā Romānam kļūs Pasaules karavīru sporta spēles Indijā. Tā kā daudzi spēcīgākie sportisti pasaulē ir saistīti ar militārajām vai iekšlietu struktūrām, konkurence Indijā varētu būt visai spēcīga, bet daudz kas būs atkarīgs arī no pielāgošanās laika joslai, kas Romānam, it sevišķi dodoties Austrumu virzienā, ne pārāk labi padodas.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Peldētāji ir no tiem Liepājas sporta veidu pārstāvjiem, kas var lepoties ar savu sporta bāzi.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz