Dace Kupce – Latvijas čempione

31.07.2006 18:34

0

Nedēļas nogalē Valmierā, atpūtas centrā “Avoti”, divu dienu garumā risinājās Latvijas minigolfa kausa 5.posms, kā arī tika noskaidroti Latvijas čempionāta uzvarētāji gan individuālajā, gan komandu vērtējumā. Sacensību pirmajā dienā tika noskaidrotas spēcīgākās komandas, un, kā jau ierasts, uzvaru izcīnīja “Liepājas MGK” spēlētāji, par 8 punktiem apsteidzot otru mūsu pilsētas komandu – “karosta.lv”.

Tajā pašā dienā norisinājās arī Valmieras kausa ieguvēji, kurā dāmu konkurencē pirmās trīs vietas izcīnīja liepājnieces – Dace Kupce, Madara Kirša un Ilze Kupce. Kungu vērtējumā triumfēja Vecmuižas sportists Ģirts Ieleja, savukārt liepājnieki izcīnīja abas pārējās godalgotās vietas – otrais bija Mārtiņš Vilmanis, bet Verners Kiršs izcīnīja 3.vietu.
Sacensību otrā diena tika atvēlēta Latvijas čempionu noskaidrošanai, un rezultāti bija līdzīgi kā Valmieras kausa izcīņā. Par Latvijas čempioniem kļuva Dace Kupce un Ģirts Ieleja, otrie atkal palika Madara Kirša un Mārtiņš Vilmanis, 3.vietu vīru konkurencē izcīnīja Verners Kiršs, bet Kiršu ģimenes godalgu klāstu papildināja Kristiāna Kirša, kura izcīnīja bronzas godalgu dāmu vērtējumā.
Sezonas kopvērtējumā vadībā atrodas visi trīs Liepājas sportisti – kungu konkurencē 1.vietu ieņem Mārtiņš Vilmanis, Madara Kirša ir spēcīgākā starp dāmām, savukārt komandu vērtējumā 1.vietā ir “Liepājas MGK”.
Nākamais Latvijas kausa posms septembra sākumā notiks Siguldā, bet līdz tam vairāki Liepājas minigolfa spēlētāji piedalīsies divos starptautiskos turnīros.
Jau šonedēļ uz ārzemēm dosies Madara Kirša, lai piedalītos pasaules junioru čempionātā, kas no 4. līdz 12.augustam norisināsies Dānijā, Odensē. Sportistes tēvs Verners Kiršs pastāstīja, ka Madarai tā būs pirmā līdzdalība junioru turnīros, bet 2003.gadā, vēl būdama tikai 13 gadus veca, viņa atzīstami startēja pasaules pieaugušo čempionātā. Aizvadīto trīs gadu laikā Madara ir ievērojami progresējusi, par to liecina gan sekmīgie starti šīgada Ziemeļvalstu čempionātā, gan arī Latvijas kausa izcīņā, līdz ar to uz sacensībām Dānijā ir pamats raudzīties optimistiski. Bez tam mūsu minigolfa pārstāvjiem ar kolēģiem Odensē ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība, un arī tagad ir sarunāts, ka viens no Dānijas pieaugušo izlases spēlētājiem darbosies kā Madaras treneris.
Savukārt no 18. līdz 26.augustam Holandes pilsētā Geldropā norisināsies Eiropas čempionāts pieaugušajiem, kurā Latvijas dāmu izlasi veidos liepājnieces Dace un Ilze Kupces, kā arī Madara Kirša, bet vienīgais no kungiem būs Mārtiņš Vilmanis.