Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Duisburgā uzvarēja B finālā

30.05.2018 07:01

Liepājas kanoe duets Aivis Tints un Gatis Pranks pasaules kausa izcīņas otrajā posmā Duisburgā uzvarēja 1000 metru distances B finālā, kas viņiem kopvērtējumā deva 10. vietu, bet A. Tints vieninieku konkurencē izcīnīja 4. vietu 5000 metru airējumā.

C2 klases 1000 metru trešajā priekšbraucienā uzvarēja itāļi Daniele Santīni un Luka Inkolīno, 2. vietā ierindojās francūži Tomass Simārs un Luijs Leonards, bet latvieši finišēja trešie. Uzvarētājiem mūsējie zaudēja vairāk par 11 sekundēm, bet Francijas laiva liepājniekus apsteidza par nepilnu pusotru sekundi. Aivim un Gatim ar 3. pozīciju braucienā pietika, lai kvalificētos pusfinālam, bet tajā mūsējiem nepaveicās ar dalībnieku sastāvu, ko veidoja olimpiskie medaļnieki un finālisti, kā arī pasaules čempionātu laureāti.

Liepājas kanoe divnieks pusfinālā ierindojās 4. vietā, tikai 0,352 sekundes atpaliekot no 3. vietas, kas ļautu kvalificēties finālam.

Braucienā uzvarēja kubieši Sergejs Toress Madrigals un Fernando Jorhe Enrikess, kuri izcīnīja 6. vietu Rio olimpiādē, 2. vietā ierindojās olimpiskais čempions vācietis Sebastjans Brendels ar Mihaelu Milleru, bet mūsējos par mata tiesu apsteidza brazīlieši – olimpiskais vicečempions Erlons Silva un Maiko Duš Santušs.

Aivis Tints norāda, ka pirmajā pusfinālā ar viņu otrā pusfināla rezultātu būtu vairāk nekā pietiekami, lai iekļūtu finālā. Tomēr lai arī to neizdevās sasniegt, liepājnieki ir gandarīti par savu rezultātu, kas ir trešais labākais abu sportistu kopīgās startēšanas vēsturē.

B fināla startā vadībā izrāvās kazahi Sergejs un Timofejs Jemeļjanovi, tomēr par šiem sāncenšiem mūsējie nesatraucās, jo Āzijas pārstāvji ir izteikti sprinteri, kuri koncentrējas 200 metru distancei. Turklāt pēc pirmajiem metriem Latvijas laiva jau bija bēgļus gandrīz panākusi, atpaliekot no sākotnējiem līderiem tikai par laivas puskorpusu. Turpat blakus bija arī divi Polijas dueti un tālu neatpalika japāņu pāris.

Pēc pirmās laika kontroles, proti, pēc pirmajiem 250 metriem Tints un Pranks izrāvās brauciena vadībā, bet tuvu bija poļi, un līderu grupā vēl turējās arī kazahi.

Pēc 750 metriem kļavas lapas mūsējiem zaudēja vairs tikai 0,13 sekundes, tomēr Aivis skaidro, ka viņi ar Gati braukuši ar lielu pārliecību un nelielu rezervi, turot laivas purngalu mazliet priekšā tuvākajiem sekotājiem.

Izšķirošajos 250 metros kanādieši, protams, centās pacīnīties par uzvaru, tomēr latvieši apliecināja, ka viņiem tiešām ir resursi, lai kontrolētu notikumus distancē, un finišā Tints/Pranks savu pārsvaru pār 2. vietu palielināja gandrīz līdz vienai sekundei.

Liepājniekiem visi trīs braucieni bija jāveic dažu stundu laikā, bet posma pēdējā dienā Aivis devās uz starta vēl arī 5000 metru distancē, kurā izcīnīja augsto 4. vietu.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 30. maija numurā.