Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Francijas sportists Arnū triumfē Liepājā notikušajā Eiropas čempionātā vindsērfingā

02.08.2015 12:29

Francijas sportists Toms Arnū sestdien triumfēja Liepājā notikušajā Eiropas čempionātā vindsērfingā jauniešiem.

U-17 vecuma grupā sportisti pirmajās dienās aizvadīja sešus braucienus, bet ceturtdien pēc spēka tika sadalīti zelta un sudraba flotēs. Kopā tika veikti 12 braucieni, skaitot desmit labākos, un Arnū guva 27 punktus.

Zīmīgi, ka godalgotajā trijniekā bija tikai Francijas sportisti – otrajā vietā ar 46 punktiem sekoja Saša Apērs, bet uz trešo vietu pēdējā dienā atkrita Žiljans Roko, kurš tika pie 48,4 punktiem.

Zelta flotē brauca 57 labākie sportisti, bet visi Latvijas pārstāvji sacensības noslēdza sudraba flotē – Namejis Dreimanis ar 297 punktiem tajā ieņēma 24.vietu, Jēkabs Markauss bija 50.pozīcijā, bet Alberts Mihnenoks, Jēkabs Villers un Roberts Viškints ieņēma pēdējās trīs vietas.

U-17 grupā meitenēm pēc 12 braucieniem ar 28 punktiem triumfēja Džordža Spečijale no Itālijas. No latvietēm Aleksandra Kaupa ar 263 punktiem palika 28.vietā, bet Nikola Cepleniece tika pie 413 punktiem un palika 43.pozīcijā starp 48 sportistēm.

U-15 grupā meitenēm tika aizvadīti 11 braucieni, un labākā no latvietēm 18.vietā bija Elizabete Meņģele, bet viņai uzreiz nākamajā vietā sekoja Annija Punte.

Tikmēr U-15 grupā puišiem Kristaps Dzirnieks ierindojās 61.vietā, Emīls Punte palika 66.vietā, bet Matīss Punte sacensības noslēdz 68.pozīcijā.

Paralēli čempionātam notika arī “Techno+” sacensības, kurās nebija vecuma ierobežojuma. Tajās dāmām stabilu otro vietu ar guva viena no Latvijas talantīgākajām burātājām Ketija Birzule, kura vienā braucienā uzvarēja, vienā bija trešā, bet visos pārējos finišēja otrā, atpaliekot tikai no līderes Žīnas Penforņas no Francijas.

Šajā ieskaitē sacentās astoņas burātājas, un Alise Punte bija astotā.

Tikmēr “Techno+” vērtējumā vīriem Kristiāns Krauklis guva astoto vietu, Valters Zakrevskis palika 11.vietā, bet Kristaps Keidāns un Ronalds Kaups bija atrodami attiecīgi 13. un 14.pozīcijā starp 16 sportistiem.