Germans Grekovs – divkārtējs Latvijas čempions!

25.03.2008 18:45

0

Lieldienu laikā trīs dienas Rīgā Hanzas vidusskolas sporta zālē norisinājās Latvijas čempionāts boksā pieaugušajiem un junioriem. Vīru konkurencē Liepājai zeltu izcīnīja Germans Grekovs, bet junioru – Andrejs Pastuhovs. Kā jau ierasts, Latvijas čempionātos startēja visi valsts vadošo boksa centru pārstāvji, arī Liepājas Kompleksās sporta skolas treneru Kārļa Knitnera un Aleksandra Maksimova audzēkņi, kā arī “Boksa akadēmijas” trenera Vladimira Trusova vadītie puiši.

Pieaugušo konkurencē no mūsējiem galvenais pretendents uz zeltu bija Germans Grekovs (līdz 64 kg), kurš kļuva ne tikai par divkārtējo Latvijas čempionu, bet arī saņēma leģendārā boksera Aloiza Tumiņa balvu (A.Tumiņš sacensību dienā tika sveikts 70 gadu jubilejā). Vīru konkurencē līdz finālam aizkļuva vēl divi “Boksa akadēmijas” pārstāvji – Aleksejs Pastuhovs (līdz 69 kg) un Artjoms Averčenko (virs 91 kg). Pirmais no viņiem par zeltu zaudēja spēcīgajam rīdziniekam Dmitrijam Šostakam, kurš, starp citu, arī pretendentē uz olimpiskajām spēlēm Pekinā. Savukārt otrs piekāpās pērnā gada čempionam Vladislavam Belousovam. Vēl no mūsējiem pieaugušo konkurencē medaļas izcīnīja Kaspars Abersons (līdz 57 kg), Artūrs Kiškis (līdz 81 kg) un Bruno Biģelis (līdz 91 kg).

Arī junioru konkurencē Liepāja bez zelta nepalika – par to parūpējās Maksimova audzēknis Andrejs Pastuhovs (līdz 48 kg), kurš finālā pieveica citu liepājnieku Denisu Karačovu. Vēl divas sudraba medaļas izcīnīja Dainis Šenvalds (līdz 69 kg) un Artūrs Bulavs (līdz 91 kg), savukārt trešo vietu ieņēma Artis Melbergs (līdz 60 kg).

Kamēr Rīgā lielākā daļa Latvijas labāko bokseru cīnījās valsts meistarsacīkstēs, daži Kārļa Knitnera audzēkņi pārbaudīja spēkus starptautiskā turnīrā Somijā un jāteic sekmīgi – mūsējie izcīnīja trīs medaļas. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena stājās Gatis Feldbergs (līdz 46 kg) un Jānis Valkīrs (līdz 57 kg), bet bronza tika Kristapam Zuļģim.

Jau šīs nedēļas nogalē Ventspilī notiks nākamās boksa sacensības ar liepājnieku piedalīšanos.

Miks Kuncītis,

“Boksa akadēmijas” trenera Vladimira Trusova audzēknis Germans Grekovs Latvijas čempionātā triumfēja arī pērn.