Gūst starptautisku pieredzi

03.07.2017 07:01

Klermontferānā Francijā notika pirmais Starptautiskās skolu sporta federācijas ISF un Francijas skolu sporta federācijas organizētais Eiropas skolu badmintona čempionāts. Latvijas U15 apvienotajā komandā startēja arī liepājnieks Gustavs Dāvids Brečs. Savukārt citā Francijas pilsētā Nansī norisinājās ISF un UNSS vieglatlētikas pasaules skolu 15. čempionāts. Tajā Latviju pārstāvēja Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas zēnu un meiteņu komanda.

Badmintona čempionāts pulcēja 16 valstu spēlētājus, bet Latvija bija pārstāvēta ar divām komandām. Šoreiz eksperimentēja ar jaunu punktu skaitīšanas sistēmu komandu turnīros. Uzvarētāju komandai bija jāiegūst 105 punkti, izspēlējot meiteņu un zēnu vienspēles, dubultspēles un jaukto dubultspēli.

Latvijas jaunie badmintonisti šādai punktu skaitīšanas sistēmai nebija īsti gatavi, jo katrā mačā vajadzēja izspēlēt vienu setu līdz 21 punktam, un netika dota iespēja atspēlēties otrajā setā un cīnīties par uzvaru trešajā setā, kā tas ir ierasts citās sacensībās.

Siguldas skolu komanda 11 vienību konkurencē izcīnīja 6. vietu, bet Latvijas apvienotā komanda ar Gustavu Dāvidu Breču sastāvā piecu vienību konkurencē palika pēdējā vietā, neuzvarot nevienā spēlē. Vistuvāk uzvarai ar rezultātu 102:105 mūsējie bija, atzīstot Grieķijas vienaudžu pārākumu. Pirmais Eiropas skolu čempionāts badmintonā noslēdzās ar Francijas komandu uzvaru abās kategorijās – skolu un izlašu grupās.

Nansī notikušajā vieglatlētikas čempionātā pēc pirmās sacensību dienas mūsu meiteņu komanda ieņēma augsto 4. vietu, bet turpinājumā to nosargāt neizdevās. Pēc sacensību otrās dienas Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas meitenes 23 valstu skolu komandu vidū ierindojās 12. vietā, bet zēni izcīnīja 17. vietu 25 valstu skolu komandu konkurencē.