Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Itālijas ūdeņos gūtā pieredze

25.07.2018 07:02

Turīnas provinces mazpilsētā Ivrejā norisinājās pasaules junioru čempionāts airēšanas slalomā. Pasaules spēcīgākajā airēšanas slaloma saietā Latvijas izlasi pārstāvēja arī divi Liepājas SK “Atvars” jaunie sportisti – Ralfs Maisiņš un Ivo Kurvins.

Kopumā Latvijas izlases krāsas aizstāvēja pieci sportisti. Bez liepājniekiem Itālijā savu prasmi vēl demonstrēja Emīls Putniņš no Valmieras, Edgars Grāvītis no Baldones un Samuels Stanovskis. Pasaules čempionāts norisinājās U23 un U18 vecuma grupās, tādējādi piecpadsmitgadīgajam Maisiņam un 16 gadus vecajam Kurvinam šī vairāk bija patieso spēku apzināšana un izpratnes gūšana par to, uz ko nākotnē tiekties. Lai gan mūsējie vēl vairākus gadus varēs startēt junioru ieskaitē, jau šogad liepājnieki parādīja, ka ieguldītais darbs nav zemē metams un ieņemtās vietas nav peļamas.

Ivrejā uz starta devās vairāk nekā 500 sportistu, bet čempionāts sākās ar komandu sacensībām. Ivo Kurvins ar Edgaru Grāvīti un Samuelu Stanovski U23 vecuma grupā smailīšu vieninieku (K1) klasē 27 komandu konkurencē ierindojās 17. vietā. Latvijas izlase nopelnīja sešas soda sekundes un finišā uzrādīja kopējo laiku 135,75 sekundes. No uzvarējušās Francijas izlases mūsējie atpalika par 47,54 sekundēm. Latvieši aiz sevis atstāja tādas airēšanas slaloma lielvalstis kā Slovākija, Kanāda un Lielbritānija.

U18 izlasē startēja Ivo Kurvins, Ralfs Maisiņs un Edgars Grāvītis. Šajā vecuma grupā uz starta stājās 24 komandas, un latvieši ieņēma 19. vietu, no francūžiem atpaliekot par 62,39 sekundēm. Latvija nopelnīja 16 soda sekundes un finišā uzrādīja laiku 155,69 sekundes. Aiz mūsējiem palika Brazīlija, Argentīna, Kanāda, Lietuva un Serbija.

Pasaules čempionāta turpinājumā notika individuālie braucieni U18 vecuma grupā K1 laivu klasē. Uz starta devās kupls dalībnieku pulciņš – 83 laivas, bet mūsējie distanci sāka kā vieni no pirmajiem. Ivo Kurvins pirmajā braucienā ar rezultātu 99,79 sekundes ierindojās 53. vietā, bet otrajā braucienā ar rezultātu 102,37 sekundes ieguva 27. vietu.

Savukārt Ralfs Maisiņš pirmajā braucienā ar laiku 130,16 sekundes uzrādīja 68. pozīciju, bet otrajā braucienā sapelnīja pārāk daudz soda sekunžu un finišēja ar laiku 191,57 sekundes, kas viņam deva 49. vietu. Sacensību kopvērtējumā Ivo Kurvins ieņēma 57. vietu, bet Ralfs Maisiņš ierindojās 79. pozīcijā.

Ivrejas trase tiek dēvēta par vienu sarežģītākajām sacensību vietām pasaulē, tāpēc šoreiz mūsējiem ir gūta neatsverama pieredze tālākajai attīstībai. Arī Liepājas treneru korpusam ir skaidra vīzija treniņu metodikas pielietošanā, kā arī izpratne par to, kas nepieciešams katram sportistam viņa spēju un meistarības uzlabošanā.

Jau 4. augustā Valmierā norisināsies Latvijas jaunatnes čempionāts un Latvijas kausa izcīņas ceturtais posms.