ITF jauniešu tenisa turnīrā Rīgā triumfē liepājnieces

26.08.2019 15:07

No 20. līdz 24.augustam Rīgā norisinājās starptautiskās ITF tenisa sacensības jauniešiem ”Riga Open – Inspired by tennis” sacensības. Uzvaru meiteņu vienspēlēs izcīnīja Elza Tomase, bet dubultspēlēs Patrīcija Špaka, informē Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Valērijs Vorobjovs, Alise Vindiga, Patrīcija Špaka un Elza Tomase.

Valērijs Vorobjovs sacensības uzsāka jau pamatturnīrā, kur 1.kārtā ar 3-6 6-4 6-3 pārspēja Igoru Januškeviču (Igor Yanusckevich – Baltkrievija), taču 2.kārtā ar 3-6 2-6 piekāpās ar 3.numuru izsētajam Metjū Ruteram (Matthew Rutter – Lielbritānija). Dubultspēlēs Valērijs Vorobjovs, kurš spēlēja kopā ar Markusu Tionu (Latvija), no turnīra izstājās cīņā par pusfinālu, kurā ar 4-6 3-6 piekāpās nākamajiem turnīra uzvarētājiem no Lietuvas – Vilim Gaubam (Vilius Gaubas) un Pijum Vaitekūnam (Pijus Vaitiekunas).

Alise Vindiga dalību turnīrā uzsāka ar kvalifikācijas sacensībām, kurās 1.kārtā ar 6-0 6-0 tika pārspēta Anna Marija Fedorova (Latvija), taču saspringtā kvalifikācijas 2.kārtas spēlē pret Hannu Serheli (Hanna Serhel – Baltkrievija) ar 4-6 6-3 [10-12] Alisei turnīrs bija beidzies.

Patrīcija Špaka vienspēļu pamatturnīrā bija izsēta ar 1.numuru, bet Elza Tomase ar 3.numuru. Abas liepājnieces aizcīnījās līdz pusfinālam, kurā bija savstarpēji jāsacenšas abām liepājniecēm. Ar rezultātu 7-6(5) 6-1 uzvaru un vietu finālā izcīnīja Elza Tomase. Finālā Elzai pretim stājās cita Latvijas pārstāve – ar 4.numuru izsētā Laura Slišāne. Ar ļoti pārliecinošo rezultātu 6-0 6-1 uzvaru ITF starptautiskajā turnīrā izcīnīja Elza Tomase, bet Patrīcija Špaka ierindojās dalītajā 3.vietā.

Patrīcija Špaka un Elza Tomase piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, taču katrai bija sava partnere. Elza Tomase, spēlējot kopā ar Vanesu Ersozu (Vanessa Ersoz – Zviedrija) aizkļuva līdz pusfinālam, kurā, saspringtā cīņā, ar 6-2 6-7(2) [7-10] tika atzīts Tatjanas Barkovas (Tatiana Barkova – Krievija) un Klaudijas Bubelītes (Klaudija Bubelyte – Lietuva) pārākums. Līdz ar to Elza Tomase dubultspēļu sacensībās ierindojās dalītā 3.vietā. Savukārt, Patrīcija Špaka dubultspēlēs sacentās kopā ar citu Latvijas pārstāvi –Stefāniju Poļiščuku un spēja aizcīnīties līdz finālam, kurā pretim stājās Elzas un Vanesas pāridarītājas. Ar 6-2 6-2 latviešu meitenes izcīnīja uzvaru, līdz ar to Patrīcija Špaka izcīnīja uzvaru dubultspēļu turnīrā.