Latvijas čempionātā – sudrabs un bronza

04.08.2009 07:00

Aizvadītās nedēļas nogalē olimpiskā centra “Ventspils” stadionā norisinājās 88. Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kurā startēja 273 sportisti no visas valsts.

Sacensības notika 20 disciplīnās sieviešu un vīriešu konkurencē, un mūspuses sportistu kontā arī divas medaļas – Diāna Ozoliņa izcīnīja sudrabu diska mešanā, bet Liepājas skrējēji ieņēma trešo vietu 4×400 metru stafetē.

Savā trešajā mēģinājumā Ozoliņa disku raidīja 44,07 metrus tālu, bet pārliecinošu uzvaru šajā disciplīnā svinēja jelgavniece Dace Šteinerte (51,49). Lodes grūšanā Ozoliņa ierindojās 4. vietā (12,01), bet piektā bija Zane Sīle (10,54). Viņai arī 6. vieta šķēpmešanā (37,39 metri).

Evija Būmane 1500 metru veica 5 minūtēs un 21,76 sekundēs, kas deva 7. vietu, sestā 100 metru barjerskrējienā finišēja Agnese Pujate (17,22), bet Agneta Balode 800 metru skrējienā ieņēma 4. vietu (2:21,73).

Edgars Miļus 400 metros finišēja piektais (50,47), arī 200 metros priekšsacīkstēs bija piektais, bet finālā izlēma nestartēt, jo gatavojās 4×400 metru stafetes skrējienam. Liepājnieku stafetes komanda Kristaps Reinfelds, Igors Vikainis, Maksims Semjonovs un Miļus gan izcīnīja bronzu, bet, tā kā no starta atteicās Latvijas Universitātes vienība, tad bronza mūsu sportistiem būtu tikusi arī bez Miļus palīdzības (pietika tikai finišēt), kuram tādējādi gāja secen iespēja par godalgu pacīnīties individuālajā disciplīnā.

Cerīgs sākums 100 metru sprintā bija arī Oskaram Elertam, kurš priekšsacīkstēs sasniedza trešo labāko laiku (11,08 sekundes), bet finālskrējienā pēc aptuveni 60 metriem guva nopietnu augšstilba savainojumu un nefinišēja. Augstlēkšanas sacensībās Kārlis Valdmanis jau ar pirmo piegājienu pārvarēja 2,02 metru augstumā novietoto latiņu, bet trīs mēģinājumi tikt galā ar 2,06 metriem, vienu augstumu izlaižot, bija nesekmīgi un rezultātā – 5. vieta.

400 metru barjerotajā distancē Maksims Semjonovs ar rezultātu 58,70 sekundes palika astotais, 3000 metru Artūrs Jukšs noskrēja 8 minūtēs un 75,95 sekundēs, izcīnot 7. vietu.  Arturs Rozenbahs 110 metru barjerskrējienā palika sestais (16,35), arī Artūrs Jukšs 5000 metru skrējienā ieņēma 6. vietu (15:30,55), šāda pati pozīcija arī Alvim Zeļģim, kurš jau pirmajā mēģinājumā lodi aizgrūda 12,32 metrus tālu, bet pārējie piegājieni viņam netika ieskaitīti.

Liepājas sporta skolas “Daugava” treneris Jēkabs Kupšis norādīja, ka mūsu vieglatlētu rezultāti vērtējami kā labi, sasniegti vairāki personīgie rekordi, tomēr ar to šoreiz bijis par maz, lai cīnītos par godalgām. “Jāatzīst, ka šis ir pirmais gads, kad Liepājai ir tik maz medaļu,” sacīja treneris.

Nākamās sacensības mūsu vieglatlētiem būs jau šo sestdien, kad Kuldīgā norisināsies Latvijas čempionāts pusmaratonā, bet vēl pēc nedēļas Aizputē notiks Latvijas Vieglatlētikas savienības kausa izcīņas 4. posma mači.