Latvijas čempionāts ieskandināja jauno sezonu

01.02.2018 07:02

Ar priekulnieces Kristīnes Mickus uzvaru ir noslēdzies Latvijas šautriņu mešanas čempionāts. Daudzkārtējs Latvijas čempions ŠMK “Priekule” pārstāvis Aigars Strēlis šoreiz ierindojās 2. vietā.

Latvijas šautriņu mešanas 28. čempionāts trīs dienu garumā norisinājās Apšuciema viesnīcā “Arkadia”. Šogad sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 107 sportisti.

Vispirms šautriņu metēji noskaidroja uzvarētājus vīriešu, sieviešu un jauniešu kategorijās. Par Latvijas čempionu vīriešiem 76 dalībnieku konkurencē kļuva “BAMS Pool House” pārstāvis Gatis Lancers, kurš finālā pārspēja priekulnieku Aigaru Strēli.

Sieviešu konkurencē turnīru pārliecinoši aizvadīja Kristīne Mickus, kura finālā ar 5-0 uzvarēja SK “Bauskas darts” vadošo sportisti Aretu Kovaļevsku. Jauniešu konkurencē finālcīņā tikās pērnā gada Latvijas čempions un ranga līderis Rihards Slišāns no Vecumniekiem un Liepājas pārstāvis Roberts Buļko. Lai arī Roberts visa turnīra laikā rādīja atzīstamu sniegumu, finālā ar 3-1 pārāks bija Slišāns. Vēl viens ŠMK “Liepāja” pārstāvis Ralfs Laumanis ieņēma 3. vietu.

Turpinājumā tika noskaidroti uzvarētāji arī vīriešu un sieviešu pāru kategorijā. Priekules šautriņu metēji Aigars Strēlis un Kristaps Mickus ierindojās 3. vietā, bet Irēna Bauze un Kristīne Mickus ieņēma 2. vietu. Par uzvarētājiem pāru konkurencē kļuva Gatis Lancers un bez kluba startējošais Ilvars Draulis, kā arī “BAMS Pool House” sportistes Kristīne Zaķīte un Sarmīte Lavrentjeva.

Ar Latvijas čempionātu tika atklāta 2018. gada sezona, bet turpinājumā ir sagaidāmi vēl astoņi reitinga turnīri, no kuriem pirmais norisināsies 17. februārī Vaiņodē.