Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Liepājas bokseris pīpējis “zālīti”?

Liepājas bokseris pīpējis “zālīti”?
19.06.2008 07:00

Atslēgvārdi

Jau ziņojām, ka par neatļautu vielu lietošanu diskvalificēts Liepājas labākais bokseris, divkārtējais Latvijas čempions Germans Grekovs. Iepazīstoties ar Latvijas Antidopinga komitejas slēdzienu, pastāv ļoti pamatotas aizdomas, ka bokseris pīpējis marihuānu. 22.martā Latvijas čempionātā Rīgā Germanam Grekovam veikta sacensību dopinga kontrole WADA (Pasaules antidopinga aģentūra) akreditētā laboratorijā Helsinkos.

Kontroles laikā atklājies, ka Grekova organismā konstatētas neatļautas vielas – kanabionīdu metabolīts, tādējādi uzskatāms, ka Liepājas bokseris ir veicis ar dopingu saistītu pārkāpumu. Visdrīzāk, Germans pīpējis marihuānu. Nav īsti zināms, vai bokseris to darījis apzināti ar noteiktu mērķi, taču, kā izteicās eksperti, šī viela var pastiprināt vielmaiņu un izraisīt pastiprinātu adrenalīna izdalīšanos. Vienkāršiem vārdiem sakot, palielinās sportista spējas. Tomēr jāņem vērā, ka konstatētā aizliegtā viela saskaņā ar Pasaules antidopinga kodeksu ir īpaša viela, kura var nejauši izraisīt antidopinga noteikumu pārkāpumu, jo tā ir sastopama medicīniskos produktos, vai kura nav uzskatāma par īpaši sekmīgi izmantojamu dopinga līdzekli. 

Līdz šā gada 15.maijam Germanam bija iespēja apstrīdēt laboratorijas atzinumu un veikt “B” daļas analīzi, taču viņš to neesot darījis. Tāpat viņam bija jāsniedz paskaidrojums Latvijas Boksa federācijai un, pēc ģenerālsekretāra Genādija Glaškova teiktā, to viņš arī esot veicis, apgalvojot, ka pozitīvās dopinga analīzes varētu būt saistītas ar medikamentiem, ko viņš lietojis. Vēl Glaškovs atzina, ka Grekovs esot ieinteresēts pēc diskvalifikācijas izciešanas (diskvalifikācija spēkā līdz 22.septembrim) gatavoties un startēt Eiropas čempionātā, kas notiks novembrī.

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli