LVS kauss beidzas ar medaļu birumu

07.08.2006 21:02

0

Nedēļas nogalē Aizputē beidzās LVS kausa izcīņa vieglatlētikā, kurā startēja arī Liepājas sporta skolas “Daugava” audzēkņi. Pēdējā, ceturtajā LVS kausa izcīņas posmā Liepājai zelta medaļas ieguva trīs sportisti. Pieaugušo konkurencē labākā no mūsējām tradicionāli bija talantīgā Poļina Jeļizarova, kura, gatavojoties pasaules junioru čempionātam, sasniedzot jaunu Liepājas rekordu, izcīnīja pārliecinošu uzvaru 2000 metru skrējienā (5:58,09), aiz sevis trešajā vietā atstājot vēl vienu liepājnieci Irinu Štūlu-Pankoku – 6:38,97.

Šajās sacensībās par desmito liepājnieku, kas pārlēcis divu metru augstumu, kļuva Gatis Gāliņš. Viņš pirms pēdējā mēģinājuma bija pieveicis 190 centimetru augstumā novietotu latiņu, taču, lai izcīnītu augstākā kaluma godalgu, Gatim bija jālec par desmit centimetriem augstāk, ko viņš arī izdarīja. Pēc viņa trenera Jēkaba Kupša vārdiem, mūsu augstlēcējs bijis tuvu arī divu metru un piecu centimetru atzīmei, tomēr piezemējoties Gatis latiņu aizskāris un mēģinājums beidzies nesekmīgi. Lodes grūšanas sektorā izgāja nesen Baltijas mačos debitējušais jaunietis Jānis Stulpa, kurš, spēkojoties ar daudz pieredzes bagātākiem sportistiem, spēja izcīnīt sudrabu – viņa raidītā 7,250 kilogramu smagā lode piezemējās pie 11,30 metru atzīmes. Bez medaļas nepalika arī Romāns Sprosts, kurš bija otrs ātrākais 400 metru barjerotajā distancē, finišu sasniedzot pēc 55,76 sekundēm.
Savukārt jauniešu konkurencē 1000 metru skrējienā pirmo vietu izcīnīja Agneta Balode – 3:11,24, bet Jūlija Gurko 300 metru barjerskrējienā ieņēma otro vietu (47,1).
Apkopojot LVS kausa izcīņas posmu rezultātus, no mūsu vieglatlētiem visaugstāko vietu ieguva Irina Štūla-Pankoka, kas ierindojās ceturtajā pozīcijā.
Tagad mūsu vieglatlētiem paredzēts neliels pārtraukums, un nākamie mači norisināsies 2.septembrī, kad turpat Aizputē notiks “Lejaskurzeme sports” atklātās meistarsacīkstes vieglatlētikā.