Madara Kirša – Eiropas čempione

12.08.2007 19:13

0

Nedēļas nogalē Zviedrijā liepājniece Madara Kirša ir kļuvusi par Eiropas čempioni minigolfā juniorēm, tādējādi sasniedzot visu laiku augstvērtīgāko rezultātu Latvijas minigolfa vēsturē. Priekšsacīkstēs 21 sportistes konkurencē Madara ar 252 punktiem ierindojās 9.vietā, kas bija vairāk nekā pietiekami, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm, kurās piedalījās 16 sportistes. Pirmajā izslēgšanas kārtā M.Kiršas pretiniece bija mājiniece Emma Lofa, kuru mūsējā pieveica ar 5:0. Nākošajā kārtā Madarai pretī stājās austriete Karīna Zalcmane. Priekšsacīkstēs Austrijas pārstāve izcīnīja tikai 16.vietu, taču dalībnieku rangā viņa ieņēma 6.vietu (Madara bija devītā), bet izslēgšanas pirmajā kārtā Zalcmane pievarēja pamatsacīkšu uzvarētāju Frīdu Elmdālu.

Taču arī otrā kārta liepājniecei bija sekmīga, un, uzvarot ar 5:2, Madara kvalificējās pusfinālam, kurā viņas pretiniece bija vēl viena Austrijas minigolfere – iepriekšējā gada čempione Andrea Hakla, kas ieņēma 4.vietu gan dalībnieku rangā, gan pamatsacensību kopvērtējumā. Šajā cīņā M.Kiršai nācās nopūlēties vēl vairāk, taču uzvara ar 6:3 deva vietu finālā.

Izšķirošajā mačā latvietes pretiniece bija čehiete Jana Nakldalova, kuru arī varēja uzskatīt par pāra favorīti, taču liepājnieces skrējienu viņa apturēt nespēja – Madara uzvarēja ar 5:3 un izcīnīja kontinenta spēcīgākās jaunietes titulu.

Latvijas minigolfā tas ir nepieredzēts sasniegums, jo līdz šim Latvijas pārstāvjiem Eiropas mēroga sacensībās nebija izdevies iekļūt pat finālistu vidū.

Tagad Madara kopā ar pārējām Latvijas dāmu komandas dalībniecēm Daci Kupci-Krieviņu, Ilzi Kupci un Kristiānu Kiršu gatavojas doties uz Kanegrates pilsētiņu Itālijā, kur piedalīsies Pasaules čempionātā. Kanegratē startēs arī vienīgais mūsu pārstāvis kungu konkurencē Mārtiņš Vilmanis.

Madara Kirša Latvijas minigolfam ir sarūpējusi pirmo godalgu un pirmo titulu.