Minigolfa vasaras sezonā triumfē Jānis Medveckis

14.10.2019 13:40

Liepājas Olimpiskā centra laukumos ir finišējusi 2019.gada Latvijas minigolfa kausa izcīņas vasaras sezona, kurā triumfēja Jānis Medveckis.

Pēdējā posmā sacensības norisinājās pēc izslēgšanas principa. Visi spēlētāji sacentās vienā kopējā grupā un savstarpējos mačos noskaidroja uzvarētājus atsevišķos celiņos.

Turnīra tīkla jeb tabulas izveidošanai tika ņemts vērā visu dalībnieku reitings pēc aizvadītiem četriem posmiem, kā arī kvalifikācijas rezultāti.

Kvalifikācijā vislabāk nospēlēja grobiņnieks Reinis Mārtiņš Miķelsons, sezonas līderis Jānis Medveckis un juniors Sandris Mūrnieks.

Ceturtdaļfinālā aizraujošākais mačs norisinājās starp Jāni Medvecki, kurš turnīrā bija izlikts ar pirmo numuru, un Evelīnu Brikmani (8.). Līderiem mainoties vairākas reizes, papildlaikā svarīgu uzvaru ar 5:4 izrāva Medveckis.

Ne mazāk principiālā divu Liepājas junioru mačā Sandris Mūrnieks (6.) diezgan negaidīti ar 4:3 pārspēja vienu no kausa tīkotājiem Emīlu Šimanski (3.).

Paklupa arī vēl viens no galvenajiem pretendentiem uz uzvaru kopvērtējumā Rūdolfs Lagzda (2.). Veterāns Verners Kiršs (7.) izmantoja vairākas Rūdolfa kļūdas un uzvarēja ar 5:2.

Vēl vienā ceturtdaļfināla cīņā Reinis Mārtiņš Miķelsons (4.) ar 3:2 pārspēja Kristiānu Kiršu (5.).

Pusfinālā Sandris Mūrnieks neatstāja nekādas cerības Verneram Kiršam un uzvarēja ar 5:2, bet Reinis Mārtiņš Miķelsons spēles galotnē izrāva laimīgu uzvaru ar 3:2 pār Jāni Medvecki.

Finālā Mūrnieks turpināja spēlēt pārliecinoši un ar 6:1 uzvarēja Miķelsonu, kļūstot par piektā posma uzvarētāju. Aizraujošā bronzas mačā Kiršs izrāva 3:2 uzvaru pār Medvecki.

Par Latvijas kausa kopvērtējuma uzvarētāju pēc 3 gadu pārtraukuma tika kronēts bijušais liepājnieks Jānis Medveckis, 2. vietu ieguva Rūdolfs Lagzda, bet trešais finišēja Emīls Šimanskis.

Labākie Liepājas minigolferi Latvijas izlases sastāvā dosies uz Ķīnu, kur norisināsies pasaules čempionāts.