Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Neizšķirts Latvijas un Ukrainas Deivisa kausa izcīņas mačā pēc pirmās sacensību dienas

14.09.2012 21:12

Ernests Gulbis piektdien Liepājā uzvarēja Sergeju Bubku Latvijas un Ukrainas tenisistu pirmajā spēlē Deivisa kausa izcīņā Eiropas/Āfrikas zonas turnīra izšķirošajā kārtā par iekļūšanu pirmajā grupā, bet pēc tam Andis Juška zaudēja Sergijam Stahovskim, kurš izlīdzināja rezultātu mačā.

Gulbis sāncensi uzvarēja četros setos ar 4–6, 6–3, 6–4, 6–2, nodrošinot Latvijai mačā pārsvaru, bet Stahovskis neizšķirtu 1:1 panāca, gūstot panākumu trijos setos ar 6–3, 6–4, 6–4.

Deivisa kausa Eiropas/Āfrikas zonas II grupas trešās kārtas maču Liepājas Olimpiskajā centrā sestdien Latvijai turpinās Gulbis un Deniss Pavlovs, kuriem dubultspēlē jātiekas ar Iļju Marčenko un Denisu Molčanovu.

Pēc cīņas Gulbis intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka bija pārliecināts par uzvaru pār Bubku. Gulbim bijis svarīgi pēc zaudēta pirmā seta saņemties, lai spēle pārāk neievilktos un varētu saglabāt vairāk spēka mača turpinājumam sestdien.

“Zināju, ka ar savu normālo spēli uzvarēšu,” sacīja Gulbis un paskaidroja, ka viņam bija svarīgi atrast savu ritmu un iejusties cīņā. Liepājā organizatoriskā ziņā viss ir sarīkots augstā līmenī, norādīja Gulbis, kurš sestdien gan cer sagaidīt tribīnēs vairāk skatītāju.

Pēc sestdienas dubultspēles mača noslēgumā svētdien vienspēlēs Gulbim jātiekas ar Stahovski, Juškam – ar Bubku. Komandu kapteiņi sestdien un svētdien paredzētajās spēlēs pieteikumos vēl varēs veikt izmaiņas neilgi pirms spēles sākuma.

Gulbis pēc pirmās uzvaras vienspēlē apstiprināja, ka piedalīsies arī dubultspēlē, bet par partneri viņam tiks lemts pēc pirmās sacensību dienas noslēguma.

Mača uzvarētājs iegūs tiesības nākamgad spēlēt Deivisa kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas I grupā, savukārt zaudētāji saglabās vietu II grupā.

Latvijas un Ukrainas tenisisti Deivisa kausa izcīņā līdz šim ir tikušies četras reizes, un trīskārt pārāki bijuši ukraiņi. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) vienspēļu rangā visaugstāk no mača dalībniekiem ir Stahovskis, kurš ieņem 92.vietu, Gulbis reitingā ir 136.vietā, Bubka – 156., bet Juška ‒ 327.vietā.

Arī pērn Latvija Deivisa kausa izcīņā spēlēja Eiropas/Āfrikas zonas II grupā. I grupā Latvijas tenisisti cīnījās tikai 2008. un 2010.gadā, taču vairāk par vienu sezonu šajā līmenī nenoturējās.