Noskaidro labākos pilsētas minigolferus

07.07.2016 06:58

Jūrmalas parka laukumos aizvadīts Latvijas kausa 2. posms minigolfā, vienlaikus bija arī Liepājas čempionāts, kurā uzvarēja Emīls Šimanskis, Jānis Džiguns un Verners Kiršs.

Open klasē, spītējot lietum, pirmajā aplī vislabākais starts padevās Jānim (26 punkti) un junioram Klāvam Kalniņam (28). Arī pēc lietus norimšanas otrajā aplī Džiguns (25) vadību saglabāja, bet pēc trešā apļa izveidojās divvadība, jo, pateicoties dienas labākajam rezultātam (20), līderi panāca Jānis Medveckis.

Piektajā aplī līderiem gadījās klupiens, ko nekavējoties izmantoja galvenie konkurenti – abi labākie juniori Kalniņš (23) un Emīls Šimanskis (27), ielaužoties līderu grupā.

Pēdējā aplī pārliecinoši turpināja spēlēt Klāvs (24), izcīnot savu pirmo uzvaru Latvijas mērogā (summā 157 punkti). Par pārējām vietām notika ļoti sīva cīņa. Džiguns ar 160 punktiem finišēja 2. vietā, bet Medveckim ar lielisku apli (24) izdevās panākt Emīlu (26), abiem sakrājot pa 161 punktam. Bronzas pozīcijas noskaidrošanai bija nepieciešama pārspēle, kurā jau pie pirmā celiņa Jānis Emīlu pārspēja.

Liepājas čempiona titulu pēc četru apļu izspēles otro reizi karjerā izcīnīja Džiguns (101 punkts), kurš par trīs punktiem pārspēja pērnā gada Liepājas čempionu Jāni Medvecki, savukārt Uģis Voicišs jau trešo gadu pēc kārtas izcīnīja bronzas medaļu (108).

Junioru konkurencē par Liepājas čempionu pirmo reizi kļuva Šimanskis (108 punkti), otro gadu pēc kārtas sudrabu izcīnīja Klāvs Kalniņš (110), bet bronza tika pērnā gada čempionam Rūdolfam Lagzdam (121).

Senioru grupā savu kārtējo pilsētas čempiona titulu izcīnīja Verners Kiršs (118 punkti).

Iepriekš Liepājas minigolferi Polijas kūrortpilsētiņā Kriņica Morska piedalījās turnīrā “Krynica Morska Open”. Paralēli tam otro gadu norisinājās Latvijas – Polijas mačsacīkstes 2. noslēguma posms, kurā katrā aplī katras valsts pārstāvjiem tika ieskaitīti pa 5 labākiem rezultātiem.

Pēc 1. posma 6 apļu mača, kurš notika starptautiskā turnīra “Liepaja Open” laikā, Latvijas izlase bija izvirzījusies pārliecinošā vadībā ar 666 pret 773.

Pēc pirmās dienas 5 apļiem Latvija bija pamanījusies gandrīz nodrošināt uzvaru, jo Polijas komanda bija atspēlējusi tikai 20 punktus. Otrajā dienas vienīgajā aplī mūsējie nospēlēja pārliecinoši, kopvērtējumā uzvarot poļus ar 82 punktu pārsvaru.

Junioru klasē zelta medaļu izcīnīja Kalniņš, bet kungiem – Dairis Šinkevičs, kurš Open klasē ieguva sudrabu.

Latvijas kausa 3. posms, kurš vienlaicīgi būs arī Latvijas čempionāts, norisināsies 24. jūlijā Valmierā.