Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Pabojāja nervus favorītiem un sev

29.11.2011 07:06

Latvijas handbola virslīgas pirmajā spēlē pēc divu nedēļu pauzes HK “Vaiņode” savā laukumā spraigā cīņā tikai ar 24:29 (12:14) zaudēja vienai no valsts spēcīgākajām vienībām Dobeles “Tenax”.

Iespējams, ka dobelnieku pārlieku lielās pašpārliecinātības un vieglprātīgās attieksmes dēļ spēles sākums pagāja “Vaiņodes” handbolistu zīmē. “Šajā cīņā noteicošā nebija ne komandu atrašanās vieta turnīra tabulā, ne arī vienību sastāvs, bet gan noskaņošanās mačam, un labāk motivēti bijām mēs,” uz psiholoģisko aspektu norāda HK “Vaiņode” galvenais treneris Zigmunds Mickus.

Tā rezultātā jau piektajā minūtē mājinieki bija vadībā ar 4:1. Turklāt atzīstami viesu vārtos darbojās Vaiņodes handbola audzēknis Artūrs Kuģus, pirmajā puslaikā atvairot arī divus soda metienus. Vaiņodnieki gan pārsvaru ne tikai saglabāja, bet arī palielināja, līdz 16. minūtē tas sasniedza 9:4. Tad gan mūsējie atslābinājās, tomēr vadības grožus pretiniekiem neatdeva līdz pat pirmā puslaika pēdējām trim minūtēm. Par spīti traumai, “Vaiņodes” vārtsargs Rūdolfs Zitmanis atvairīja 7 metru soda metienu, kuru izpildīja vēl viens Vaiņodes handbola audzēknis “Tenax” sastāvā Arvis Juzups. Izšķirošas izrādījās pirmā puslaika pēdējās trīs minūtes, kuru laikā viesi no 11:12 panāca rezultātu 14:12 savā labā, kā arī otrā puslaika pirmās desmit minūtes, kad rezultāts “Vaiņodei” kļuva ļoti nelabvēlīgs – 14:20.

Atlikušās 20 minūtes pagāja kopumā līdzvērtīgā cīņā, ar rezultatīviem metieniem apmainoties abām komandām. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 8 gūtiem vārtiem bija Oskars Pāvils. Viesu sastāvā A. Juzupam četri precīzi raidījumi.